Ако някой разбира от компютри,да се включи!-проблем

  • 27 913
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 657
проблемът ни е от около месец,откакто думна компа Twisted Evil
Тогава сменихме вси4ко,без процесора и харда-само те оживяха Confused
От както направихме смяната,се по4на с едни грешки едно 4удо ooooh!проблема е,4е на моменти/кога доста 4есто,кога на 24 4аса един-два пъти/компа се рестартира и вместо да се включи на ново дава син екран с надпис IROL_NOT_LESS_OR_EQUAL newsm78
Миналата седмица пък думна харда и сега естествено и той е нов Peace
последната грешка която даде бе,че трябва да си проверим видеокартата и паметите и да се пусне програма за проверка на паметта.
Човека който оправи компа,казва,4е проблема е драйвери,ама нещо не му се занимавамай.
Моят мъж не е бос в тази област и до сега вси4ко си е оправял сам по компа.Качва какви ли не драйвери и незнам си какво,е не та не,рестарт и син екран ooooh!Една от версиите на майстора бе,4е е от нашата старата памет,защото демек била изгоряла,е да,ама не-паметта си е здрава.



моля помогнете,ако някой знае и се е сблъсквал с подобен проблем,4е това си не е работа #Cussing out


п.п.Пуснах първо тема в клюкото,но мисля,4е тук е по голяма вероятността да полу4а някакъв отговор Peace

# 1
  • Мнения: 566
Здравей!!! Wink
Според мен е най-добре да преинсталирате ....
 atworkМоже след това всички проблеми да отшумят. Peace

# 2
  • Мнения: 2 657
Здравей!!! Wink
Според мен е най-добре да преинсталирате ....
 atworkМоже след това всички проблеми да отшумят. Peace


Няколко прейнсталации са правени,но проблема си остава ooooh!

# 3
  • Мнения: 7
По-скоро на несъвместимост някаква намирисва. Дай точни данни по машината - марки и модели на компонентите. От преинтсталация щеше ако не е сменяна харда, но след като е сменен очевидно проблема е в новите компаненти. От едно място ли ги купувахте или от различни доставчици?

# 4
  • Мнения: 2 657
По-скоро на несъвместимост някаква намирисва. Дай точни данни по машината - марки и модели на компонентите. От преинтсталация щеше ако не е сменяна харда, но след като е сменен очевидно проблема е в новите компаненти. От едно място ли ги купувахте или от различни доставчици?

Вси4ки 4асти с изкю4ение на харда са купувани от едно място PeaceХарда го купихме от друго,защото беше събота и само на едно работещо място имаше в нали4ност.Че тук в този смотан град,такива неща няма в нали4ност #Cussing out

Данни за машината мога да дам,след като мъжо се прибере от работа,.Това което мога да кажа за видеокартата и дъното,е-GeForce 7300GT-AGP 8X-това пише на кутията на картата,дъно-ASRock-друго незнам какво да препиша от кутията му. Embarassed

По-късно ще дам пълно инфо Peace

# 5
  • Мнения: 1 612
По-скоро на несъвместимост някаква намирисва. Дай точни данни по машината - марки и модели на компонентите. От преинтсталация щеше ако не е сменяна харда, но след като е сменен очевидно проблема е в новите компаненти. От едно място ли ги купувахте или от различни доставчици?
Напълно съм съгласна.
Почнете от пълна преинсталация с форматиране на С:.
Ако продължава и след това значи наистина компонентите не се харесват.
За това не се прави компромис от гледна точка на компонентите (маркови)!

# 6
  • Мнения: 2 657
Много ясно,4е с форматиране на C.
не му е за първи пъд да преинсталира или каквотот и да било,на доста познати отправя комповете и досега без проблеми.Но ето,4е с нашия....

Това е: 


   
  Компютър: 
   Вид на компютъра   ACPI Uniprocessor PC 
   Операционна система   Microsoft Windows XP Professional 
   Пакет на обновление на ОС   Service Pack 2 
   Internet Explorer   6.0.2900.2180 (IE 6.0 SP2) 
   DirectX   4.09.00.0904 (DirectX 9.0c) 
   Компютър   HOME-5E2A9E24A2 
   Име на потребителя   Orlin 
   Домейн   HOME-5E2A9E24A2 
   Дата / Време   2006-11-20 / 22:34 
   
  Дънна платка: 
   Тип централен процесор   AMD Athlon XP, 2083 MHz (12.5 x 167) 2600+ 
   Дънна платка   ASRock K7NF2-RAID (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN) 
   Чипсет на дънната платка   nVIDIA nForce2 Ultra 400 
   Системна памет   512 MB (PC3200 DDR SDRAM) 
   Тип BIOS   AMI (07/31/06) 
   Комуникационен порт   Communications Port (COM1) 
   Комуникационен порт   ECP Printer Port (LPT1) 
   
  Дисплей: 
   Видеокарта   NVIDIA GeForce 7300 GT (256 MB) 
   3D-ускорител   nVIDIA GeForce 7300 GT AGP 
   Монитор   Samsung SyncMaster 795DF/795MB/MagicSyncMaster CD175GP [17" CRT] (HVCY209284) 
   
  Мултимедия: 
   Звуков адаптер   C-Media CMI9739A/9761 @ nVIDIA MCP2-S - Audio Codec Interface 
   Звуков адаптер   nVIDIA MCP2-S - Audio Processing Unit (Dolby Digital) 
   
  Съхранение на данни: 
   IDE контролер   NVIDIA MCP2S Parallel ATA Controller (v2.6) 
   IDE контролер   NVIDIA MCP2S Serial ATA Compatible Controller (v2.6) 
   Контролер за памет   NVIDIA NForce(tm) ATA RAID Class Controller 
   Контролер за памет   SCSI/RAID Host Controller 
   Флопи-дисково устройство   Floppy disk drive 
   Дисково устройство   Hitachi HDS721612PLAT80 (115 GB, IDE) 
   Оптично устройство   HV0078D TXA105L SCSI CdRom Device 
   Оптично устройство   LITE-ON DVDRW SOHW-1693S (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-ROM:16x, CD:48x/24x/48x DVD+RW/DVD-RW) 
   Състояние на SMART   OK 
   
  Раздели: 
   C: (NTFS)   10997 MB (7883 MB свободно) 
   D: (NTFS)   31000 MB (7427 MB свободно) 
   E: (NTFS)   37001 MB (27414 MB свободно) 
   F: (NTFS)   38789 MB (17326 MB свободно) 
   Общ размер   115.0 GB (58.6 GB свободно) 
   
  Вход: 
   Клавиатура   HID Keyboard Device 
   Мишка   Logitech PS/2 Port Mouse 
   Игрови контролер   Microsoft PC-joystick driver 
   
