Какво гледат децата?

  • 3 824
  • 67
  •   1
Отговори
Какво е мнението ви за детските сериали и филмчета, които напоследък гледат децата? Реших да пусна тази тема, защото днес изключително много се възмутих от една анимация, която излъчваха по телевизия с голям рейтинг и в която "таткото" полудя понеже нямаше бира и кабелна телевизия и подгони семейството си да ги убива Confused. Що за ценности възпитават подобен тип детски предавания? newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Съгласна съм, гледам Картун Нетуърк (как изглежда само на кирилица написано  Joy) и се дзверя и чудя - аз ли не съм в ред или... Rolling Eyes

Затова съм се запасила с двд-та на Франклин, Грижовните Мечета, Балетните обувки и още куп класически анимации. Идиотски филмчета у нас (докато зависи от мен, де) у нас -  Naughty

# 2
  • Мнения: 4 806
м-да, болна тема... много усилия полагам, за да събера що годе прилична колекция от подходяща детска анимация. Добавям към казаните от Блонди "Мечо Пух", "Алиса в страната на чудесата".

Снощи гледахме "Чарли и шоколадената фабрика". В момента, в който катеричките нападнаха момиченцето, моята дъщеря почти се разплака и пищеше "не, не, не"... Толкова гадно ми стана, но не знаех, че има такава сцена...

# 3
  • Мнения: 3 537
На Картуна вече дават само извратени филмчета,даже не го и пускам вече, но от скоро не пуснаха една нова детска тв Бумеранг се казва и дават само от готините анимации-Бъгс Бъни,Том и Джери и подобни Grinning Сутрин докато се приготвим за яслата Жорко само това гледа Laughing/на ЕК кабел сме/ Свалила съм му и поредицата Бейби Айнщайн,но филмчетата за 2-3 годишни.

# 4
  • Мнения: 33
Що за ценности възпитават подобен тип детски предавания? newsm78


Тежко и горко на тези, които очакват телевизията да възпитава ценности у децата им

# 5
Що за ценности възпитават подобен тип детски предавания? newsm78


Тежко и горко на тези, които очакват телевизията да възпитава ценности у децата им

 ooooh!Не очаквам телевизията да възпитава ценности в децата! Но когато едно предаване е насочено към най-мъничките то трябва да е поне малко образователно или поне не обременяващо и развлекателно! Това имах предвид.....

# 6
  • Мнения: 1 679
Анимета най-вече

# 7
  • Мнения: 5 255
Лора е фен на   newsm10

# 8
  • España
  • Мнения: 342
Предимно каналите на Дисни,записали сме и пове4ето им филми,а Cartoon network гледам да го ограни4авам,много глупави филм4ета,особено ме дразни "Kids next door(KND)"

# 9
  • Мнения: 1 640
На Картуна вече дават само извратени филмчета,даже не го и пускам вече, но от скоро не пуснаха една нова детска тв Бумеранг се казва и дават само от готините анимации-Бъгс Бъни,Том и Джери и подобни Grinning Сутрин докато се приготвим за яслата Жорко само това гледа Laughing/на ЕК кабел сме/ Свалила съм му и поредицата Бейби Айнщайн,но филмчетата за 2-3 годишни.
Мимис,моля те ,кажи от къде и как БЕЙБИ АЙНЩАЙН да изтегля!

# 10
  • Мнения: 651
Глупави сериали..... smile3511

# 11
  • Мнения: 3 491
"Curious George", или както някой симпатично го беше превел "Любопитният Жорко", е супер филмче. Вече го има и на DVD. Препоръчвам!

# 12
  • Мнения: 7 723
Голямата ми дъщеря върти всички филми на ДИСНИ, в които има принцеси, също и поредицата на БАРБИ- Лешникотрошачката, Рапунцел, Лебедово езеро........
Малката от 2 дена е зациклила на Котарака ГАРФИЛД и ТАЛАСЪМИ ООД #Crazy Книга за джунгата вече я прочете Shocked
 
Не мисля, че нещо, което се върти в момента по българските ТВ канали е супер подходящо за малки деца Thinking

# 13
  • Мнения: 2 353
  Гарфилд, Таласъмите, Барби, Мечо Пух, Ледена епоха...Никъв Кратун, паднала й се е лоша майка. Най-много да мерне някакви новини по ТВ, но без трупове, щото имам и дистанционно.

# 14
  • Мнения: 2 768
Аз също отдавна не пускам картуун-а  Naughty Не мога да кажа кое филмче е по-ужасно  newsm78 сещам се за онова за кравата и пилето  Sick то май държи първенство по гадост.

Моите дъщери и двете са пристрастени към детските филми, голямата гледа почти всичко което излиза на пазара под мой подбор. Трудно ми е да кажа кой е любим, гледа ги по 100 пъти, как не й омръзват, не знам!

Малката много обича Стюард Литъл, Гарфилд, Ледена Епоха, Таласъми, Чикен Литъл, Книга за джунглата, Играта на играчките...може да пропусна някой. В момента най-любим е Лейди и Скитника, като се изживява като куче  hahaha Даже ходи понякога на 4 крака и ближе храната, преди да започне да се храни.  Joy

# 15
  • Мнения: 7 474
Всичко що е на Дисни  Hug

# 16
  • Мнения: 2 792
 Моите гледат Картуун, понякога и аз го гледам с тях, забавно е.

 В къщи сме страшни фенове и на "Чарли и шоколадовата фабрика" Grinning

# 17
  • Мнения: 189
Моя син е фен на Мечо Пух, Том и Джери, Пинокио, Червената шапчица, Снежанка, Трите малки прасенца...
По ТВ не гледа нищо освен тъпите реклами, на които е голям фен Sad

# 18
  • Мнения: 1 364
Приказки с принцеси...на Дисни.
 Пчеличката Мая.

# 19
  • Мнения: 2 161
Чрез торент системата може да се изтеглят страхотни детски филмчета,прекрасно нарисувани и на Уолт Дисни.Само том и Джери са на 10 диска.Изобщо не гледа анимации по телевизията.Само на двд.Мога да дам няколко линка към прекрасни филми.

# 20
  • Мнения: 745
Картуна не го гледаме - абсолютни глупости дават. Имаме си голяма колекция от дискове - на Дисни и много други. Любимите филмчета на Василена в момента са Малките понита, Барби ( във всичките й филми), Франклин - абе все красиви и поучителни филмчета  Laughing

# 21
  • Мнения: 512
Ох, аз явно съм "консервативна" - на мен лично не ми харесват филмчетата по Картуун-а и затова вкъщи не ги гледаме, може би са и за по-големи деца (5-6 год), не знам.
Направили сме си почти пълна колекция от филмчета, като сме ги подбрали по следните критерии:
1. да се разбира ясно какво точно е нарисувато - тоест ако е животно, да си прилича на животно, а не кравата примерно да ходи на два задни крака  Laughing
2. да са ясни и разбираеми като думички и поука - ако някой направи нещо лошо да се види какви са последиците и по възможност Доброто да побеждава  Hug
3. да няма насилие - тук правим изключение само за Том и Джери и Бъгс Бъни, където доста се налагат, но - айде!

Може да ви се струва странен изборът ни да не показваме засега други видове детски филмчета, но ще ви разкажа нещо, което направо ме изненада - преди 2 седмици се връща нашия от градина и - гледали там за костенурките нинджа. Добре. Иска да му се купи да го гледаме и вкъщи. Добре, купуваме го с някакъв вестник. Помня от моето детство, че тия серийки са безобидни и доброто винаги побеждава.
Детето гледа половин час захласнато от кеф. Ние - доволни. Е, имаше разни думички не за неговата възраст (генератор, щурмуване и разни там технически терминчета), но се пънахме да обясняваме.
Обаче интересното е какво стана след това - дечко, който по принцип не е никак кротко дете, изпадна в ужасна еуфория - тичане, скачане, ритане, блъскане... и не може да се успокои, все едно какво правихме. Плувна в пот, започна да крещи до заекване... Вилня така из къщата 15 мин., задъха се страшно, обаче не спира - започна да налита и на нас - играели сме на нинджи. Игра, ама не ако причинява болка на някого, нали?
Аз дотогава не го бях виждала така бесен, чак се поуплаших.
И скрихме диска с това детско, въпреки протестите. Cry
Е, и питам се какво ли би станало ако по цял ден гледаше такива дивотии? Може да не разчитаме на тв-то да възпитава децата ни, но вярвам, че до определена възраст родителите трябва да подбират внимателно "репертоара", който пускат.

