За здравните осигуровки?

  • 2 358
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 723
Има ли някой, който може да ме уведоми до кога е срока да си платя здр. осигуровки, защото в момента съм с прекъснати здравни права?
Благодаря предварително Hug

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Здравей.
И аз съм с прекъснати здравни права.Тази седмица бях на ЖК и там ми казаха,че в момента за да си възстановиш правата е необходимо да имаш внесени здр. осигуровки за 15 месеца назад от датата на посещение при лекар. Peace

# 2
  • Мнения: 7 723
Здравей.
И аз съм с прекъснати здравни права.Тази седмица бях на ЖК и там ми казаха,че в момента за да си възстановиш правата е необходимо да имаш внесени здр. осигуровки за 15 месеца назад от датата на посещение при лекар. Peace


Да, така е. Но докога е последния срок за внасяне на парите? newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
По принцип  срока е до 10 число на месеца.В твоя случай е без значение.Отиди във всеки клон на СИ банк.

# 4
  • Мнения: 6 461
По принцип  срока е до 10 число на месеца.В твоя случай е без значение.Отиди във всеки клон на СИ банк.
Peace

# 5
  • Мнения: 27
По пациентска листа на НЗОК за месец ДЕКЕМВРИ 2006 година:
 
Лицето е с непрекъснати здравноосигурителни права
 



--------------------------------------------------------------------------------

СПРАВКА КЪМ 28 НОЕМВРИ 2006 ГОДИНА 

ЛИЦЕТО Е С НЕПРЕКЪСНАТИ ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ ПРАВА
 



--------------------------------------------------------------------------------


Месеци без данни за здравно осигуряване в периода от АВГУСТ/2005 до ОКТОМВРИ/2006

2006 г. - месец 10

Здравейте, когато си въведа данните за здравно осигуряване в сайта на НОИ, ми изписва това. Как така ще съм с непрекъснати здравноосигурителни права и същевременно да няма данни за въпросния период. Това лято не ме приеха и в момента нито работя, нито уча => няма откъде да ми се внасят осигуровките. Въпросът ми е, защо въпросният период е от август 2005 до октомври 2006, като включва миналата учебна година, когато се предполага, че училището ме е осигурявало.
Понеже съм супер невежа/простете, за което/ къде трябва да отида, за да получа информация и как да си внеса сама осигуровките. И горе-долу в какъв размер ще са. В сайта не ми дава никаква друга информация за кои месеци не съм осигурена.
Съжалявам за объркания си пост, но ще съм благодарна, ако някоя от вас може да ми помогне.
Поздрави.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 514
Така като гледам нямаш данни за внесени осигуровки само за месец октомври 2006г.
 
Някой те осигурява. Може би родителите ти?

# 7
  • Мнения: 136
Просто не си обновяват редовно сайта. Затова.

# 8
  • Мнения: 38
може до три месеца назад да не вса внесени осигуровките и пак си с НЕпрекъснати здр.осиг права,ако предишните 12 са внесени. От текущия месец,т,е, декември 3 мес,назад са 9.,10, и 11-следователно си с НЕПРЕКЪСНАТИ,срокове няма,но ако  не си внесеш за ноември и декември до края на януари,ще ти ги прекъснат и при проверка от 1 февруари ще излезе ,че са ти прекъснати,малко сложно звучи,но не съм го измислила аз....(f)

# 9
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil можеш да ги платиш в националната агенция по вземанията ( бившия ной)  дават ти разпечатка и сумата +лихвите  и във същата сграда е и банката
  bouquet

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
По пациентска листа на НЗОК за месец ДЕКЕМВРИ 2006 година:
 
ЛИЦЕТО Е С НЕПРЕКЪСНАТИ ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНИ ПРАВА

Здравейте, момичета! На мен ми излиза същото съобщение, но аз живея извън България повече от 2 год., не плащам нищо, нито някой плаща за мен (ако го прави някой, явно е анонимен по някаква причина  hahaha - това в кръга на шегата). Искам да се откажа от здравно осигуряване в България. Майка ми е отишла в касата да пита, а оттам са й казали, да не разбутва нещата  #Crazy , защото явно някой плащал за мен, да не му навредяла???!!!  newsm78
Някой има ли представа как мога да се откажа от тези права? Каква е процедурата, и лично ли трябва да го направя, или може с пълномощно?

# 11
  • Мнения: 7 723

 ........... Майка ми е отишла в касата да пита, а оттам са й казали, да не разбутва нещата  #Crazy , защото явно някой плащал за мен, да не му навредяла???!!!  newsm78
Някой има ли представа как мога да се откажа от тези права? Каква е процедурата, и лично ли трябва да го направя, или може с пълномощно?

........ееееееейй, къде са тия, анонимните, дето плащат без причина newsm78, или пък е предишния ти работодател newsm78

..........най- много да има грешка в системата и после да искат от тебе да възстановиш сумата newsm78.......не можеш да ги прецакаш Shocked

А, ако искаш да се откажеш, трябва да спреш да плащаш и автоматично ще излезеш от системата thumbsup
На йдобре се обади и попитай newsm78

# 12
  • Мнения: 3 146
Не, не е толкова просто - не млащаш и автоматично излизаш от системата. Да, излизаш, но след време могат да те глобят, задето не си плащал. Начислява се и лихва! Отиди да питаш там. Имат и сайт, където се приемат въпроси онлайн. На мен лично ми отговориха веднъж, като питах
http://sofia.nhif.bg/bg/questions.phtml

# 13
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Не, не е толкова просто - не млащаш и автоматично излизаш от системата. Да, излизаш, но след време могат да те глобят, задето не си плащал. Начислява се и лихва! Отиди да питаш там. Имат и сайт, където се приемат въпроси онлайн. На мен лично ми отговориха веднъж, като питах
http://sofia.nhif.bg/bg/questions.phtml

Благодаря за линка!  smile3525 Вече пуснах въпроса си, надявам се да ми отговорят скоро.
За глобите, не само, че могат да глобят, но и могат да ме спрат да изляза от страната!!!  smile3506

........ееееееейй, къде са тия, анонимните, дето плащат без причина newsm78, или пък е предишния ти работодател newsm78

Не е предишния работодател, със сигурност. Последната ми работа беше държавна, а там такива подаръци не правят smile3532  (но после бях 4 месеца на борсата - обезщетения за безработица - да не би оттам да ми плащат? Едва ли, почти 2 години са минали).   Thinking
Както и да е, имам си здравна карта, която важи в цяла Европа (ЕС), мисля, че от 1 януари важи и за България. Въпроса е да си изчистя стари взаимоотношения с бълг.здравна каса.

# 14
  • Мнения: 3 146
Ще ти отговорят, но почакай два-три дни.

Общи условия

Активация на акаунт