  Мрежа: 
   Основен IP адрес   192.168.0.29 
   Основен MAC адрес   00-13-8F-AF-45-63 
   Мрежова карта   NVIDIA nForce Networking Controller - Packet Scheduler Miniport (192.168.0.29) 
   Мрежова карта   WAN (PPP/SLIP) Interface (192.168.0.155) 
   
  Периферни устройства: 
   FireWire контролер   VIA VT6306 Fire II IEEE1394 Host Controller (PHY: VIA VT6307) 
   USB1 контролер   nVIDIA MCP2-S - OHCI USB Controller 
   USB1 контролер   nVIDIA MCP2-S - OHCI USB Controller 
   USB2 контролер   nVIDIA MCP2-S - EHCI USB 2.0 Controller 
   USB-устройство   Generic USB Hub 
   USB-устройство   USB Audio Device 
   USB-устройство   USB Composite Device 
   USB-устройство   USB Composite Device 
   USB-устройство   USB Human Interface Device 
   USB-устройство   USB Human Interface Device 
   USB-устройство   USB Human Interface Device 
   USB-устройство   USB Human Interface Device 
   
  DMI: 
   Производител на DMI BIOS   American Megatrends Inc. 
   Версия на DMI BIOS   P1.30 
   Производител на DMI системата   
   DMI система   K7NF2-RAID 
   Версия на DMI системата   1.00 
   Сериен номер на DMI системата   00000000 
   UUID на DMI системата   00020003-00040005-00060007-00080009 
   Производител на DMI дънната платка   
   DMI дънна платка   K7NF2-RAID 
   Версия на DMI дънната платка   1.00 
   Сериен номер на DMI дънната платка   00000000 


Това го изнамерих тук в някаква папка репорт дето я е правил.4е още не се е прибрал.
p.p.има и още към този репорт,но незнам кое да копна то4но Embarassed

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 15:40 от Йо

# 7
  • Мнения: 2 327
Най-вероятно наистина е паметта. Това пише поне в Интернет.

# 8
  • Мнения: 2 657
Най-вероятно наистина е паметта. Това пише поне в Интернет.

И ние това го открихме в нета,даже няколко пъти мъжа ми я тества с разни програми и нищо #Crazy

# 9
  • Мнения: 2 327
Другото, което открих е за IRQL....
А проблемът може и да не е в самата памет, потърсете наситина в посока съвместимост с дъното.

# 10
  • Мнения: 1 612
Много ясно,4е с форматиране на C.
не му е за първи пъд да преинсталира или каквотот и да било,на доста познати отправя комповете и досега без проблеми.Но ето,4е с нашия....


Ами знам ли дали му е ясно.
Искаш ли помощ или света ти е крив?
И с това дъно извинявай за израза "куча марка" можеш да очакваш и други проблеми.
Пък и не видях каква марка е паметта. 2х256 ли е или е една платка 512? Dual kit или са си отделни?
Има много въпросителни!

# 11
  • Мнения: 2 229
Дам познато, и на мен ми дава същия син екран от доста време, но вдигнах ръце вече Sad

# 12
  • Мнения: 302
А защо не го занесете компютъра в друг сервиз - обяснете точно какво му е правено да ви ги тестват и на друго място нещата!Ако наистина паметите са 2х256 МВ и не са KIT е въэможно да има някаква несъвметимост,но може проблема да е във видеокартата... Peace

# 13
  • Мнения: 7
Спецификацията от AIDA ли е? Ако е то коя версия е. Ако е стара - има Ultimate 2006, която е с по-голяма база данни. Ако е сигурно, че видеото е GT добре обаче ако не е сигурно  или има съмнение - вижте дали не е GS turbocashe - те правят проблеми с асрока. Другото, което може да дадете информация е наистина за типа памет - послдените бройки A-DATA Blitz  е калпава и прави проблеми. Също много полезно ще е и информация за моментите, когато се проявявт тези проблеми - игри, филми, интернет или няма такава зависимост? При определянето дистанционно на такива проблеми е хубаво да има максимум инфо. Поздрави

# 14
Грешката като първо е Irql_Not_Less_or_Equal.

Може да става дума за някаква несъвместимост с хардуера (дъно, звук, процесор, каквото още ти хрумне), драйвери и т.н. Поразгледай хубаво какво пише на синия екран и си го запиши.

Например горе дясно на първия ред трябва да имаш нещо от типа на: ***STOP: (тук следва номер на грешка). Например грешки от типа 0x0000007B означават, че Уиндоуса не може да достъпи до харда.


Гледай и по-надолу по синия екран и търси пак три звезди. Трябва да има например такова съобщение:

*** USB.SYS - Address...

# 15
  • Мнения: 2 657
Лилиа,хи4 не ми е до заяждане....Ку4а марка,ами незнам,но тук купуваш което е в нали4ност,щото ти трябва компа спешно и после си сменяш,ако искаш PeaceТук е Видин,а не е София,та взимаш това което има Wink

Рене,Няма никаква зависимост Peace

Тоторо,ще обърнем внимание и на другите неща дето ги пише Peace

# 16
  • Мнения: 112
ДЪНОТО СИ ВЪРШИ РАБОТА, ПРОДАВАЛИ СМЕ ГО МНОГО ПЪТИ, ТАКА ЧЕ ПРОБЛЕМА НЕИСТИНА ВЕРОЯТНО Е В ПАМЕТТА. АКО НАИСТИНА ПОЛЗВАШ ДВЕ ПАМЕТИ ПРОБВАЙ ТОВА http://www.memtest86.com/ НАПРАВИ СИ СТРАТЪП ДИСКЕТА И ТЕСТВАЙ ПАМЕТТА - АКО ПРОБЛЕМИ ЩЕ ИЗЛЯЗАТ. АКО НЕ  - ПАК ОСТАВА НЕСЪВМЕСТИМОСТ, ЗЕМАШ ПАМЕТИ ОТ ПОЗНАТИ И ПРОБВАШ С ТЯХ.

# 17
  • Мнения: 302
Мдаа!И аз не съм съгласна че дъното е куча марка!Ние също продаваме предимно такива и нямат проблеми! Peace

# 18
  • Мнения: 2 657
То и вси4ките ни познати не са съгласни,4е е ку4а марка,та незнам кое му е ку4ото-а й моят мъж никога няма да си позволи да взземе болкуци,ама според някой щом е ку4а,ку4а да е-хи4 не ми се занимава да се разправям,затова и написах това одеве.

Seemore ,тествал ги е с този тест,три пъти и не даде грешки Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 112
Според мен ще се наложи още веднъж да преинсталирате. FireWire контролер   VIA VT6306 Fire II IEEE1394 Host Controller (PHY: VIA VT6307) - това е отделна платка нали? Махате цялата периферия, ако има лан отделен също. Тунери също. И така наново WIN-a. Принтери, скенери - аут. После допълнително ги инсталирате.

