Риба и мляко - обрив, подредих се...

  • 5 396
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Възможно ли е от тази комбинация да се получи обрив? Дадох на малкия и чинно пропуснах вечерното му мляко, аз обаче ядох риба и за десерт един млечен крем. Събудих се преди малко и цялото ми тяло е в ужасни червени петна, подути и горящи. Възможно ли е да е от тази комбинация и какво да правя? Или ще мине от самосебе си?  Sad

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Прилича на остра ортикария. Моя син получи такъв обрив наскоро от АМ. Изписаха му капки Фенистрил, Калций и витамин Ц. Оправи се и не е повтарял. Ще ти поотмине по- бързо ако се посъблечеш за да можекожата да диша.

# 2
  • Мнения: 27 524
Благодаря ти, и аз пих витамин С, дано се махне скоро  Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 797
 Ти явно не знаеш, че риба и мляко едновременно не се яде?!
 Най-добре отиди на лекар, ще ти изпише нещо.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 575
Fenistil i Ca глюконат/ ако има при вас, де/.

# 5
  • Мнения: 9 074
Ти явно не знаеш, че риба и мляко едновременно не се яде?!
А ти знаеш ли защо не се яде?
Нищо й няма на комбинацията, освен че се получава пренасищане на белтъчини. Някои хора реагират доста зле на това, стига се повръщане, натравяне и т.н. но от умерени количества нищо няма да стане, дет' се вика ако хапнеш една риба с малко мляко, голяма работа.
Блонди, или си алергична и си реагирала остро на комбинацията, или обривът е от друго. Оправяй се бързо, ако не мине от самосебе си, консултирай се с лекар.
А нещо друго има ли ти? да ти е лошо, нещо да те дразни стомах...?

# 6
  • Мнения: 27 524
Маги, знам, нали обясних, че на малкия не дадох мляко, просто за себе си не помислих  Simple Smile

Стеф, не съм повръщала, но имах разстройство. Алергична не съм към нищо, поне досега не съм била. Пия бирена мая на хапчета, но не ми се вярва от това да е. Нямам идея от какво може да е  Thinking
Ще питам днес в някоя аптека, по лицето ми изчезнаха, но по тялото си стоят  Cry

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Душке, според мен е направо от нещо друго... Щом казваш, че не си алергична, а посочените количества риба и мляко не са никак големи...

# 8
  • Мнения: 27 524
Не знам и аз, казаха, че било копривна треска. Няколко дни само плодове и зеленчуци да ям, никакви цитруси и да пия компоти или вода със захар. Кофтито било, че тези петна ги има и по вътрешните органи, което си е гадно, та да пия много течности. От неподходяща храна ставало (каквото и да значи това) или пренасищане с белтъчини. Не знам от какво стана, не виждам причина, ама явно има нещо...

# 9
  • Мнения: 9 074
От неподходяща храна ставало или пренасищане с белтъчини
Ами ето де Simple Smile
В по-горния ми постинг писах, че комбинацията риба+мляко=пренасищане с белтъчини.
Оправяй се скоро Peace

Последна редакция: сб, 25 ное 2006, 17:20 от .:.Stef.:.

# 10
  • Мнения: 3 447
Уртикария е, Блондиня (известна още като копривна треска). И аз го получавам понякога, но не мога да хвана точно от какво... от определени видове бяло вино май, на нервна почва също ми е излизало. От риба+мляко - не, но знае ли човек...  Адски неприятно е, полудяваш от сърбеж и ти иде да си смъкнеш кожата  Confused На мен ми помага мазане с алергозан - веднага премахва сърбежа. Не знам, може би с някакъв тамошен еквивалент на Алергозана да се намажеш  newsm78
При мен поне бързо отшумява, дано и при тебе да е така  Peace

# 11
  • Мнения: 4 392
Блонди, оправяй се бързо!
Досега смесвала ли си риба и мляко?
Аз редовно ги смесвам, макар да знам, че не бива. Embarassed

# 12
  • Мнения: 7 106
Аз защо знам, че риба, но консерва не трябва да се смесва с мляко  newsm78. Иначе много рецепти има за риба в млечен или сметанов сос, мисля че ако не беше подходяща комбинацията не би била толкова разпространен начина на приготвяне.
Не твърдя нищо, само разсъждавам.....

# 13
  • Мнения: 1 568
Пий кларитин!

# 14
  • Мнения: 4 392
Аз защо знам, че риба, но консерва не трябва да се смесва с мляко  newsm78. Иначе много рецепти има за риба в млечен или сметанов сос, мисля че ако не беше подходяща комбинацията не би била толкова разпространен начина на приготвяне.
Не твърдя нищо, само разсъждавам.....

И аз знам, че става дума за консерва. Защото на паниран хек с гръцки сос (с кисело мляко) не мога да откажа..... Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт