Детските дискотеки?

  • 3 469
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
 Чудя се и питам Rolling Eyes Rolling Eyes.Пускате ли децата си на дискотека и къде ходят? Отскоро класната на дъщеря ми/13г/ организира класа в събота от18 до 21часа в Дабъл Вижън .Нямама никаква идея и инфо за тази дискотека.  Дайте отзиви от такива мероприятия.Много ми е кофти,не ми се иска да я пускам,но не е редно и да я спирам. Направо не знам какво да мисля.Вече 2-пъти ходи и е много доволна,но ..............................нещо ми тежи.

# 1
Здравей ! Дъщеря ми е на 15, ходила е няколко пъти в Амор, в същия подлез зад НДК е, но след ентусиазма в началото тя сама се отказа -било станало  "тъпо" .Честно казано бях притеснена от тези дискотеки, защото ...абе нямам точно обяснение защо. Но щом казваш, че с тях има учителка значи не е чак толкова страшно.

# 2
  • Мнения: 2 161
Съученичките на дъщеря ми ходат вече на такива дисктеки,но аз не я пускам.Тя е на 12 и не мисля,че е подходящо.Абе какво подходящо,направо изпадам в паника като се замисля какво може да й се случи.А между другото тя ми каза,че съучениците й вкарват алкохол на такива детски дискотеки.Много познати ме обвиняват,че не я пускам,но да си гледат работа.А като ми кажат-ми докога така ще я пазиш...просто побеснявам.Детето ми е малко,на 13 също ще е малко и изобщо не виждам до 17 години каква работа има в такива заведения.Ако аз не си пазя детето-не виждам кой ще ми го опази.А в интерес на истината тя не изявява желание да ходи на дискотека все още.

# 3
  • Мнения: 1 220
Съученичките на дъщеря ми ходат вече на такива дисктеки,но аз не я пускам.Тя е на 12 и не мисля,че е подходящо.Абе какво подходящо,направо изпадам в паника като се замисля какво може да й се случи.А между другото тя ми каза,че съучениците й вкарват алкохол на такива детски дискотеки.Много познати ме обвиняват,че не я пускам,но да си гледат работа.А като ми кажат-ми докога така ще я пазиш...просто побеснявам.Детето ми е малко,на 13 също ще е малко и изобщо не виждам до 17 години каква работа има в такива заведения.Ако аз не си пазя детето-не виждам кой ще ми го опази.А в интерес на истината тя не изявява желание да ходи на дискотека все още.

 newsm10
И аз така мисля, нямат работа на такива места до 18г! Ако е организирано от училището, да си го направят в салона! По-сигурно за децата и по-трудно ще се вкара алкохол!

# 4
  • Мнения: 2 161
Цитат на:  link=topic=145295.msg2783546#msg2783546 date=1164620111
nadq
 newsm10
И аз така мисля, нямат работа на такива места до 18г! Ако е организирано от училището, да си го направят в салона! По-сигурно за децата и по-трудно ще се вкара алкохол!
Ааааа,nadq,ти си по-зле и от мен!Аз поне на 17 съм склонна да я пусна,а ти чак на 18 Grinning

# 5
  • Мнения: 7 723
Мами, абсолютно сте прави да се притеснявате за децата си. Аз живея наблизо до този подлез и всеки ден децата ми играят в градинката над него.  Няма да изпадам в подробности- гледките на които съм била свидетел са отващаващи.  Много ме е страх от момента, в който и мойте ще порастнат. Praynig Убеди се, че има учителка с тях  Shocked

# 6
  • Мнения: 1 220
Шанел, много правилно си го казала "ако ние не си пазим децата.."! Съгласна съм  имат нужда от развлечение, учителката го организира, ами да го направят в училището!  Какъв е проблема, не мисля че ще има родител който да е против дискотека в училището! 
Не помня кой, в една друга тема, съвсем точно беше определил ситуацията - много бързо децата се превръщат във възрастни! А за това вина имаме и ние!

# 7
  • Мнения: 1 630
Господи, какъв алкохол на 12-13 години???
Аз ли съм толкова старомодна????
Синът ми е на 11,5г и се надявам, че имаме още няколко години до алкохола и дискотеките. Като гледам и него и приятелите му - ми те са си още съвсем деца и силно се надявам още няколко години да се порадват на детство.
Има време за дискотеки. Сега не бих го пуснала в никакъв случай.

# 8
  • Мнения: 583
наскоро мои роднини от канада си дойдоха за малко-имат две дъщери-на 17 и 19 години и искаха да отидат на дискотека, но го направиха с баща си. и така било винаги/ в канада на 21 ставали пълнолетни/. останаха учудени как в дискотеката било пълно с по-малки от тях и то сами, как пиели алкохол, пушели и били гримирани. моята е още малка, но като дойде време ми се иска и у нас да е така. бих я водила понякога на дискотека, но ако само аз се влача с детето си там, тя ще се срамува от мен! а да я пусна при сегашните обстоятелства-трябва да съм обезумяла ooooh!. аз на 13 години ходех на дискотека, но от 18 до 20.30, ама то беше една зала с една уредба-алкохол нямаше откъде да си вземеш, а цигари се пушеха де,но в тоалетните, които често бяха навестявани от полиция и после детска педагогическа стая и поведение, но да не ровя в миналото, времената са други...