# 20
Може да прозвучи тъпо но да си кажа  Embarassed Пробвахте ли различни версии на Windows за преинсталация?
Ако са ти две плочки рам, пробвахте ли да работи само с едната  дали дава грешка?
Успех  Praynig

# 21
  • Мнения: 112
Евереста си го пише - 512 MB PC3200. WIN-a e XP Pro SP2, така че преинстал без периферията.

# 22
@Seemore имах в рпедвид не да инсталира win xp sp1 или чист win без SP а да смени инсталиращото CD (ако не го е направила) т.е. друг релийз или как там се водеха.
За RAM-а си прав.

# 23
  • Мнения: 1 172
Имате ли право да отваряте кутията на къмпютъра (как стои въпроса с гаранцията)? Грешката, която се появява най-често е заради проблем с RAM паметта. Можете да пробвате 2 варианта: 1) изгасяте компюръра, отваряте кутията, изваждате паметта от слота и я слагате наново; проверявате дали пак го има проблема; 2) Вземате отнякъде друга съвместима с останалите ви компоненти памет и пробвате с нея.

# 24
  • Мнения: 2 657
Имате ли право да отваряте кутията на къмпютъра (как стои въпроса с гаранцията)? Грешката, която се появява най-често е заради проблем с RAM паметта. Можете да пробвате 2 варианта: 1) изгасяте компюръра, отваряте кутията, изваждате паметта от слота и я слагате наново; проверявате дали пак го има проблема; 2) Вземате отнякъде друга съвместима с останалите ви компоненти памет и пробвате с нея.



Имамме,вадили сме паметтите и сме ги слагали и пак дава грешки #Cussing out

# 25
  • Мнения: 1 425
Един малък съвет и от мен. Влезте в биоса и вижте какви са настройките на паметта. Ако са много агресивни нещо от типа "best performance" - вземете ги понамалете малко и може да се стабилизира (ако проблема е в паметта). Не знам Асрок-а има ли някакви полу-автоматични настройки, така че да е "stable" или ще трябва да си поиграете ръчно една по една.

# 26
  • Мнения: 2 229
Това ли ви дава?

# 27
  • Мнения: 2 657

не Peace

Пантер и това сме правили ooooh!

# 28
  • Мнения: 112
Преинсталирайте без периферията най-накрая.... #Cussing out  Laughing

# 29
  • в къщи
  • Мнения: 467
Йо,пиши до къде я докарахте с компютъра,има ли някакво развитие,или пак си е така?

# 30
  • Мнения: 2 657
Това ми даде,като грешка в4ера-2 пъти...


A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

DRIVER-IRQL-NOT-LESS-OR-EQUAL

If this is the first time you've seen thisstop error screen,restart your  computer.If this screen appears again,follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this a new installation,ask your hardware or software manufacturer for any windows updates your might need.

If problems continue,disable or remove any newly installed harduare or software.Disable BIOS memory options or disable components,restart your computer,pres F8 to select.
Advanced Startup Options,and then select Save Mode.

Tehnical information:

***STOP:0x000000D1 (0X00000000,0X00000002,0X00000000,0X00000000)

Beginning dump of physical memory.
Phusical memory dump complete.
Contach your system administrator or technical suport group for further assistance.


п.п.Днес ми даде друго-но ще го напиша малко по-късно Peace

# 31
  • Мнения: 2 657
A problem has been detected and widows has been shut down to prevent

damage to your computer.

If this  is the first time you've seen this stop error screen,restart

your computer.If this screen appears again,follow these steps:

Run a system diagnostic utility supplied bu your hardwaer

manufacturer.In particular,run a memory check,and check for faulty or

mismatched memory.try changing video adapters.
disable or remove any newly imstalled hardware and drivers.disable or

remove any newly installed software.If you need to use safe Mode to

remove or disable components,restart your computer,press F8 to select.
Advanceed Startup Options,and then select Safe Mode.

Tehnical information
***STOP:0x0000007F(0x00000008,0x80042000,0x00000000,0x00000000)

Bginning dump of physical memory
Physical memory dump complete.
Contact your system administrator or technical support group for fur

further assistance.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 210
Йо, опитайте дали компютърът ще работи нормално САМО с едната памет, и то след като я тествате на трите слота. Ако по никакъв друг начин не се оправите, пиши ми на лс, ще се чуем в понеделник по телефона и ще намерим начин да ти решим проблема Laughing Wink
Това, което малко ме притеснява е, че преди месец няма вариант да са ви продали нови модули- това дъно не се произвежда от няколко месеца, изобщо socket A вече няма отдавна на пазара. Ако дъното е ползвано е възможно някои от контролерите да си е изживял живота, да има прах в DIMM слота и да не прави контакт или по-лошо- да окъсява.
Колкото дали е куча марка, принципно Asrock е среден клас дъно и за нашият пазар не е лошо хардуерно решение.
ПОЗДРАВИ!

# 33
 Thinking Crossing ArmsТази грешка компютъра я дава когато се свали харддиска от компютъра и се сложи на друг компютър. С друго дъно което е по-различно от предния, тоест след всичко исписано досега с една дума преинсталиране на windows  Cry Cry 

# 34
Предварително искам да се извиня за някои неща, които ще кажа.

От всички "разбирачи" в тази тема според мен Emi даде най-добър съвет. Не знам как процедирате тук със съветите, но като прочетох някои мнения, направо изтръпнах. В крайна сметка половината от хората и на идея си нямат какъв е проблема и дават толкова неправилни решения, че само може да стане по-лошо. Аз винаги съветвам хората "Като не можеш да помогнеш и не знаеш как, по-добре не пълни темата с излишни и объркващи мнения". Никой не изчака да види точно каква грешка изписва, така че половината мнения са глупости, това че дъното не струвало, да преинсталира и подобни истории.

Ето какво открих за грешките, които дава (защото са две).
0x000000D1 се отнася до проблем с паметта. За целта последай съвета на Еми и пробвай само с един модул и също така почисти много добре самите платки и слота, където се слагат от прах (в никакъв случай с прахосмукачка или с него, което генерира статично електричество). Също така преди да пипнеш модулите на паметта пипни кутията на компютъра ти, защото може да имаш статично електричество по теб.
0x0000007F е за повреден хардуер като цяло (най-вече памет) или неправилни драйвери. За целта преинсталирай драйверите на дъното.

Възможно е също така наистина да има несъвместимост между дъното и паметта, но не мога да проверя сега.

Пиши какво е станало.

# 35
  • Мнения: 1 612
Предварително искам да се извиня за някои неща, които ще кажа.

....Никой не изчака да види точно каква грешка изписва, така че половината мнения са глупости, това че дъното не струвало, да преинсталира и подобни истории.


Извинявай, но като цяло ако си купиш дъно на ASUS DELUXE няма да имаш подобни проблеми.