# 22
  • Мнения: 6 461
Предпочитам аз да избирам детските които да гледа Тошко .Редовно му записваме детски филмчета.
Тези които дават по кабелната са под всякаква критика .Пълни са с глупости.
Например филмчето "Седрик"-най-редовните глупости са :"глупак и тъпак"

# 23
  • София
  • Мнения: 270
Тези които дават по кабелната са под всякаква критика .Пълни са с глупости.
Например филмчето "Седрик"-най-редовните глупости са :"глупак и тъпак"

 Глупак, кретен... и тем подобни са през всяка втора дума  #Cussing out
 И това го дават в детските филмчета по националните телевизии. А за това, че са пълни с агресия.... Направо недоумявам кой ги е правил и превеждал тия филмчета за малки деца.

# 24
  • Мнения: 1 383

Как я гледате тази телевизия,доколкото разбрах не се излъчва в БГ?

# 25
  • София
  • Мнения: 847

Как я гледате тази телевизия,доколкото разбрах не се излъчва в БГ?

Напротив, излъчва се - има я в нашия пакет на цифрова телевия - ние сме към Евротур, сега май се прекръстиха. У нас също е на почит, има много приятни предавания като Baby Shef, където едни мъници "готвят" и Finger family - нещо като куклен театър с пръстите на едната ръка и много други такива подходящи за 2-3-4 г.

Иначе у нас Картуун не се пуска, въобще съм забравила, че съществува. Аз я гледах преди няколко години, ами тя си е за възрастни направо, само разни откачалки дават, като Courage, the cowardly dog  Mr. Green
Стела гледа двд-та на Дисни, обожава Цар Лъв и Немо, също така Малките понита, грижовните мечета, Снежанка, Книга за джунглата и разбира се Франклин.
Много иска да гледа "Нарисувай своя квартал" от Франклинските книжки, но май го има само на книжка. Даже ходихме да го търсим в Ориндж сентър, но го нямаше.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Последният хив в къщи е Балто- предимно 1 и 3, 2 нещо не го долюбват.

# 27
  • София
  • Мнения: 460
Напоследък гледа само Dora the Explorer. Имаме около 10 филмчета, които въртим непрекъснато. Понякога разнообразява с Мечо Пух, Франклин, Том и Джери.

# 28
  • Мнения: 1 383

Как я гледате тази телевизия,доколкото разбрах не се излъчва в БГ?

Напротив, излъчва се - има я в нашия пакет на цифрова телевия - ние сме към Евротур, сега май се прекръстиха.

Това обяснява нещата, благодаря.

# 29
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Гледа всичко, и Картуна, и видео,и анимации по другите кабеларки.

# 30
  • Мнения: 1 370
Да живее Дисни Praynig

# 31
  • Мнения: 5 255
Как я гледате тази телевизия,доколкото разбрах не се излъчва в БГ?
Напротив, излъчва се - има я в нашия пакет на цифрова телевия - ние сме към Евротур

Да, към цифровия пакет е. Ние сме към Estnet  Wink

# 32
  • Мнения: 2 792
Например филмчето "Седрик"-най-редовните глупости са :"глупак и тъпак"

  Rolling Eyes "Седрик" ми е супер любим и на децата също, на някой случки си умирам от смях.

