Рицарки на бялото кантарче - седмична 27.11. - 03.12

  • 13 649
  • 471
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 806
Нова седмичка се очертава, Рицарка за бой се стяга…

Много от нещата, които правим в живота си, се предопределят от нашето отношение към тях. Това е нещо, което постоянно повтаряме в нашата тема: най-лесно се свалят килограми с усмивка. Нека това да е една усмихната и сполучлива седмица за всички нас – Рицарките.

Усмихнатото отношение означава да си припомним сериозните неща в радостни и закачливи нюанси. [/color]

  Какъв режим да си изберем? Просто въпрос, прост отговор… Хубав режим. А що ли ще рече това? И това е просто: да е здравословно, да е трайно, да ни отговаря на природата. Щем не щем, има ли такъв въпрос, непременно трябва да се напънем и да помислим едно хубаво. Скачане от един на друг драстичен режим само бели може да донесе, съпроводено с крайна нетрайност на резултатите. Затова, трябва да се подхожда умно…

   Водата? Някоя диета не върви без вода. Колкото повече, толкова по – добре. Нормата е: 400-600 мл на ДЕСЕТ килограма живо тегло. От повече глава не боли, даже напротив – това може да помогне за премахване на главоболие.

    Търпението… Трябва много търпение, защото това, което е трупано с месеци, а понякога с години, не може да си иде за ден, за два. Но важен е пътят, всички мили изненади и мили думи, които ще съпроводят положените усилия. Не се отказвайте, даже и кантарът да е отчайващо замръзнал на едно положение. И още нещо от опит: ритници, хвърляници и други форми на агресия срещу кантара, обикновено не помагат… Да, и ако нещо не върви, мястото за оплакване е Орденът. Винаги ще се намери едно рицарско рамо за мокрене със сълзи, пък и за дърпане на уши. Орденът поема гаранция, че няма да се преименова на заешки Орден, заради понякога зачестяващи критики…


И така… по темата… Една известна героиня на Тери Пратчет рекла: „Сигурно съм болна от анорексия, щом всеки път, като се видя в огледалото, си мисля, че съм дебела”… То вярно, че във всяка от нас дреме по една Леля Ог, ама нека идва моментът да си мислим и други мисли… 

Старата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143735.0

За следващата подготвяйте мерки и теглилки... Всъщност и по този повод: канатарът е верен спътник, ама запасете си и със сантиметър. Това е по - важно... В крайна сметка, никой не ни пита колко сме кила, като ни види - щото мерките говорят сами за себе си.



И повече усмивки...  Laughing  Laughing  Laughing  newsm18  newsm18  newsm18

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 20:18 от Асса

# 1
  • Мнения: 2 956
Хайде разпис за новата седмица и за първи път днес...добър ден на всички  Hug
Нямам с какво да се похваля- кантара си мърда нагоре-надолу през 2 дни...
Всъщност имам с какво- от днес почвам по ценния съвет на Майчето  да си записвам всичко ,което влиза в търбуха ми ...а до този момент на днешния ден е влязло само 1 кафе и 1/2 л вода... след малко отивам да се хрантутя...и освен,че ще пиша , мисля да се помъча над Точковата диета известно време, пък ще видим  Thinking
Сега желая лек,спорен и воден ден на всички Рицарки, а аз след като хапна отивам отново да се занимавам с лекарски персонал от полоклиниката,който го мързи да диша ... ooooh! Tired

# 2
  • Мнения: 13 682
Пу първа!

Ми не можах да не надникна Embarassed Викам си, хайде - в обедната почивка е разрешено да се поразсея Embarassed И с яденето съм така Banghead
Лоша аз, несериозна аз, недисциплинирана аз smile3538

Ама това с овързания хладилник, много ми хареса Peace Само за мен е това Embarassed  Ассе, къде ги раздават тези вериги Mr. Green

# 3
  • Мнения: 4 806
На пристанището - то е твоя територия Simple Smile Само корабни вериги могат да възпрат един яростен напън, нали Simple Smile   bouquet

Стига Птичке, с пет минути разведравяне, няма да се провали твоята работа Simple Smile

Аз вече ядох. С отвращение, както се казва  eat
И вода пия, а вие?

# 4
  • Мнения: 264
 Flutter с риск да се повторя от миналата седмица, сега и аз се отчитам с резултати, измерени и при диетолог-а: за 1 месец -7кг, 4% по-малко мазнини в организма ;о) в събота си купих панталон с 1 мярка по-малко ;о) уффф мноого ми е кеф ;о)  вода - пия по мноооого! в началото ми беше трудно да пия по 2 чаши вода преди ядене, ама вече свикнах и си пия без мноу зор. аве има далавера в консултациите с диетолог - хапвам по 5 пъти на ден и дори за шоколоад не съм освирепяла ;о))) иам си свободен ден и тогава му отпуска края ;о)))))) леле момичета, толкова ми е кеф,че сякаш крилца са ми поникнали! ;о) успех на всички !