# 36
Da - Da, ama ne Simple Smile! Az imam laptop Asus i toi ne e lishen ot greshki.

# 37
  • Мнения: 1 612
Da - Da, ama ne Simple Smile! Az imam laptop Asus i toi ne e lishen ot greshki.
Говоря за модели на дъна DELUXE!

# 38
Много ми е познат тоя проблем но на мен ми се появява само когато се опитам да стартирам Samsung PC Studio 3. След това за около 10 секунди ми се появява цял екран с писаници и на края:
***STOP:0x0000007F(0x00000008,0x80042000,0x00000000,0x00000000)
Досега 3 години никога не ми се беше появявало а програмката ми трябва!!!

PS: Веднъж на 50 пъти се стартира и тогава чак не ми се ще да спирам компа.

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Такаааа...
Хай ся, до тук бяхте с предположенията... Wink
Бе питайте патило бре...
Дъното ми е точно хваленото от Лилия ASUS DELUXE, като разновидност е A7N8X-E DELUXE... За времето, по което го купувах (преди около 2 години и половина), беше дъно от клас над среден и бая скъпичко... Поддържа DUAL DDR  и съм с KIT Kingston 2 x 512 Mb (за неразбиращите - маркова памет)... От както се е пръкнал тоя компютър на бял свят... От време на време, на периоди, го хваща "цикъла" и се рестартира по свое усмотрение... Милион варианти пробвах... Всички изброени по-горе... Няма полза... Милион пъти прерявах интернет за точните грешки, които прави и пак нищо... Тонове сайтове изчетох и к`во ли не...
Най-накрая се намери едно деде... Шестдесетина годишен... Чийто професионален опит е започнал около 70-те с прословутите изчислителни машини СМ 4 (някои от вас ще се сетят какво е това чудовище на съвременното тогавашно електронно машиностроене)... Който бегло подметна идеята... Да се бъзикне критичната температура, при която се прекъсва подаването на напрежение към процесора... Не го направих сам (нямаше да се справя), с помощта на приятел и с програмка, май точно за гореспоменатата Аида идеше реч... Вдигнахме температурката само със 7 градуса... От 61 на 68 целзиеви градуси... И хоп, с магическа пръчка... Няма проблем...
Процесора ми е AMD Athlon 3000+... 2,09-те му GHz позволяват такава работна температура, нали...? Бе той понася и още малко пържене, ама решихме да не рискуваме... Засега ми е добре...

А пък иначе вярно, че темата е мнооого стара... Йо не се е включила да каже до къде са я докарали с техния компот... Разбирай - компютър... Grinning

# 40
  • Мнения: 1 612
Само за сведение и аз съм с дъно DELUXE на ASUS от преди година и половина, и съм с KIT. Но така или иначе сещате се, че зависи и от настройките на BIOS-а естествено.
От доста време сглобявам машини и съм сложила доста дъна, но охлаждането на процесора зависи не само от настройките в BIOS-а на пределната температура, а и от собственото му охлаждане.
Предполагам Експрес в твоя случай си взел по-мощно охлаждане от колкото ти е било необходимо.

# 41
  • Мнения: 112
Предварително искам да се извиня за някои неща, които ще кажа.

От всички "разбирачи" в тази тема според мен Emi даде най-добър съвет. Не знам как процедирате тук със съветите, но като прочетох някои мнения, направо изтръпнах. В крайна сметка половината от хората и на идея си нямат какъв е проблема и дават толкова неправилни решения, че само може да стане по-лошо. Аз винаги съветвам хората "Като не можеш да помогнеш и не знаеш как, по-добре не пълни темата с излишни и объркващи мнения". Никой не изчака да види точно каква грешка изписва, така че половината мнения са глупости, това че дъното не струвало, да преинсталира и подобни истории.

Ето какво открих за грешките, които дава (защото са две).
0x000000D1 се отнася до проблем с паметта. За целта последай съвета на Еми и пробвай само с един модул и също така почисти много добре самите платки и слота, където се слагат от прах (в никакъв случай с прахосмукачка или с него, което генерира статично електричество). Също така преди да пипнеш модулите на паметта пипни кутията на компютъра ти, защото може да имаш статично електричество по теб.
0x0000007F е за повреден хардуер като цяло (най-вече памет) или неправилни драйвери. За целта преинсталирай драйверите на дъното.

Възможно е също така наистина да има несъвместимост между дъното и паметта, но не мога да проверя сега.

Пиши какво е станало.
Праха по слотовете за памет обикновено се отразява в отказ на машината да зареди, струва ми се. Много често когато клиенти си носят машината за преинсталация щото да речем им е бавна, при нас отказва да запали, в масовия случай като смениш мястото на паметта или почистиш слота й сичко тръгва нормално. Търсенето в Google в стил copy / paste на грешка с такава номерация води само до грешни изводи. Особено от страницата на Microsoft. Все пак собствениците на машината не са стояли със скръстени ръце досега - пробвали са доста неща.  Така или иначе не е важно какво е моето дъно, какво ми е мнението за определени марки, и чистя ли с прахосмукачката в къщи. Хората търсят съвет, за нещо което не са се сетили да пробват, това е.

# 42
Аза един път вече Ви писах, като мислех, че съм се справил ама ядец пак си забива така, че ето мнението ми: Значи при мен 2000  сервизен пакет 4 си работеше та дрънка и ако не ми се беше скапал сорса сигурно никога нямаше да знам, че съществува и такъв проблем. С новия сорс 2000 сервизен пакет 3 през 3 - 4 часа, а пък когато често сменям програмите с който работя или пък пусна ремонтиращи програми респективно F-PROT антивирусна не е задължително ама забивката е почти сигурна DRIVER IRQL ............ на син екран. Преинсталирах тествах RAM-а, почиствах слотовете на платките на RAM-а - не става, проблемът си стои мисля си да инсталирам сервизен пакет 4, но не съм го опитвал. Така, че определено проблема е и в соФтуера и в хардуера. След като на 2000 SP 4 работи значи няма нищо скапано или лош контакт или тям подобен технически хардуерен проблем, проблемът е, че с SP 4 има драйвер дето в SP 3 явно липсва или пък е по-различен (или пък съответният сорс на WINDOWS, зависи от къде сте го взели е с по -различен драйвер). От тук си правя извода, че всъщност трябва да се намери сорс който да е подходящ за хардуера който използувате. Как да го намерите ами по най старият и изпитан метод на пробата и грешката - отнема време  но пък не изисква кой знае какви познания. Успех

# 43
  • Мнения: 2 084
Моля за помощ! Не се разбирам с компютъра, пипам където не ми е работа и не знам как зададох на всички снимки да се отврят с Пикчър менажер. Докато се опитвах да оправя поразията зададох да се отварят с уорд. За всяка поотделно задавам "отвори с..." Каква програма трябва да избера и как да "й обясня" да ми отваря снимките без отвори с...
Това са снимките на децата и не съм ги качвала скоро на диск.

