миома и бременост

  • 21 366
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте мили момичета, имам нужда от вашта помощ, откриха ми миома 6,50см, доста голяма
но аз искам бебче, лекаря каза че няма проблем да забременея правихме всичик иследвания, но вече трети месец съм на стимолация и не се получавя Cryмоля ако някой е забременял с миома
да сподели как е минало при нея. Сега е третия месец и лелката трябва да дойде на 29.11
единствено леко ме болят гърдите иначе други признаци нямам.Лекаря каза че е по добре да забременея с миомата защто ако я оперираме може да се наложи да изрежат  част от матката и става много сложно за забременяване !! извинявам се ако е не свързано но съм много притеснена

# 1
  • Мнения: 1 950
Има много случаи на момичета забременяли с миомен възел, един или няколко. Принципно те не пречат на самото забременяване, по-скоро са проблем след това. Защото обикновено нарастват заедно с бремеността. Предполагам става въпрос за субсерозен възел /от външната страна на матката/, не би трябвало да е проблем. Просто те наблюдават по-често по време на бремеността. Ако вече е субмукозен /отвътре/ тогава е по-сложно защото пречи на бебето.
Но всичко това е според конкретния случай. Ако имаш доверие на лекаря си, продължавай с опитите и не се притеснявай. Спермограма правили ли сте?

# 2
  • Мнения: 13
да правихме и всичко е в норма,а межу другото ходя при др.Новачков в София Св.Ана
ако имате наблюдения споделете с мен

# 3
  • Мнения: 5
Здравей миличка! Аз не съм много веща по въпроса , но имам позната която роди преди няколко месеца и по време на секциото и откриха миома , която най вероятно я е имала преди да забременее.Сега е добре и бебчо също е добре. А също така познавам жени , които са оперирани от миома и лекарите ги предупреждават , че ако искат да имат бебе да се оперират след като родят. Така , че мисля че няма да има проблем. Пожелавам ти успех.

# 4
  • Мнения: 7 716
Тест за проходимост на тръбите направихте ли? Ако миомата е вътре в матката, вероятността да пречи на имплантирането на евентуалния зародиш е голяма.

# 5
  • Мнения: 63
На мен ми откриха миома по време на първата бременност - дори две, те доста нарастнаха през бременността, но не са пречили на бебето.
След това имам още две забременявания с миома (след първата бременност се вижда като една), първото веднага (но за съжаление завършило с missed), а второто - след около 5 месеца.
Мисля, че няма от какво да се притесняваш. Simple Smile Пожелавам ти скорошно забременяване, както и на всички момичета във форума  bouquet

# 6
Здравей!Искам да те успокоя,че  не е толкова страшно!Сега не е страшно!Аз съм на 33г.,Неомъжена ,нямам деца.Откриха ми миома 3,3 на 3.5 преди година и половина.В началото на октомври 2006г. се оказа ,че расте вече с дни  ,и е много голяма.Намерих кординати в интернет на добър специалист ,гинеколога ми  ми съдейства да се срещна с професора.Оперираха ме на 19.12.2006г. отсраниха ми само миомата ,която беше с размер 10 на 10.Сега се възтановявам.Ако те интерисува  пиши ми дано,мога да помогна.Знам колко е неприятно и колко са ужасни болките.[/size][/color]