 А за да кажа най-сетне и нещо по темата, при мен ограничението не е толкова на база какво смятам, че ще им хареса и понесе за възрастта, а във времето на гледане, при нас то е лимитирано и с ограничения. През седмицата не се гледат ДВД-та и касетки, може петък вечер, събота или неделя. Анимация по тв-то, вечер около половин час докато сготвя, защото и без това не ни оставя време да се видим.

# 33
  • Мнения: 410
Ние сигирно сме сбъркани, защото упорито не си купуваме ДВД. Но пусто, имаме си супер хубаво видео... но явно ще идва края. По видеотеките вече са в активна разпродажба на касети и нямало да имат повече... А комп у дома, НЕ ИСКАМ. Достатъчно е да донеса лаптопа и той не се отделя от него, да пише букви и цифри!

Гледа филмчета, по наш избор. Не са много, така или иначе. Гледа ANimal Planet & Discovery. Научил се е на кой номер на дистанционното са и си ги врътка тях. Детските анимации, с роботи и чудовища, го плашат и почва да вика "Спри го, аз това не го искам, аз това не го харесвам, ...".

Придържаме се повече към книжките. По Франклин е ЛУД. Знае всички, които има, а те не са малко, и го разказва. Много ми се иска да ги гледа на филм, но не искам да прережа интереса към книжките по този начин.

# 34
  • Мнения: 82
Картуна не го гледаме - абсолютни глупости дават. Имаме си голяма колекция от дискове - на Дисни и много други. Барби ( във всичките й филми), Франклин - абе все красиви и поучителни филмчета  Laughing
аз да добавя Цар лъв 1,2, три не го хареса много. Последното е Питър Пан. Пинокио, Красавицата и звяра, Тарзан и още други са част от нашата колекция.

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Филмчето за Седрик е супер. Вкъщи много го гледаме...
 
mam@ - тук ли е Бейби канала? http://www.estnet.bg/site/lib.php?n=pack4

# 36
  • Мнения: 222
Ние по цял ден гледаме пипи дългото чорапче, само сменяме игралния с анимационния. И вече нямам проблем с лекарството /тя в една от сериите пие"люкарство' и ние пием /и цял ден палачинки ядем

# 37
  • София
  • Мнения: 4 397
 На картуна съм му дала игнор от настройките на ТВ, гледаме Бумеранг и всичко на Дисни, даже и ние с таткото се нареждаме понякога да гледаме   Embarassed

# 38
  • Мнения: 819
Ужасни неща виждат децата ни!Моята Ани отскоро почна да разбира,че в повечето неща,които вижда,все има бой...!Притеснявам се да не я промени в агресивна посока...

# 39
  • Мнения: 5 255

Не, не е тук, а тук  Wink
Свободни цифрови програми 814 MHz

# 40
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Нищо не гледа мойто магаре. Малък ми се види още. Тъкмо откри книжките преди известно време, ще го оставя да се радва на картинките в тях засега.  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 099
Преди много години по Нова Телевизия даваха много хубави детски.
Малкото пони, Кро, Малчовците, Светулковците, Картофчетата и тн.
Другите не мога да си ги спомня, но всички бяха хубави.
Та някой случайно да знае от къде мога да си ги намеря baby_neutral
Сега дават отвратителни филмчета #2gunfire

# 42
  • Мнения: 119
Chanel bi li dala linkovete kam film4etata za koito spomena...  bouquet

# 43
  • Мнения: 465
Моят син е вече на 10г. но при всяка възможна минута пуска Cartoon network, дори и само да върви докато той прави нещо друго Thinking и разбира се когато ме види че отивам към стаята веднага сменя канала Crazy

# 44
  • Мнения: 1 427
Йоана не харесва нищо , което дават по ТВ.Заредила съм й няколко филмчета на компа.Любими са й 'Цар Лъв", "Мечо Пух","Немо","Пипи Дългото чорапче".Има и една поредица на "Мател" за Барби в адаптации на известни балети-"Лебедово езеро","Лешникотрошачката".

# 45
  • Мнения: 15 214
..... за Барби в адаптации на известни балети-"Лебедово езеро","Лешникотрошачката".

и "Рапунцел" , само тези съм открила, дали има и други? Любими са на дъщеря ми.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 530
Мойто диване гледа 1 месец нон стоп Франклин, после 1 м Цар Лъв и не иска нищо ново и разнообразно.По TV  гледа само улица Сезам.

# 47
  • София
  • Мнения: 270
Моята телеманка може да гледа абсолютно всичко, което дават по телевизиите  ooooh!
Ограничавам я до детските филмчета и предавания.

# 48
  • Мнения: 2 040
Свалила съм над 40 детски филма от торент сайтове ... тези на Дисни са просто невероятни като качество .. само дето имаме един проблем - никакъв интерес от страна на дъщеря ми ... Сядаме с баща й до нея, за да гледа и тя, показваме животните или дечицата и им се радваме, и накрая така се улисваме във филма ние, че не забелязваме кога се е заиграла сама..  Laughing
Ама на рекламите пък е върл фен .. научила им е думите и като почне да ги реди, пада голям смях ..  Laughing

Искам да й сваля цялата поредица на Барби, но някои (май най- новите) нямат нито суб., нито аудио .. та много ме е яд и чакам с нетърпение някой да се заеме с озвучаването им ...  аз поне ще съм им от най- големите почитатали ..  Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 270
А проблем с филмчетата на компютъра и аз имам.
Пусна ли й нещо, после с рев и с бой го спираме. Не ми дава  Rolling Eyes. Иска да го гледа още и още.... и ако й омръзне да седи за фон. За това предпочитам да гледа по телевизията. Поне знае, че там като свърши не мога да й го пусна повече.

# 50
  • Мнения: 1 919
Chanel bi li dala linkovete kam film4etata za koito spomena...  bouquet
И аз искам
Моята гледа Том и Джери, Алиса, Красавицата и звяра, Синдбад, Ну Погодии някои Бъгс Бъни харесва.
Но Том и Джери са и най-любими. Също и ТВ Бумеранг.

# 51
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ох, така като ви чета само моите деца май не си падат много много по гледането на филмчета. Дени отскоро започна да се заглежда и сега е на тема Франклин, но вчера гледа 30мин. и й писна, а пък за по-дълго филмче абсурд направо! И изобщо не се впечетлява от ТВ-то. В нас телевизора работи постоянно, но тя хич не му обръща внимание. Само на рекламите се заглежда. И малката е същата работа.

# 52
  • Мнения: 8
Момичета,

моля ви кажете ми от къде мога да си сваля бебе Айнщайн.
ние сме нон-стоп на ну пагади и том и джери. от скоро сме фенове и на гарфийлд и Шрек, но нещо вече ми се иска да сменим репертоара.
Детските филмчета по телевизионните канали не й ги пускам, защото са много отвратителни, а пък ние сме едни такива чувствителни.... Embarassed

# 53
  • Мнения: 1 427
..... за Барби в адаптации на известни балети-"Лебедово езеро","Лешникотрошачката".

и "Рапунцел" , само тези съм открила, дали има и други? Любими са на дъщеря ми.
а, "Марулка " ни е фаворит.Особено когато режат косата на Рапунцел Laughing

# 54
  • Мнения: 126
Синът ми,който е на 6г.може да гледа всичко за сметка на това пък вниманието на сестричката му не можеш да го задържиш за повече от 1мин./тя е на 2г.и 2м./

# 55
  • Мнения: 2 622
Жаклин като се прибере от градината и директно отива на компа...Най-често гледа Цар Лъв,Мечо Пух,Бъгс Бъни,Шрек пък го знае наизуст....

# 56
  • Мнения: 5 255
Момичета,
моля ви кажете ми от къде мога да си сваля бебе Айнщайн

От тук или разгледай тук Wink

# 57
  • Варна
  • Мнения: 5 530
Всичко що е анимация гледа, другото не било за деца. От игралните филми признава за детски само този за Пипи.
Аз обаче накарах мъжа ми да скрие канала с Картууна, а на нея казахме, че вече не го хващаме.
И съм забранила пускането на Костенурките нинджа и Супермен, защото малкия все го отнася, когато надъхана от филмчето сестра му почне да се прави на нинджа или на супергърл.
Момичета, кажете от къде мога да сваля Рапунцел.