# 9
  • Мнения: 1 581
Като си представя какъв алкохол биха си купили деца на 13-15, със спестени от закуски пари - евтин и с незнайно качество - и изтръпвам...
Това учител да организира ходене на дискотека за 12-годишни  Rolling Eyes  Извинявайте, ама леко встрани от педагогическите му цели...
И не че нещо параноя, ама не съм забравила Индиго...

# 10
  • Мнения: 583
да ви споделя и друго, освен алкохола и цигарите. един единствен път ходих в sin city и какво видях-група от около 15 годишни девойки празнуваха рожден ден-съответно наконтени като фолк звезди. малко по нататък от тях седяха мастити мутри и бизнесмени-някой на годините на бащите им, а други- на дядовците им и жадно бяха впили поглед в кършещтите се тела на младите девойки вече под алкохолно въздействие. какво следва от тази картина го оставям за размисли....на мен ми стана лошо при мисълта, че утре моята дъщеря може да е измежду тези девойки. пропуснах да добавя и едно 15 годишно момченце, което беше облечено като азис и танцуваше с ''разпалваща страст'' на дансинга ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 13 204
Съученичките на дъщеря ми ходат вече на такива дисктеки,но аз не я пускам.Тя е на 12 и не мисля,че е подходящо.Абе какво подходящо,направо изпадам в паника като се замисля какво може да й се случи.А между другото тя ми каза,че съучениците й вкарват алкохол на такива детски дискотеки.Много познати ме обвиняват,че не я пускам,но да си гледат работа.А като ми кажат-ми докога така ще я пазиш...просто побеснявам.Детето ми е малко,на 13 също ще е малко и изобщо не виждам до 17 години каква работа има в такива заведения.Ако аз не си пазя детето-не виждам кой ще ми го опази.А в интерес на истината тя не изявява желание да ходи на дискотека все още.

Моята е на 3 г., не знам какво ще ми сервира.. но определено много харесвам всичко, което си написала. Доколкото мога да удържа, щот не се знам тогава на какъв акъл ще съм, няма да да я пусна на 13 г. на дискотеки и на 15 също.. Като ги гледам тия детски дискотеки... какво им е детско? Детските дози алкохол или детското екстази или какво...

# 12
  • Мнения: 7 723
Скоро бях писала тема точно по повод детските дискотеки- за алкохола, цигарите и ..........дрогата, дори.

Опитах се да я намеря, но не можах, затова ще ви споделя на какво съм била свидетел- конкретно за дискотеките в подлеза на бул. "България" и "Фр. Нансен":

Веднъж, стоейки на опашката на една от будките- отгоре на спирката, двете момиченца, които бяха пред мене , на видима възраст 13-14 години си купиха вода. С очите си видях как г-жа продавачката отвори шишенцето мин. вода от 0.500 мл, отсипа малко и изсипа вътре 100гр. водка #Crazy
Толкова бях вцепенена, че не можах да отреагирам #Crazy

Друг случай: веднъж, седейки в градинката, погледа ми спря в група тийнейджъри на съседната пейка- вида им беше доста впетчатляващ и усилията ми да не гледам в тях бяха напразни. Изведнъж едно от момичетата извади патронче вадка (мисля, че е 0.200мл.), отвори го, изсипа вътре едно степче- на прах, при което течността придоби странно оранжев цвят, и този коктейл тя го погълна, през времето, докато изпуши една цигара, разреждайки го с бира #Crazy #Crazy #Crazy
......а за честото притичване до храстите на групи.........  #Crazy
.......и натискането по пейките...... #Crazy

МАЙКИ, тъй като моята тема нямаше особено голяма гластност- ще използвам тази да ви апелирам да направим нещо да се даде гласност по въпроса Praynig

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 13:45 от mylenka

# 13
  • Мнения: 15 168
За момента нямам този проблем, но само за момента. Ужасявам се от мига, в който ще станат тинейджъри, ще започнат да говорят на онзи неразбираем грозен жаргон, да искат да ходят на дискотека и т.н. Семейната среда била тази, която възпитавала, а изкушението и възможностите навън, липсата на какъвто и да е контрол, безразличието  на всички ни към 12-13 г. младежи пушещи и надигащи шишето.
В клюкарника в петък имаше тема за пребито дете, тръгнало си от дискотека в 20ч.


Майки, тъй като моята тема нямаше особено голяма гласност- ще използвам тази да ви апелирам да направим нещо да се даде гласност по въпроса Praynig

Подкрепям те да направим, но идея нямам какво.

# 14
  • Мнения: 1 069
Това, което можем да направим е да възпитаваме децата си!
 Основното нещо е личния пример- как едно момиче на 13г няма да иска да ходи на дискотека или няма да се бунтува, когато не го пускат, след като от 8 годишно е гледало как майка му се катери по масите и се кълчи под звуците на бездарна чалга.
 Как няма да иска да опита алкохол и цигари, след като гледа родителите си как всяка вечер преди ядене пият по чаша ракия и изпушват по няколко цигари.
  Не можем да искаме от тях да не правят нещо, което самите ние правим, нали?
 

Общи условия

Активация на акаунт