# 7
  • Мнения: 2 005
Скъпа,никакво опериране докато не забременееш!Аз бях на 32г. когато ми откриха миома,но всички специалисти ме съветваха да не ме оперират до като не забременея,защото е било опасно.По време на операцията,ако започне да кърви много може да се наложи да ми отстранят цялата матка и така няма никога да имам деца.Аз ги послушах,въпреки че миомния възел беше доста голям,но друг шанс нямах. newsm78След няколко месеца забременях,и всички се притесняваха как ще износя плода ooooh!Скъпа моя,и до ден днешен като отида в патологична бременност,понеже там беше моят втори дом се обръщат към мен така:Майка-Героиня!Не излязох от там цели 9м.,какви ли болки не изтърпях,но краят на престоя ми беше успешен newsm44Бях под постоянно наблюдение.Миомата ми нарастна,стана 15см.Притискаше бебо,но благодарение на Д-Р Ташкова сега имам страхотен син на 1г. и 6м.Когато забелязваше на ехографа,че изостава с растежа бебо,тя веднага ми изписваше лекарства и всичко се нормализирваше.И така тя се нае да ми направи секциото,притеснявахме се за кръвоизлев по време на операцията...И получих,преливаха ми кръв и т. н.,но ТЯ ми спаси ,не само моя живот,но и на синът ми,който едва извадила,претиснат от миомата.Бебо постоя малко в интензивно,защото беше нагълтал околоплодни води ,но се роди 3.350 и 52 см. и ни изписаха живи и здрави след 12дни.Като стана на 5м. ме оперираха от миома,наложи се да ми отстранят матката,оставиха ми яйчниците.Самият възел е бил в самата матка и е нямало как да отстранят само него.Така,че работете и УСПЕХ в правенето и износването на бебо. newsm10

# 8
  • София
  • Мнения: 1 724
Стряшно се притесних като прочетох написаното досега, имам миома, не съм сигурна, но когато я откриха през август беше мисля 2 мм. Гинеколожката ми каза, че е на границата на рацзмер, пир който се смята че при забременяване се стопява. Така вече съм в 10та седмица. Просто се чудя какво да правя, ами ако започне да нараства и има опасност? Имам дете и ако знаех какви са рисковете никога нямаше да се реша...

# 9
  • Мнения: 46 488
Аз забременях от раз и успешно износих бебето с 3 миоми, най-голямата беше 70 мм., когато я откриха.
Успех  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 724
Аз забременях от раз и успешно износих бебето с 3 миоми, най-голямата беше 70 мм., когато я откриха.
Успех  Hug

Благодаря ти, какво стана с миомите след раждането?

# 11
  • Мнения: 46 488
Нищо, не ги махнаха, защото са разположени опасно и не са искали да рискуват матката.
Голямата се сви, сега е 4-5 см., едната от малките изчезна  newsm78 а третата си стои на 2-3 см.
Ходя профилактично на ехограф, за да следят размера, ако не растат и не правят проблеми, казаха, че няма да ги пипат  Praynig

# 12
  • Мнения: 466
 6 г.с доктора ми откри миома малко по малка от 2 мм разположена на задна маточна стена -това ми е първа бременност , от тогава гинеколожката ми така и не я видя повече newsm78 има ли я няма ли я незнам , другата семица влизам в 9 месец и до този момент не съм имала никакъв проблем , нито ме е боляло нещо , бебето си е с главично предлежение . Лекарката все ми е казвала ,че размера на миомата е незначителен , а е и далече разположена от мястото където се беше вгнездил зародиша . Не се притеснявай , аз все се притеснявах , ама майче само се товарим с притеснения и товарим и бебока по този начин

# 13
  • Мнения: 102
Аз също родих с миома. Откриха ми я чак след като забременях, защото нарастна светкавично(в края на бременността ми беше о/о 12см) Прекарах трудна бременност на легло, хапчета, в болницата на системи, но си износих детето. Родих със секцио и лекаря прецени че е по рисковано да остави миомата,отколкото да я махне. Всичко мина успешно без кръвоизливи и т.н. А що се отнася за забременяването - забременях от пърия път. Успех!

# 14
  • София
  • Мнения: 40
Здравейте, момичета.
Влязох във форума именно за да потърся тема като тази. Защото от снощи и аз съм в този отбор - откриха ми миома от вътрешната страна на матката, диаметър 5 см. Най-много ме заболя и все не излиза от галава ми мечтата да второ детенце...
Писмата ви ми дават някаква надежда, че все още имам шанс. Дано и аз имам късмета да забременея и успея да износя още едно детенце, още едно слънчице. Смятате ли, че трябва нещо да правя? Според гинеколога ми не може да се направи нищо, ама абсолютно нищо. Освен просто да си живея така, както и до сега...

Ще се радвам, ако някой има какво да добави, и то в позитивна светлина...:о)

Общи условия

Активация на акаунт