# 44
Това ми даде,като грешка в4ера-2 пъти...


A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

DRIVER-IRQL-NOT-LESS-OR-EQUAL

If this is the first time you've seen thisstop error screen,restart your  computer.If this screen appears again,follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.
If this a new installation,ask your hardware or software manufacturer for any windows updates your might need.

If problems continue,disable or remove any newly installed harduare or software.Disable BIOS memory options or disable components,restart your computer,pres F8 to select.
Advanced Startup Options,and then select Save Mode.

Tehnical information:

***STOP:0x000000D1 (0X00000000,0X00000002,0X00000000,0X00000000)

Beginning dump of physical memory.
Phusical memory dump complete.
Contach your system administrator or technical suport group for further assistance.


п.п.Днес ми даде друго-но ще го напиша малко по-късно Peace
Аз пиша вече за трети път но този път се надявам да дам отговора и решението. До днес на мен също ми даваше това съобщение с малки разлики , но съобщенията бяха същите. Това , което направих ще ви опиша подробно по-долу и днес от 13 часа (вече е 19) нямам никакъв проблем.
1.Инсталирате си програмата TuneUP Utilities 2007 (намира се в сайт www.tune-up.com -  изтегляте и инсталирате). Изисква регистрация на мястото на име записвате BUBlic , на мястото на фирма записвате TSRh на мястото на регистрационен код  записвате 1JDC3-CSHNV-ABJFE-S39AH-8GALW-A3SXL    . Така след като се регистрирахте стартирате програмата  и от менюто изпълнявате следните команди :
Optimize Improve  - това е меню
Tune Up Mem Optimizer   - това е подменю
Manual Optimization   - това е опция от подменюто
Memori amount -  това е параметър  задавате го ръчно с бутона на мишката  на MAX. и след това натискате бутона clear now.
Параметърът се възприема от системата след рестарт.
Ще бъде добре да се поразходите из програмата и да изпълните и другите оптимизиращи и почистващи опции за вашето PC. Ако не Ви е много ясно за какво става въпрос използувайте само препоъчителните функции. Те ще почистят натрупаните от подбиването на паметта на хард диска битове, а програмата предлага и други благини за компютъра Ви. Желая Ви успех.

# 45
хехе всички сте прави но все пак ако проблемчето продължи нека дамата да си провери захранването от контакта - фаза , 0 , заземление после захранването - вътре дали и то е наред и така нататък по ... жицата все пак сме в БГ и често  проблема е там където не го очакваме.

Обяснението е следното: грешката която я дава е хардуеарна 100% - причината неизвестна Simple Smile)) - може да е всичко за справка гуглето Simple Smile

# 46
  • Мнения: 529
И аз малко тъпичък, може би, въпрос да ви задам. Току що исках да махна символа на забита тема и си блокирах емотиконите от форума, но не стига това, ми не мога и да пиша - няма ги някои бутони!? Ползвам Мозила. И сега се включвам с експлоръра,за да питам как да го оправя?
Ако някой може да ми помогне  newsm78
По-добре на лични, да не спамим тази тема  Tired
Благодаря предварително!!!

И пак извинете, знам че е тъпо, но почти съм блондинка......  Wink Wink Wink

# 47
хехе всички сте прави но все пак ако проблемчето продължи нека дамата да си провери захранването от контакта - фаза , 0 , заземление после захранването - вътре дали и то е наред и така нататък по ... жицата все пак сме в БГ и често  проблема е там където не го очакваме.

Обяснението е следното: грешката която я дава е хардуеарна 100% - причината неизвестна Simple Smile)) - може да е всичко за справка гуглето Simple Smile
Проблемът е хардуерен дотолкова доколкото след извършването на оптимизацията на оперативната памет се окаже, че тя е недостатъчна за операционната система т.е. на жаргон се казва че на комютъра Ви не му достига "малкия мозък", ами тогава проверете колко свободни слотове имате на дъното и си купете RAM, монтирайте я и забравете за проблема. Това Ви го казвам от личен опит защото при мен след оптимизацията си работи нон стоп ден и половина, но когато реших да работя с няколко пограми наведнъж (антивирусна, същевременно да си проверявам пощата в интернет и да стартирам и други програми едновременно)- синият екран излезе само, че със друга номерация на грешката. Нека да поясня, че моят компютър е Пентиум на 233 MHZ с ъс 176 RAM (архаичен) и на него съм натоварил 2000 Профешънъл така, че сами си правете изводите.
Докато работя само с една програма всичко е ОК, но натовари ли се  просто не достига RAM и си забива. Смятам, че да се търси друго обяснение се изискват познания за операционните системи на Майкософт з хардуер и за драйвери, които аз нямам пък и като чета писанията тук даме извинявате май и Вие ги нямате. Със здраве.

# 48
Извинявай Гост - Генко Недев не съм съвсен сигурен в правотата на твърдението ти погледни пак диаграмите на работа на компютъра, няма дасе впускам в обяснения, ако не си наясно с нещата ще го кажа тъпо, през което и да е място поредно от където минава информацията си има кеширане буфериране и тн и тн => на хардуеърно ниво проблемите са решени единстветия вариант е несъвместимост или грешна работа на някой компонент => трябва да търсим причината за некорекната работа на компонента примерно тогава става дума за ресурсите които ползва компонента примерно  било рам било кеш на нешто си било АЛУ на нещо си и тн ...  ресурса на всички тези неща на прост език му се вика ток ... ток дава захранването там се определят волтажи и тн, и ето ти една несъвместимост => спряна защита или липса на такава на дъното, повредено захранване подаващо не 3.3 В а 2.7 В което е разлика по голяма от тн 5% разлика която в определени случай пак е голяма и какво става ... стига някакъв странен волтаж до компонента от което следва че въпросния компонент допуска грешки ... и така нататък се проточват нещата и до софтуера .... уф стана много дълго ... продължавам да твърдя че нещата трябва да се проверят последователно и ще излезе проблема просто трябва да се проследи пътя на информацията Simple Smile
със здраве Simple Smile

# 49
  • Мнения: 2 084
На майки, които не разбират от хардуер не помагате ли?

# 50
помагаме с каквото можем Simple Smile кажи си въпроса?

# 51
  • Мнения: 2 084
Задала съм на всички снимки да се отварят с Пикчер менажер. С десен бутон избирам програма, задавам да отваря по подразбиране, но не става. Как да активирам тази, която върви с ХП?

# 52
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Като дадеш десен бутон и избереш open with... и после избереш Windows pictures and file Viewer , после слагаш отметката на  Always use this program to open this kind of files така става ли ?
Ако не става отиваш на My computer --> Tools --> folder options и оттам намираш всички формати на снимки  jpeg, jpg ... и ги променяш ръчно една по една да се отварят с Windows pictures and file Viewer . После рестартираш и би трябвало да се оправи ! Успех Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 084
Тази програма я няма при предложените. Аз добре съм се постарала. Ще се пробвам с другия вариант. Зададох дефрагментация, така, че ако изчезна - довършила съм ПС - то. Благодаря!

