Синът ми чете!

  • 3 490
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622
 Синът ми чете  #Crazy

Съвсем сериозно ви казвам  Shocked  Shocked  Shocked

Аз съм изумена  Shocked

На 2 години и 2 месеца е, а безпогрешно разпозна следните думи, които написах с главни печатни букви на един лист, докато си рисувахме и играехме заедно:

МАМА

БАБА

ТАТИ

ГАБИ


Размених местата им. Написах ги наново, на няколко различни места, в различна подредба....все ги чете както си трябва  #Crazy

Аз..нямам думи  #Crazy

# 1
  • Мнения: 5 370
Аз се питам дали на тази възраст е осъзнато или просто някакъв вид меморизиране....и аз не знам как да го нарека.
Станислав пък брои....до 3, понякога 4 и 5.
Не мога да си представя как го прави, за мене е несъзнателно. Thinking

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Буба, или е гении или ги разпознава графично  - като котка и куче на рисунка.

А Станислав на колко е? /ако не е тайна.../

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 22:10 от арт мама

# 3
  • Мнения: 5 370
Буба, или е гении или ги разпознава графично  - като котка и къюуче на рисунка.

А Станислав на колко е? /ако не е тайна.../
Ами не е-няма година и 9 месеца.
НА 6 декември ги прави.

# 4
  • Мнения: 5 622
Не е гений(надявам се). Предполагам, че ги е запомнил по някакъв начин.(не ги пиша за пръв път. И друг път сме си играли и съм ги изписвала, но и дума не може да става да съм го учила кое какво е  Shocked)

Каквото и да е, толкова се изумих, че се опулих ей така  #Shocked

# 5
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Може да брои според мен.  Запомнило е детето.
Ако може да преброи 3 ябълки и той ще да е гений Simple Smile Това е понякога трудно за 3 годишни.
Да са ви живи и здрави!
децата запомнят бързо и ако им се припомня ще остане това, което са ззпомнили.

# 6
  • Мнения: 5 370
Може да брои според мен.  Запомнило е детето.
Ако може да преброи 3 ябълки и той ще да е гений Simple Smile Това е понякога трудно за 3 годишни.
Да са ви живи и здрави!
децата запомнят бързо и ако им се припомня ще остане това, което са ззпомнили.
Egati....инженерният ген в наследство си е казал думата.
Шегувам се, далеч не смятам, че е гений.
Просто непрекъснато търси нови и нови неща да му ангажират мисълта.....и понякога проявява невероятна за възрастта си логика.
Казват, че така ставало с децата на по-възрастни майки-първескини-дали е вярно? Thinking

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Може би помни визуално думите - като картинки, щом и друг път си ги писала.
Пробвай да напишеш други - куче, зеле, момче...
Ако и непознати думи чете, значи чете.

# 8
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Е, и аз се шегувам, но знае ли човек?
Познавам 4 годишни деца, които не броят добре. И такива под 3, които броят до 10 предмети, а не просто рецитират числата.

Аз знам, че възрастта на родителите е важна, не само на мама. И няма значение кое е по ред детето.
за пример познати - 3ма братя: на 22,20 и 10 години. Познайте кой бие на шах всички. Мъника естествено.
Освен гена, детето има преднина и с наученото на готово от по-големите деца в семейството.

# 9
  • Мнения: 5 622
Е, не, куче, зеле, нам си кво, няма как да знае да ги прочете, все пак не знае азбуката.  Аз съм прекалено изумена и от тези, които съм писала и друг път, но само толкова. Явно ги е запомнил. И все пак.....  #Crazy

# 10
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
Бубка, запомнил ги е като картинки.
Цвета и тя така 'четеше' - мама, баба, тати, супа, кофа ей такива простички. Ама взе че забрави като порасна Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 622
А за каква възраст говорим за "възрастни първескини"? Според мен над 35 поне!

# 12
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Голямата ни дъщеря на 2 години разпознаваше цветовете,което според всички беше учудващо,сега е почти на 5 и вече срича.Малката нито познава цветовете,нито има интерес към книжки и букви  Embarassed,ама поне брои до 10 .

# 13
  • Мнения: 5 622
Бубка, запомнил ги е като картинки.
Цвета и тя така 'четеше' - мама, баба, тати, супа, кофа ей такива простички. Ама взе че забрави като порасна Simple Smile

Може би не трябва да ги оставяме да забравят, а да им помагаме, да прибавят все нови и нови знания.  Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 1 845
И аз често си мисля по въпроса. За запомнянето и папагалското заучване..
Например ние от 4-5 месеца познаваме 10-тина букви-разпознава ги като ги пиша, в книга или вестник. Обаче някоя баба явно е прекалила с обучението в един момент, защото последния месеца почна, като види А-веднага казва, това Али или пък Агнце.Т-татко, и т.н. Без значение какво пиша след това-просто си разпознава буквата и си я нарича.
Може да пробваш да му напишеш различни думичка с тази буква да видиш как ще реагира.
Иначе от доста време ние изреждаме цифрите до 10, но всъщност не можем да броим. Просто папагалски сме ги заучили. Ако й кажа, преброй колко щипки има, си брои както намери за добре.

Общи условия

Активация на акаунт