# 58
  • Мнения: 5 362
Анимации,макар че не се заглежда за много дълго време.Иначе обожава рекламите Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 6 477
Картуун-а съм го изчезнала от каналите....много го мразя аз лично! Иначе анимационни филмчета също не пускам - има време да ги открие....Обаче в събота и неделя по всички канали се намират детски предавания с деца, които пеят на живо и разни състезания от рода на някогашните "Бързи, смели, сръчни".... Joy Joy Joy майките с по-малки ЕГН-та сигурно помнят това предаване.....Бате Енчо също ни е фаворит, Ала-Бала и такива неща.....
Иначе ако я оставя гледа балерините от Господари на ефира и танцува.....и музика, музика и пак музика обича да гледа и да танцува....естествено, че не е чалга де Wink Wink

# 60
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Моя син е фен на Мечо Пух, Том и Джери, Пинокио, Червената шапчица, Снежанка, Трите малки прасенца...
.........

  И ние така, но без Пинокио, него нещо не го харесваме.
  Но всичко с принцове и принцеси ни е любимо - Спящата красавица, Снежанка, Пепеляшка, Красавицата и звяра, Малката русалка...
  Купих вчера "Бандата на Моцарт", направено е мн.забавно, звучи класическа музика, без да е досадно и тежко за слушане. Загледа се, но за кратко. Явно е за по - големички деца, защото племенникът ми, който е почти на 5г. го изгледа до края.

# 61
  • Мнения: 3 537
На Картуна вече дават само извратени филмчета,даже не го и пускам вече, но от скоро не пуснаха една нова детска тв Бумеранг се казва и дават само от готините анимации-Бъгс Бъни,Том и Джери и подобни Grinning Сутрин докато се приготвим за яслата Жорко само това гледа Laughing/на ЕК кабел сме/ Свалила съм му и поредицата Бейби Айнщайн,но филмчетата за 2-3 годишни.
Мимис,моля те ,кажи от къде и как БЕЙБИ АЙНЩАЙН да изтегля!
Сори, чак сега го виждам Embarassed Simple Smile Ето виж тук:
http://www.torrentportal.com/torrents-details.php?id=111543
http://www.demonoid.com/files/?category=0&subcategory=All&am … p;uid=0&sort=

# 62
  • Мнения: 1 640
МИМИС,благодаря сърдечно и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!
П.С.:Мн. сте сладки със сина ти на снимката!

# 63
  • Мнения: 2 085
Бумеранг, и аз го гледам с кеф(особено Том и Джери)  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 256
Любими са и Мечо Пух, Цар Лъв и Шрек С удоволствие гледа и приказките на Дисни. Наскоро ни пуснаха Бомеранг и сутрин не излизаме докато не е изгледала поне едно филмче - там фаворит е Скуби Ду и Флинстоун

# 65
  • Мнения: 118
Картууна   съм го забранила отдавна . Синът ми е на 7 години и вмомента е на тема " Костенурки нинджа" ,Блей - Блейд , Бионикъл, не че не обича да гледа всички други анимации който излизат , но явно иска да е в час със съучениците  си . Даже спомена ,че  в училище играят на кеч .А по принцип в момента доста сме му ограничили  достъпа до  ТВ и РС

# 66
  • Мнения: 702
Гледа с голям интерес "Бебе Бетовен" на Дисни

# 67
  • Мнения: 2 641
Ема телевизия не ще да гледа засега и затова не гледамме тамошните анимации. Обаче от 2-3 месеца гледа един филм за възрастни - Shell we dance - и докато не го изгледа целия не се маха от лаптопа  Shocked Гледа за Снежанка, за Пепеляшка и за Червената шапчица пак на двд. А пък аз искам да си играе и да не зяпа ама вече нямам сили да се разправям...все пак е на 1.10 месеца само

Общи условия

Активация на акаунт