Yasmin

  • 2 539
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте, млади дами, опитващи се да забременеят! При нас нещата стоят така: опитваме от около пет месеца, но не се получава, заради проблем в овулацията. При последното посещение при гинеколога ми предписаха да пия Ясмин (два месеца) и Сиофор, заради открити кисти в десния яйчник. Какво е мнението ви за противозачатъчните Ясмин и за сиофора, бих искала да получа препоръки от дами, които са се лекували с тези лекарства. Вярна ли е информацията, че след прием на противозачатъчни, след като се спрат се "отключва" овулацията и шансовете за забременяване се увеличават? Благодаря предварително за мненията и препоръките!

# 1
  • Мнения: 7 640
да, вярно е това за противозачатъчните. За Сошфора- под въпрос.
Два месеца е странен срок, ппо-често кантрацептивите се дават минимум за 3.

# 2
  • Мнения: 4 302
Ясмина съм пила осем месеца. Рекламата им е, че е най-съвременният препарат, който не води до негативни последствия при следващи цикли. Имах овулация на следващия месец, веднага след като ги спрях. С тях цикъла ми беше много лек, точно на време и без никакви странични действия като качване на килограми, задържане на течности или болезненост на гърдите.
За сиофора не мога да ти дам мнение.

# 3
  • Мнения: 769
Siofor съм пила повече от 3 години при диагноза ПКЯ. Приемът му е свързан с инсулиновата резистентност. Регулира също и наднормено тегло (ако има такова). Спрях го преди 6 месеца. Нямам кисти (за сега), но и самата диагноза ми беше съмнителна. Принципно Сиофора влияе добре, но трябва да е задължително изписан от ЕНДОКРИНОЛОГ. Има някои странични действия - сърцебиене, чувствителен стомах..

# 4
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Пих Ясмин 3 месеца. Цикълът ми беше оскъден, безболезнен и краткотраен. След като ги спрях, обаче настъпи такъв хормонален  хаос , че не е за разказване. В крайна сметка кистите си останаха, а на мен ми бяха необходими няколко месеца за да ми влязат в ред хормоните.

# 5
  • Мнения: 4 324
Ava_L вместо "Нов отговор" си натиснала "Информирай модератора". Постинга ти дойде на моята поща. Ето го и него:

Поста е насочен към *vera

По отговора Ви оставам с впечатление, че сте доволна от приема на този контрацептив. Наличието на овулация означава ли, че е имало и бременност? Извинете ме за въпроса, но съм ужасно нетърпелива и много ме е страх дали нещата при мен ще се подобрят след приема на тези лекарства.

# 6
Съжалявам, разбрах за грешката. Мисля че вече се ориентирам в правилата на ползване на форума.

# 7
  • Мнения: 1 441
Eх, Ава, де да значеше всяка овулация бременност  Laughing Wink Всяка жена щеше да е бременна всеки месец (или почти всеки)  Mr. Green Искрено ме разсмя.

За лекарствата не мога да ти кажа нищо. Мога само да ти пожелая успех   bouquet

# 8
  • Мнения: 561
Пих Ясмин 3 месеца. Цикълът ми беше оскъден, безболезнен и краткотраен. След като ги спрях, обаче настъпи такъв хормонален  хаос , че не е за разказване. В крайна сметка кистите си останаха, а на мен ми бяха необходими няколко месеца за да ми влязат в ред хормоните.
При мен цикъл същия безболезнен /но той винаги е/, оскъден - ама съвсем, направо едвам го забелязвах. След спирането вместо да ми дойде веднага се забави точно 28 дни. Било се случвало каза доктора.

# 9
  • Мнения: 420
Вземах го три месеца. По това време кистите почти изчезнаха, но веднага щом го спрях пак се появиха. Пробвах и с други лекарства, но е ефекта е същия. И след като месеци наред пия противозачатъчни заради кисти, как тогава да забременея?

Общи условия

Активация на акаунт