гъба за баня

  • 4 599
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 900
Класическата гъба за баня - използвате ли? Всеки път ли? Добър масаж ли прави, а пилинг? Понеже все чета, че били хубави масажите с утайка от кафе, ексфолиращи кремове, туй-онуй, понеже на пазара има какви ли не чудесии, та ми кажете - има ли място класическата гъба в банята ни?
Аз обичам твърдата гъба, която зачервява кожата, но всъщност не знам полезна ли е.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 160
Аз също съм почитател на твърдата гъба за баня, класика LaughingПолезно е да се зачервява кожата с такава гъба, подобрява кръвообращението, премахва мъртвите клетки и т.н. Peace

# 2
  • Мнения: 9 074
Мен малко ме е страх като ползвам гъба, щото имам няколо бенки по гърба и не искам да си ги закача Embarassed
Но ползвам все пак.
Преди ползвах от тези твърдите, сега съм с такава рощава...и двете ми харесват Simple Smile
Ексфолиант не ползвам.

# 3
  • Мнения: 372
Аз повече от 2 г. използвам гъба за баня на растителна основа, подплатена от едната страна - за захващане. На пипане е корава когато е суха, но като се намокри омеква и се раздуват власинките. Приятно и полезно е да се прави лек масаж, но гледам да не си претърквам и прекалено зачервявам кожата. Също така не я ползвам абсолютно всеки път като се къпя, защото не усещам да имам нужда от толкова често ексфолиране на кожата. А пък трици или душ-гел - ексфолиант не ползвам изобщо Naughty

# 4
  • Мнения: 27 524
Тия дни имаше анкета в клю-то дали използваме или не таква гъба. Аз лично не ползвам. Събира много микроби, за мен са гадни, освен това винаги ужасно дращят  Confused Когато ползвам ексфолиант (а аз се сещам 3 пъти годишно  Embarassed), слагам специалната за него ръкавица или и гъба имам, но като се къпя, ползвам само сапун и нищо друго.


За да не съм голословна за гадните гъби, да дам пример (от девойки със слаби нерви да не се чете  Mr. Green) - имахме тук един период, когато живеехме в една триетажна къща съвместно с наш приятел, който е голяма разсейка ( художник...). Та той имаше една голяма, красива жълта гъба, седеше на ръба на ваната. Ползваше си я човека, гъба като гъба. Да, ама тези гъби явно трябва да се сменят ли, не знам защо, но един път къпя се и аз и какво ми попадна погледът на тази гъба...бре, нещо шава. Надвесвам се аз, какво мислите - из цялата гъба и порите й бъкат малки червейчета....  Sick извиват се, влизат от една дупчица в друга... (само като се сетя и ме заболява стомахът от гнус...)... опищях орталъка заради тази гъба и гъба в банята ми - никога  Naughty

# 5
  • Мнения: 323
Не ми е приятно да ползвам гъба за баня smile3506.Имала съм всякъкви видове-и обикновена,и тези които са като кордели,и на раст.основа,еми дразнят ме,и толкова. Rage.Само  ги купувам,и така стоят после,затова вече преустанових ползването на такива.

# 6
  • Мнения: 9 074
Блонди, историята ти е покъртителна Sick
Как е стигнала тая гъба до подобно състояние Shocked

# 7
  • Мнения: 323
Блонди,тотално се отказах от ползването на гъбите!Знаех си аз! newsm62

# 8
  • Мнения: 2 936
о-о-о Блонди,направо ужааааас  #Crazy

а аз съм виждала обикновенни гъби в някои бани (няма да споменавам подробности)  Mr. Green наслоили се с косми... Sick пак е доста гадна гледка...

# 9
  • Мнения: 7 186
Аз ползвам в момента гъба- панделка, доволна съм. И класическите ги уважавам.
Ексфолиант също ползвам често, но и с утайка от кафе става супер. Някой беше писал, че утайка+зехтин има чуден ефект, все се каня да пробвам, ама още не съм.
Относно гъбата- трябва да се сменя често.
Ехх, Блонди, как можа... Sick Sick Laughing

# 10
  • Мнения: 6 155
Имам гъба-панделка, но мноого рядко я ползвам Blush

# 11
  • Мнения: 9 900
Блонди, ти уби всичко свято в темата ми. Даже сървърът замря изплашено. Проверих веднага - в моята гъба няма червеи/засега/  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 550
ахахахахах  Joy
Блонди   bouquet
Отивам да изхвърлям всички гъби  ooooh!

# 13
  • Мнения: 3 447
С такава се стържа аз, но не всеки ден... че на червеите им идва в повече  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 27 524
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Сори, само преразказвам... знам ли чии го диреха там пущините...    33uu

Общи условия

Активация на акаунт