# 54
  • Мнения: 667
Тази програма я няма при предложените.

Предлагам следната процедура (малко сложна, но целта оправдава средствата):
1. Направи си един шорткът със следния terget: %windir%\system32\rundll32.exe %SystemRoot%\system32\shimgvw.dll,ImageView_Fullscreen
2. Върху произволен jpeg -> десен клавиш на мишката -> Open with... -> Choose Program... -> Browse... -> и посочи създадения в т.1 шорткът.
Пиши дали се е получило.

# 55
  • Мнения: 2 759
                    Записвам се и чакам да ми се появи синия екран.

# 56
  • Мнения: 1 612
Тази програма я няма при предложените. Аз добре съм се постарала. Ще се пробвам с другия вариант. Зададох дефрагментация, така, че ако изчезна - довършила съм ПС - то. Благодаря!
Дефрагментацията е пълна загуба на време!!!

# 57
Тази програма я няма при предложените. Аз добре съм се постарала. Ще се пробвам с другия вариант. Зададох дефрагментация, така, че ако изчезна - довършила съм ПС - то. Благодаря!
Дефрагментацията е пълна загуба на време!!!

Аз съм с файлова система ext3, която напрактика е самодефрагментираща така, че нямам този проблем.  Sunglasses

А по въпроса със синия екран да кажа само, че ще е добре да се зададат default настроики на биоса и после да се направи един пълен тест на рам паметта дали е в изправност с подходяща програма.
Естествено това го препоръчвам ако при чиста нова инсталация проблема си остава.
Ако рама е наред е хубаво да се провери и дали захранването не е проблема и дали подава коректни напрежения към дънната платка.
Ако захранването е било слабо и е добавян нов хардуер може да се окаже, че има нужда от по-яко захранване.
Трябва да се изследват нещата, хубаво е да се започне от момента , в който се е появил проблема и да си спомним, какво сме правили преди това.
Може също да се направи опит да се въстанови системата към по стара дата със вградената функция на системата system restore.

# 58
 baby_neutral baby_neutralДъното на компютърът ми набира статично електричество и ми забива паметите и понякога горят. Моля кажете какъв може да е проблема абсолютно всичко е сменяно и то два пъти и сега съм с трета конфигурация. Mr. Green Mr. Green

# 59
  • Мнения: 5
Мисля, че е в кутията проблема. Принципно е заземена и заземяването излиза на пластинките на щепсела тип "Шуко". А при тебе, ако някой връзка ако не е добра, е нормално да се задържи статично електричество. Добре, че не ти се е офазил корпуса. Иначе не знам откъде другаде ще се появи подобен проблем - статично електричество и то рецидив. newsm78

# 60
Благодаря ти за поста даде ми идея да си сменя захранващия кабел.тенкс  Peace Peace

# 61
  • Мнения: 2 759
                     Сложих едно ново XP върху старото и уж всичко е точно... Обаче C-Media AC97 Audio Device нещо се проблемира с кодека си май. Инсталирах някакъв от нета - няма подобрение. Какви да ги върша? Отивам за сладолед и палачинки - само това ми хрумна за последните два часа  ooooh!.

# 62
преинсталирай си драйверите на дъното

# 63
  • Варна
  • Мнения: 25 229
Хайде и аз да се оплача от нашия. Стана страхотно шумен през последните дни и се рестартира самичък много често. Форматирахме, преинсталирахме, файда никаква. Може ли да е от BIOS-a това чудо, защото май всичко започна като върнахме дефолтните му настройки. Но пък ги върнахме защото едни други мизерии правеше... абе плаче за чичо доктор, то е ясно ама все пак да чуя и вашето мнение Thinking

# 64
  • Мнения: 6 029
страхотно шумен какво значи? какво шуми страхотно? вентилатори?

# 65
  • Варна
  • Мнения: 25 229
страхотно шумен какво значи? какво шуми страхотно? вентилатори?

Да, вентилатора. Започна да бучи силно, а преди изобщо не се чуваше Confused

# 66
  • Мнения: 2 759
преинсталирай си драйверите на дъното
                Мерси. Сега го напиши все едно обясняваш на 10-годишния си син. Обещавам виртуална целувка  Whistling.

# 67
  • Мнения: 6 029
страхотно шумен какво значи? какво шуми страхотно? вентилатори?

Да, вентилатора. Започна да бучи силно, а преди изобщо не се чуваше Confused

ами. не знам кой вентилатор ти бучи, но поне трябва да се изчистят. а най-добре да се сменят. така че - сервиз:)

# 68
  • Варна
  • Мнения: 25 229
страхотно шумен какво значи? какво шуми страхотно? вентилатори?

Да, вентилатора. Започна да бучи силно, а преди изобщо не се чуваше Confused

ами. не знам кой вентилатор ти бучи, но поне трябва да се изчистят. а най-добре да се сменят. така че - сервиз:)

Ами той вентилаторът е съвсем нов - наскоро сменихме почти всичко - дъно, процесор, рам - вентилаторът си беше към процесора. Сега като взе да се рестартира постоянно, стана и шумен... Ще ходи на сервиз сигурно, ама да видим Outta Joint

# 69
  • Мнения: 6 029
ами имаш вентилатор на захранването и вероятно на видеокартата, ако не е вградена и не е само с радиатор...

# 70
  • Варна
  • Мнения: 25 229
ами имаш вентилатор на захранването и вероятно на видеокартата, ако не е вградена и не е само с радиатор...

И захранването уж го тестваха, и беше наред, ама може и да се е раздрънкало. Ще пробвам да почистя Confused

# 71
преинсталирай си драйверите на дъното
                Мерси. Сега го напиши все едно обясняваш на 10-годишния си син. Обещавам виртуална целувка  Whistling.

Ами съжалявам,че вчера не съм влизал в нета. Но ако не си се справила към компютъра върви един диск на които пише mоtherboard слoжиго  CD-то и като зареди му дай SETUP. По простичко не мога да ти го обисня   Hug

# 72
  • Мнения: 2 084
Какви са тия бисквитки и откъде се взеха в компютъра ми? Геройски се преборих с тях за една седмица и ровене в Интернет.

# 73
  • Мнения: 2 759
...Но ако не си се справила към компютъра върви един диск на които пише mоtherboard слoжиго  CD-то и като зареди му дай SETUP. По простичко не мога да ти го обисня   Hug...
                  Перфектно го обясни,  kiss

# 74
  • Мнения: 2 759
                      Поредната драма в живота на компютъра ми  ooooh!. Трябва да си активирам уиндоуса до няколко часа (краен-мраен срок). Как?

