Отговори
  • Мнения: 2 249
търсих в библиотеката,но не намерих отговор Sad
храня бебка на поискване,но тя горе долу спазва пауза от 3 часа-това си важи и за през нощта-събират ни се 7 хранения за 24 часа(понякога 8-но рядко)
пълни памперса всеки път,даже ако е стояла на гърда повече от 15 мин и после връща по -малко-това леко ме притеснява,но се успокоявам,че щом не е на всяко ядене явно е от преяждане
дадоха ми кантарче за 1 седмица и понеже искам да видя горе-долу колко хапва за този период и колко наддава я тегля от днес на всяко хранене-яде между 70 и 90 грама-това много ли е или малко за нейната въздраст-(12 дни) и колко трябва да наддава на седмица?
и още нещо-педиатърката ми кажа да цедя след всяко хранене,но се притеснявам да не стане хиперлактация,защото и без това като минат 3 часа и почват чак да ме болят гърдите,да тече,а докъто кърмя яко си капе от другата-затова се опитвам да цедя само ако имам-напрежение-това правилно ли е?
благодаря ви предварително за отговорите  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 760
Здравей! Честито бебенце!!!!   bouquet
Правилният отговор е "колкото си иска"  Laughing Разбира се вероятно има някакви ориентировъчни количества, но кърмата не е адапте, за да се притесняваш за такива неща. Правилно си се ориентирала за всичко - за цеденето, за това, че повръща от преяждане (моята беше така близо 3 месеца  Crazy)... Щом бебка пълни памперсите - значи вс. е ок! (предполагам имаш предвид, че ака на всяко хранене, а че пишка достатъчно се подразбира?  newsm78). Надявам се да се включат и мами, които са хранили примерно с изцедена кърма - те ще могат да ти дадат конкретна информация.  Мисля, че обичайното наддаване беше в интервала 118-300гр на седмица, но не съм сигурна...  Embarassed

# 2
  • Мнения: 1 440
Според педито ни Пламена след 10-я ден до края на първия месец трябваше да яде по 110мл,но тя искаше около 90мл.Това разбира се е ориентировъчно и в крайна сметка бебо си яде колкото поиска  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 529
Вече са ти казали, че всичко е индивидуално.
Сега погледнах в тефтера на беба - на 2 седмици е папала между 60 и 90 гр.
Тя също правеше паузи около 3ч и се получаваха 7 или 8 хранения на денонощие.

Ако ще имаш още известно време везната - ето по-натам за сравнение:
21 дни - 80-110 гр, 6-7 хранения
28 дни - 80-125 гр, 6-7 хранения
36 дни - 90-125 гр, 6-7 хранения
50 дни - 110-135 гр, 6-7 хранения
3 мес. - 110-155 гр, 6-7 хранения
После явно ми е дошъл акъла в главата и съм спряла с мерките и теглилките Joy

# 4
  • Мнения: 88
мерелин, имам една табличка, която може да ти помогне, ако искаш дай мейл да ти я пратя

# 5
  • Мнения: 88
ето и линк, една добра мама вече  е публикувала табличката:
http://www.beststart.org/resources/breastfeeding/pdf/Brstfdpstr.pdf

Общи условия

Активация на акаунт