Необходим ми е съвет относно рекламирането в уебсайт

  • 556
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 108
Имам нужда от съвет относно публикуване на рекламни банери и карета в мой сайт. Въпросът касае юридическото ми положение като собственик на сайта. Ще съм благодарна, ако се отзоват мами, компетентни по въпроса. Ще пиша допълнително на лични за какво точно става дума.

Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 108
Извинявам се, побутвам темата, надявам се все пак някой да отговори.

# 2
  • Мнения: 90
Юридически е обикновен договор за възлагане на услуга (по ЗЗД). Поемаш някакви задължения за брой показвания или срок, размер на банерите, евентуални неустойки и всичко друго, което се договорите с рекламодателя. Обикнковено прибираш парите предварително - преди да е започнала кампнанията. Друго повече не знам какво да те посъветвам.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 108
Да, благодаря много за отговора, само да уточня все пак, трябва ли аз самата да съм регистрирана като юридическо лице, за да мога да сключвам такъв договор?

# 4
  • Мнения: 90
Не е задължително, но договорът между физическо и юридическо лице (ЮЛ) създава неудобства от счетоводен характер за ЮЛ. Така че е възможно да ти откажат само поради тази причина. Мисля, че не е проблем да намериш фирма, чрез която да сключиш договора. Аз лично продавам реклама като физическо лице, но без да ми искат документ и без договор т.е. винаги е за дребни суми.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 108
Да, при мен също става дума за дребни суми и всъщност се надявам,че може и да не се налага договор и допълнителни формалности. Simple Smile
Благодаря за отговора!

# 6
  • Русе
  • Мнения: 785
Ако са малки сумите, сигурно ще могат да ги преглътнат "счетоводно", пък ако толкова държат на договор - да ти напишат граждански (остава неудобството за теб - да декларираш дохода догодина и евентуално да платиш данък).

# 7
  • Мнения: 90
...(остава неудобството за теб - да декларираш дохода догодина и евентуално да платиш данък).
и за тях е неудобство, защото трябва да внесат здравни и социални осигуровки върху парите, които дават, и така или иначе ще си ги удържат от теб, а са задължени да издадат служебна бележка за дохода. Направо взимай кеш!

# 8
  • Русе
  • Мнения: 785
Всъщност не е задължително да внасят соц. осигуровки за суми под необалгаемия минимум. Ние работим с граждански договори и не удържаме нищо, но искаме от човека декларация, че доходът му не надвишава необлагаемия минимум...Ако в момента си в майчинство и нямаш други доходи, значи случаят е такъв...Задължително издаваме и служебна бележка, която човекът прилага към годишната си декларация. Ако предварително удържат някакви данъци, после може да се окаже, че са били надвнесени и трябва да ти ги връщат - става наистина голяма хамалогия, затова както ти е казала MR.LAZY, ако можеш вземай кеш без формалности...Ако пък толкова държат да си "зачетат" разхода и да оформят юридически отношенията ви, да се потрудят малко повече с гражданския договор (по възможност без да удържат данъци). Peace

# 9
  • Мнения: 90
...както ти е казала MR.LAZY...
КазаЛ, моля. MRS.LAZY (мисиз Лейзи) е друго лице Wink.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 785
...както ти е казала MR.LAZY...
КазаЛ, моля. MRS.LAZY (мисиз Лейзи) е друго лице Wink.

Аууууу, сори!  Embarassed Хич не съм се зачела в ника (copy-paste...and forget, дет' се вика  Crazy) А що чини мъж в "кудкудялник"-а? Wink

# 11
  • Мнения: 90
А що чини мъж в "кудкудялник"-а? Wink
Кукурига Wink

Общи условия

Активация на акаунт