# 75
Какви са тия бисквитки и откъде се взеха в компютъра ми? Геройски се преборих с тях за една седмица и ровене в Интернет.
#Crazy #Crazy Бисквитките са  остатъци от влизането ти в интернет. Неса опасни. само натоварват компа. Peace Peace

# 76
Какви са тия бисквитки и откъде се взеха в компютъра ми? Геройски се преборих с тях за една седмица и ровене в Интернет.
#Crazy #Crazy Бисквитките са  остатъци от влизането ти в интернет. Неса опасни. само натоварват компа. Peace Peace

Имаш няколко възможности да го регистрираш през интернет или да го преинсталираш  windows profesional, ане с windows home и ако неможеш да го направиш го носиш във фирма да ти го направят.l

# 77
                     Сложих едно ново XP върху старото и уж всичко е точно... Обаче C-Media AC97 Audio Device нещо се проблемира с кодека си май. Инсталирах някакъв от нета - няма подобрение. Какви да ги върша? Отивам за сладолед и палачинки - само това ми хрумна за последните два часа  ooooh!.

Нищо хубаво не е станало с тази интервенция. WIndowsa си запомня настройките и драйверите и общо взето после пак си работи по стария начин. Това е все едно да искаш да присадиш цветето си в по-голяма саксия, а пък само му сменяш пръстта и го оставяш в същата Wink. Освен ако под слагане върху старото XP нямаш предвид formatirane и слагане на ново XP тогава вече е друго Wink

# 78
  • Мнения: 15
                      Поредната драма в живота на компютъра ми  ooooh!. Трябва да си активирам уиндоуса до няколко часа (краен-мраен срок). Как?

Ми ако си сложила нелицензирана версия и ти изкарва дразнещо съобщение долу-вдясно проблема е психологически  Laughing тоест нищо не става само е дразнещо излизането на съобщението, превъзмогнеш постоянното показване на прозорчето - карай така - ако не:
1. Преинсталация - като изключиш свалянето на windows uptades
2. Crack-ване - някъде нях виждал "крак" за тази работа

# 79
  • Мнения: 2 759
... ако не:
1. ...
2. Crack-ване - някъде нях виждал "крак" за тази работа...
                  Не. Кракнах. Случайно ми се намираше кракнат уин  Mr. Green.

# 80
  • Мнения: 2
                      Поредната драма в живота на компютъра ми  ooooh!. Трябва да си активирам уиндоуса до няколко часа (краен-мраен срок). Как?
Пробвай с това: (не знам как да прикача файл в този форум! Дай e-mail)

# 81
  • Мнения: 2 759
Пробвай с това: (не знам как да прикача файл в този форум! Дай e-mail)
                   Благодаря много   bouquet, вече се справих  Mr. Green.

Последна редакция: вт, 31 юли 2007, 11:30 от Лигла

# 82
намери Активация на Видовс просто в нетеца има всичко попитай чичко Гугъл Simple Smile преди да задаваш нерешими дилеми тук на нас "професорите"

# 83
  • Мнения: 2 759
...попитай чичко Гугъл Simple Smile преди да задаваш нерешими дилеми тук на нас "професорите"..
                 Сорри, надявам се че не си мислил последните три месеца само върху това  Mr. Green. И като стана дума - читав онлаин вирус скенер за Firefox, който може да бъде ползван от идиоти извън Бг?

# 84
  • Мнения: 720
Може ли и на мен да помогнете?
Въпросът ми може да е смешен, но аз не мога да се справя  Embarassed
Изчезна ми лентичката на екрана, в която пише адресът на сайта, в който съм (или където аз трябва да напиша адресът на сайта, който искам да отворя) Как да си го върна, защото сега влизам в сайтовете през Google, който ми се появява автоматично, като вляза в интернет? newsm78
Благодаря предварително   bouquet

# 85
  • Мнения: 667
ако си с Explorer
View->Toobars->Address bar

# 86
  • Мнения: 720
ако си с Explorer
View->Toobars->Address bar
И аз така предположих, но Address bar-а ми се появява в горният десен ъгъл, като представлява едно квадратче, в което пише само Address. Опитах се да го "свлека" с мишката до мястото му, но не става  newsm78

# 87
  • Мнения: 6 320
Ако не може да се свали с мишката, виж дали не си заключила лентите - цъкни с десен бутон върху лентичката, където ти пише Address и изключи Lock the toolbars - след това ще можеш да "хванеш" лентата за адреса и да я свалиш надолу, така че да си е на отделен ред.

# 88
  • Мнения: 720
Благодаря Mamma, право в десятката  Hug Hug Hug

# 89
  • Мнения: 720
Може ли пак да ми помогнете  Embarassed
Свалих си една програмка. При инсталирането й се появява прозорец, който ми казва, че препоръчителната резолюция е 1024*768, след което ми дава грешка. Моята резолюция е 800*600. Опитах да я променя, но не става. Дали има някакъв начин да "излъжа"програмата?  newsm78

# 90
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
800x600  newsm78  това трябва да е някой компютър от преди 99г .....
коя програма искаш да инсталираш?

# 91
  • Мнения: 720
800x600  newsm78  това трябва да е някой компютър от преди 99г .....
коя програма искаш да инсталираш?
Ами не, но монитора е горе-долу от тогава Rolling Eyes (ако това изобщо има значение)
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=79967&hit=1 ето от тук си изтеглих програмата.

# 92
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Да я излъжеш ... едва ли, но можеш да пробваш да я инсталираш на друг компютър и само да я копираш на твоя. Възможно е и да тръгне, ако не иска някакви по-особенни библиотеки.
А какъв проблем има с резолюцията? в смисъл защо не може да се корегира?

# 93
  • Мнения: 720
Ами не знам  newsm78
Мърдам чертичката на 1024*768 и натискам Apply. Екранът ми угасва, появяват се някакви размазани черти, пак угасва и се появява моят си екран, но със старата резолюция  newsm78
Нищо не разбирам  newsm78
Как да я копирам от друг компютър? Ако ми пратят файловете по скайпа ще стане ли?

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 14:37 от Eli*

# 94
  • Мнения: 2 759
                   Не трябва да имаш проблем, след като въпросната резолюция е препоръчителна.

# 95
Моля помогнете и на мен като сте тръгнали да обяснявате.Преинсталирах и му сложих Windows  2000 Proffessional.
От тогава проблемите нямат край.През 1 мин. ме се появява това
sTOP. iMMEDIATE ATTENTION REQUIRED.CRITICAL SYSTEM ERRORS.FAILURE TO ACT NOW MAY LEAD TO DATA LOSS AND CORRUPTION.
Показва че има вируси , и то 2 worm-червей и trojan horse- троянски кон.За коня ми даде ,че го е игнорирал, но червея не можело.А сега накъде?Преди малко пишеше следното:
tREAT DETECTED

# 96
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Сложи си едно ХР, СП-2, и без да влизаш в нета една антивирусна. След това си включи нета, и ъпдейтвай всичко.
След всичко това, забрани достъпа на децата до компютъра, махни ИЕ , сложи фокса, и прочети основните правила за работа с интернет за да не се заразиш отново.