# 5
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
При Ипо мърдане няма- резултатът в кърпа ти е вързан.  Mr. Green Това към Лъчезарка. Продължавай в същия дух, резултатите ти са страхотни. А най- важното е, че са трайни.

Иначе- запис и аз в тази тема. От днес и аз започвам да спазвам режим на хранене, съставен от диетолог. Ще се самонаблюдавам... Също така, да се похваля, че отново ходя на фитнес. Това е засега.
Успех на всички.

# 6
  • Мнения: 1 366
Хайде и аз да се драсна туканката!

Срам, че още не съм прочела въведението, ма то Ассето все успява на ди разнообрази  Hug
Пернаткова, ти наистина не ни оставяй за цяла седмица. Аз само през уикенда се затъжих за теб. Тамън щях да питам що си трайкаш и ти се появи. Таз твойта работи й кажи да те пуска за 10 мин дневно, пък  Crossing Arms

# 7
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Хайде и аз да се запиша.  Вече цяла седмица съм на НДВ исъм -3кг смятам че така заедно седмица по седмица като се подкрепяме ще успеем да преборим всички излишества. Благодаря за хубавата тема!

# 8
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 418
 В открадното време  Embarassed и тук да се появя !
  Пия вода на корем-  много съм съм стриктна през работно време ( както беше казала друга Рицарка  - спазващите режим ( не диета Simple Smile ) трябва да работят и през почивните дни ( шегичка Simple Smile )
 Обаче и аз от днес започвам да си водя записки ( че май малко са ми калориите и затова май  newsm78 само ми варира този 1 кг. )
 Хайде - остават само някакви си 157 минути до края на работния ми ден

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте, рицарки славни Heart Eyes! И честита ни нова темичка  bouquet!
Аз днес съм доволен - кантарЯ пак сочи старите кила  goodscale...дааа, явно в "оцикления" ми период задържам много течности, но после си заминават...
Хапнах пилешка супичка, но свекито / как да я не убий човек smile3515 / направила в най-голямата тава млечна баница, че и със захар я наръсила отгоре...и сега само обикалям край нея като котка край шкембеджийница Twisted Evil...ама сложих до нея каната с водата и неусетна намъкнах още един литър. Уф, да става 17 часа да си иди милото от работа, че да ме избавите от мъките неземни Mr. Green!
И аз кат Пилето да предупредя - утре и вдругиден съм на КУРс, да н съ чудите де съм Rolling Eyes, ако успея да се вредя вечер, шъ ви фърлям по едно очо кви сте ги надробили...
Гледам Главните рицарки се изнасят нещо в друго направление - да предупредя - искам по веднъж на ден тука отчет да дават, на ум и разум да ни поучават smile3523. Че без тях сме за нийде Thinking!

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Запишете и нас с Бубанка - готвим се за конската кушия за Тодоровден с овесен режим. Колко ще издържим - не е много ясно, но поне желание имаме Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 366
Ай сиа, и ти ли ша са учиш, Мариеткова? Аз пък мислех, че даскалиците едни учениии, пък и онуй дребното Тонимирково и то се учи. Накрая ша станите много учини, няма ви стигаме на нивото  Crazy Пък за другата темичка нинси кахъри, ний тук ша бъдем щете не щете. Аз още не съм отворила там темата биля ...

Бу, давай щом си рекла, макар ний тук да не сме много "за" разните им там еднопродуктови диети. Файда голяма от тях няма.

# 12
  • Мнения: 4 806
Мариетке, както е рекла Майчето, няма мърдане... От темата, де... Иначе кантарите, пусто, дано мърдат, ама във вярната посока. Аз съм намислила да му изневеря на кантара и без бой си казвам. Сега ще завързвам любовни отношения със сантиметъра. Той ще ми е вече обект на въжделения...

Бу, добре сте дошли. Майчето сигурно не е надничала в твоята темичка, ама не е толкова страшно. Важното е да има здраве и готини жени. Второто е налице, за първото се борим, нали така? Но... включването е под условие Simple Smile Мод, не мод, ще ви искаме на отчет ...

# 13
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Ох, аз пък да ви кажа хич не ми се ходи на курс-цял ден си мисля как довечера ще си обуя клина и маратонките и ще изхвърля още 600-700гр вода-все ме притиска туй гадно число 78.
Ако изкарам курса и после играя Бото-става много късно, връщам се към 20.00 и те първа да почвам-едва ли?

# 14
  • Мнения: 4 447
Честита ни нова тема!
Днес ни съм яла, ни съм пила. Сега започвам, вече е късно за наваксване, но така се получи!
Бу, покажи си готините фотографии, признавам завиждам! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт