Въпрос

  • 4 152
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте на всички мами!Доста рових във форума преди да пусна темата с цел да не се дублира,ако се получи повторение моля за извинение.
Въпросът,който ме интересува е по повод предстоящо ми оставяне на дете за осиновяване.
В развод съм,детето не е от съпругът ми,но тъй като няма да има 300 дни от развода в деня на раждането ще се пише на негово име.Това,което не ми е ясно е дали при даване за осиновяване се иска съгласие на бащата и ако е ДА то на биологичния или на този на когото се води?
Може да ме критикувате за взетото решение,но определено около мен е като в аржентински сериял.Доста мислих преди да взема решението,но и сега съм сама с 1 дете и едва се оправям,а с 2 определено няма да мога.
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 468
Съгласието на бащата ще го искат 100%. Но със сигурност ще ти отговорят по-вещи в тези неща от мен. Аз отговарям само емоционално.
Уф... много тъжна тема, но ти си вземаш решението, естествено...

# 2
  • Мнения: 209
Повярвай,че доста трудно се взима такова решение.Не знам емоционално няма ли да се срина след това,но не мога да допусна 2 деца да живеят в мизерия.А и мисля,че може да попадне в семейство каквото аз не мога да му дам.

# 3
Здравей!
Никой няма право да те съди! Аз също съм разведена от 1995 год. и също имам две деца/ по4ти на 18 год./ Никак не ми е било леко, но не си представям живота си без тях. Осиновена съм и много съм оби4ала родителите си и въпреки вси4ко искам да открия биологи4ната си майка...за да й кажа - ОБИ4АМ ТЕ,ЗАЩОТО СИ МЕ СЪЗДАЛА!
Каквото и да решиш бих те подкрепила:  Миглена

# 4
  • Мнения: 5 468
Повярвай,че доста трудно се взима такова решение.
Убедена съм в това Confused.

# 5
  • Мнения: 3 715
Може да не даваш детето си за осиновяване, а докато си стъпиш на краката, може да го дадеш в дом, в приемно семейство, не е нужно да се отказваш от родителските си права. Не разбирам защо толкова много жени веднага се решават да си дадат детето и после плачат колко им е тежко, при положение, че има толкова много възможности държавата да им помогне, без те да се отказват от децата си. Редно е първо да провериш в отдел "Закрила на детето" какви са възможностите да ти се помогне, преди да се откажеш от родителските си права. Ти това направи ли го?
И само да ти кажа, че детето ти може и изобщо да не попадне в семейство, защото няма никаква гаранция, че ще бъде със сигурност осиновено, не е изключено да живее цял живот по детските домове.

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 10:19 от kakayaka

# 6
  • Мнения: 341
edna jena,здравей и от мен! Дълго се чудех дали да пиша по темата,но днес реших и аз да се включа.Всеки човек минава през труден етап в живота си,явно ти си в този труден,ама много труден етап.Страшно съжалявам за случилото се,но вярвам че ти си силна жена и ще го преодолееш.Знаеш,че господ товари само тези,които могат да се справят.
Мисля си,че невъзможни неща на този свят няма и ако имаш приятели и нечия подкрепа би се справила.
Вярвам,че нито една майка тук във форума не би ти отказала помощ.Ще имаш подкрепата на стотици майки(морална и материална).Вярвам,че ти е безкрайно трудно,но това е съдбата на жената-падне ли да се изправи и да вдигне глава и да продължи в името на децата си.Най-лесния начин е да се избяга от проблема.Ти си майка и знам,че ще се справиш.Ние сме до теб и те подкрепяме.
Желая ти кураж и много,много сили.

# 7
  • Мнения: 209
Толкова подкрепа и разбиране колкото намерих тук за няма и 2 дни не съм получила през 6-те си месеца от бремеността си до сега.Благодаря ви!Доста рових и четох във форума и се замислям сериозно дали страха от неизвестното си заслужава след време във всяко безпризорно дете на улицата да виждам своето...Знам,че най лесно е да избягаш от отговорност вместо да се бориш с проблема.Аз нямам навика да бягам.Трудно ми е,защото най- близките ми хора не са до мен за да ме подкрепят.

# 8
  • Мнения: 518
Не искам да се бъркам в решението ти, но те моля от сърце да премислиш Praynig....Тук сред другите майки ще намериш голяма подкрепа и ще се справиш със затрудненията!!Сигурна съм Peace

Идея си нямаш, след като имаш 2 слънчица край теб, какво е да не можеш да забременееш!!Няма по голяма от радост от това, да бъдеш мама!!!

Помисли отново преди да направиш тази крачка Praynig

# 9
  • Мнения: 4 138
чудя се................защо никой не отговори на въпроса с факти и цитати от Twisted Evil закона. поредната сълзлива тема.........моля те не го оставяй.

# 10
  • Мнения: 3 715
Ами аз лично не смятам, че е нужно да се цитира закона, при положение, че си има конкретни институции, към които човек е редно да се обърне, за да й изяснят някои неща. Аз дори не разбрах жената смята ли да се обърне към тях или не. На мен тази история вече започва да ми намирисва.

# 11
  • Мнения: 4 138
Ами да пусне нова тема. Колкото до закона, да, има институции, но тя пита тук. А и жената е бременна все пак в 6-тият месец - да се влачи тепърва по разни чиновници ли.
Не искам да събуждам стари спорове, но нали тук има хора, които искат да осиновят. Ето една възможност да няма посредници. Конкретна при това.  Thinking

# 12
  • Мнения: 209
Ще се обърна към институциите след развода си,на този етап не мога да предприема абсолютно нищо.Още повече там вече ще възникне и пробемът с името на детето.Пуснах темата,защото допусках,че тук може да има запознати с проблема или жени минали по този път,За сега само съм проучила ако биологичмия баща си го иска какви са варянтите да се пише на негово име.

# 13
  • Мнения: 3 715
Ами какво да ти кажа, май си сбъркама форума. В този жените не оставят децата си, а напротив, отглеждат деца, които ти и такива като теб са оставили. Знам, че звуча грубо, но след като съм изгубила ЧЕТИРИ ДЕЦА, в сърцето ми няма разбиране за такива решения като тоето.

# 14
  • Мнения: 1 615
А какво казва биологичният баща?

Общи условия

Активация на акаунт