# 97
Labrador, проблема е ,че не мога да сложа xp , RAM е само 128.Пак да го преинсталирам ли?Коя да сложа вече?Старата беше 98 и не я искам


# 98
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
уфффф слаба е машината. слагай си 2000 но трябва да го закърпиш и ограничиш качването на програми/игри/скреенсейвъри

# 99
  • София
  • Мнения: 312
Мисля, че не са троянци или друг вирус, защото и на мен след изчистване на цялата гад с две яки антивирусни пак ми се появяваха този вид съобщения. Справих се сама без да чакам мъжа ми и големия син, дето са баш-хард и софтуерните спецове в къщи.
Ето какво се прави: http://64.233.169.104/search?q=cache:XCNyUPQBwmQJ:www.spyware-re … val-guideline.com
По долу в How to disable the Messenger Service (Windows XP):

# 100
  • Мнения: 1 163
Да ви питам -като кача запис от камерата и гледам качеството не е хич хубаво,гледам с bs player.Да ли трябва нещо друго за инсталиране?

# 101
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Да ли не пускаш RAW файл? в смисъл по 200МВ/мин . Защото и при мен е така, налага се да го конвертирам ...

# 102
  • Мнения: 1 163
Честно казано това нищо не ми говори,още не съм много навътре Embarassed

# 103
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
как си сваляш филма от камерата? Каква е тя? касета / хард диск / двд диск ?

# 104
  • Мнения: 1 163
камерата е samsung vp-d 371,тези дни ни сложиха платка в компа,вкарвам кабела и качвам в компа...

# 105
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
именно, вкарваш в суров вид видеото, което е много обеммно. Ако компа е слаб или диска бавен, може да насича ..... трябва да се обработи с някоя програмка за видео .....

# 106
  • Мнения: 1 163
като я включа в комп. се появява capture video unsing nero vision expres и windows movie marker,пробвах и на двете места все не е качествено.Да ми кажеш каква програма да инсталирам?

# 107
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
съжелявам, но използвам друга операционна система и не мога да ти помогна, нека някой с виндоуз да каже коя е най-добрата програма за това.

# 108
  • Мнения: 1 163
мерси все пак Wink

# 109
именно, вкарваш в суров вид видеото, което е много обеммно. Ако компа е слаб или диска бавен, може да насича ..... трябва да се обработи с някоя програмка за видео .....

Ako ползваш Windows movie maker или Неро, прехвърляш видеото в DV PAL формат на 25Мбита т.е. около 3,6МБ/сек, а не RAW (мисля че за видео няма понятие RAW, а Uncompressed).
Ако компа е слаб, най-вероятно превюто е с лошо качество. Пробвала ли си да запишеш сваления в компа файл на DVD и да го гледаш на ТВ?

# 110

Ulead Movie Factory не е лоша програма, но не знам какъв комп изисква за да работи добре.
Adobe Premiere 1.5 или 2.0, но тя вече е доста по-професионална и по-сложна за използване:)

# 111
  • Мнения: 1 163
Гледах го с медия,но пробвах с мулви мейкъра и е много добре

# 112
Аз разбирам доволно от компютри ( с това се занимавам професионално) Видеото трябва да се компресира,но ако е по-дълго като времетраене,това ще отнеме доста време в зависимост от процесора на компютъра . . .

# 113
Когато се снима на цифрова камера (с mini DV касетка), тя записва видеото във DV PAL(NTSC) формат. Това е формат, при който изображението се компресира до 25 Mbit/s (видео) и 1.536 Mbit/s (аудио) поток от цифрова информация. Когато материала се сваля от камерата в компютър чрез FireWire (IEEE1394 или iLink) нищо не се компресира, а просто се прехвърля в компютъра като поток от данни. Затова DV-то не изисква скъп хардуер за кодиране и декодиране на материала и е толкова разпространен формат за любители. Simple Smile

# 114
  • Мнения: 1 163
платката която сложихме еPCI USB2.0/1394 /3PORT, направо качвам или нещо друго?

# 115
  • Мнения: 1
вземи си юлийд от някъде мисля че за 1м е фри. за начинаещи е подходящ софт, интуитивен. Инсталирай си всички кодеци от тук и ако вече си напълнила диска с некомпресираното видео пусни програмата и и вкарай вътре видео материала и задай да излезе компресирано AVI с каквато резолюция и качество искаш а за звука МП3 компресия 128кбпс стерео. Мисля че програмката можеше директно да сваля от камерката и да компресира материала на харда, ама не помня с коя точно версия, че то там имаше една за правене на ДВД-та другата се казваше май видеостудио ... разгледай по интернет. Успех!

# 116
  • Мнения: 116
Та по темата -
Athlon XP 2600+ FSB: 166 MHz Multiplier: 12.5x Clock: 2.075 GHz
Athlon XP 2600+ FSB: 133 MHz Multiplier: 16.0x Clock: 2.133 GHz *Original release
Дъното / новото / може да не ти разпознава правилно процесора.
и го пуска на първия цитиран релииз
По принцип повечето процесори от този тип работят на по бавната предна шина
и затова като му дойде зор прави грешки
Тя се сменя от биоса / на някои дъна има един джъмпер горе някъде /
или паметта най-добре си пусни на By Spd.

# 117
  • Мнения: 1 163
Оправих се

# 118
Здравей. Ще ти го напиша подробно. Щракаш с дясното копче на Моя компютър (My Computer), свойства, разширени, в стартиране и възстановяване кадето пише натискаш настройки, там има 'при отказ на системата'  и през една отметка, автоматично рестартирай, квадратчето трябва да е празно. Тива ще помогне да не се рстартирва компа и няма да ти забива не се притеснявай за това.
Дъното, процесора и рама съответстват напълно, но видеокартата.
Няма да е зле да видиш дали доскове с линдолса и драйвърите не са надраскани, а дори и да не забележиш ништо смени ги с нови по-добре. Това от мен дано да съм помогнал.

 Joy rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 119
Oh.. abe pich .. i az imam su6tata kamera ama ne6to nemoga da si q instaliram kato horata  hit ae molq te da mi pomogna6 malko Cry .. ujas mn sum go zakasala  Joy skype-a mi e: Цензура molq ti se pi6i mi  hug

Последна редакция: сб, 28 юни 2008, 00:32 от Ekcnpec

# 120
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Първо, тук се пише на кирилица...
Второ, това не е компютърен форум...
И трето, но не последно... Темата е от ноември 2006, а постинга за камерата от ноември 2007...
Поостарели са, а...?

Общи условия

Активация на акаунт