cezarovo se4enie

  • 1 114
  • 10
  •   1
Отговори
Zdraveite.Rodih predi 2 meseca s cezarovo se4enie i imam problemi s figurata.Znae li nqkoi,kolko vreme sled operaciqta,bih mogla da se zanimavam s fizi4eski uprajneniq?

# 1
  • София
  • Мнения: 320
Здравей!

Има много теми за спорта след секцио. Почти всички доктори препоръчват да се започне с физическите упражнения след 6-тия месец.
Аз започнах с бързо ходене на 2-рия месец ( имам пътека в къщи) ,чуствам се добре и не мисля да спирам.
Мисля, че спокойно можеш да започнеш с по-леки физ.упражнения и да прецениш как се чустваш. Пилатес е подходящ вид гимнастика.

Успех и поздрави! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 104
На мен ми казаха, че около 2-3 месеца след операция можеш да почнеш с леки упражнения, в зависимост от това как се чувстваш. След 5 месец можеш да почнеш по интензивни упражнения.

# 3
  • Мнения: 7 186
Всичко е индивидуално.  Ако искаш да запонеш по- скоро с упражненията се консултирай първо с гинеколога си.

# 4
az rodih s cezarovo se4enie predi 4 mes.na vtoriq mesec zapo4nah da pravq licevi upori kato starta e 20,s vseki izminal den uveli4avah broq im po malko.za sedmica se stapqha po 6sm.ot taliqta mi.kato se ima v predvid 4e vlqzoh da rajdam 78kg.sega sum 56.ne si pravq reklama,prosto iskam da vidi6 4e ima rezultat.vinagi sum sportuvala i sega zastoq me poburkva.no sum se konsultirala s docent ot mai4in dom vn.za silovi fizi4eski uprajneniq ne moga da si pomislq pone 6 mes.ne se pritesnqvai vsi4ko e s vremeto si.pri jenite rodili s cezarovo se4enie koremniqt muskul se pribira napulno sled 1 god.kakvoto i da pravim.

# 5
izvinqvam se iskam da se popravq na 2-riq mesec zapo4nah da pravq koremni presi ne licevi upori kakto pisah po gore.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 916
Честито бебче, да е живо и здраво
А също съм със секцио. Започнах да правя упражнния след 2-3 месец.
Но всичко е индивидуално.
Аз тренирах с дъмбели по  1.5 кг и имаше ефект / ефект има дори да ги правиш и без тежести./
И какво значи силова тренировка, не си  щангистка , нали Wink,  за боди-билдинга трябват умерени, дори малки тежести.

# 7
  • Мнения: 5 622
Ако се чувстваш готова, може да започнаш с леки упражнения и след 40-я ден още  Wink Питай гинеколога си, както са ти казали, всичко е индивидуално. Моят ми каза, че на вторият месец съм като "все едно никога не си раждала" и мога да правя упражнения ако искам. Ако не бях толкова мързелива откъм спортуване, щях да се възполвам от съвета му  Wink

# 8
ГЛАД и СЕКС,аз отслабнах с 18 кг след секцио само за 3 месеца,но не кърмих!

# 9
  • Мнения: 868
Традиционният отговор е след 6 седмици (казаха ми и да не карам кола до 6 седмици, ама кои да ме вози!) След това, след контролен преглед и одобрение от доктор, се въвеждат леки упражнения.

Но зависи от как се чувстваш. Аз започнах разходки, които постепенно ставаха по-дълги, след втората седмица. След седмица 6 можех да тичам отново. За гири и машини на мускули сигурно трябва по-дълго. (Някои горе каза 6 месеца--това ми се вижда дълго...)

# 10
  • Мнения: 125
аз пък родих преди 2 мес.и от една седмица ходя през ден на фитнес.правя много коремни преси и в момента почти съм си възвърнала предишните кг.чувствам се супер

Общи условия

Активация на акаунт