Рецепта за ябълков пай

  • 14 622
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Моля Ви кажете ми рецепта за ябълков пай.Синът ми иска,а аз нямам идея как се прави,защото не обичам такова нещо #Crazy
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 38
Ето моята рецепта за ябълков пай изпитана нееднократно. 4яйца се разбиват до побеляване с 1чч захар, след което се сипва и 1/2чч олио и разбиването продължава. Добавя се 2чч брашно, 1чл сода за хляб и в/у нея преди да разбъркаш се изсипва 2сл оцет/содата трябва да шупне ама как го обясних Laughing/ и наи накрая добавяш 4-5 настъргани ябълки/на едро/, 1чл канела и 1/2чч орехи нарязани. Всичко това се обърква хубаво. Изсипва се в тавичка с диаметър 22см и се пече около 30мин на 200градуса, но това зависи и от фурната или до готовност. Много вкусен и сочен сладкиш. Дано да съм ти била полезна.

# 2
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето моя щрудел-пай - стъпка по стъпка - http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=249.msg68#msg68 Simple Smile

А ето и другият вариант: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=249.msg182#msg182

# 3
  • Мнения: 382
Много ви благодаря момичета ще ги пробвам всичките newsm68

# 4
  • Мнения: 2 550
Нещо много лесно и вкусно от мен.

Небоходими продукти:
2 яйца
1 водна чаша захар
1 водна чаша брашно
1 пакетче бакплувер
3/4 водна чаша кисело мляко
3/4 водна ачша олио

Продуктите се слагат подред и се разбъркват до получаване на еднородна смес  Laughing Сместа се изсипва в намазнена и набаршнена тавичка, отгоре се слагат плодовете (набучени в тестото, като ако правиш пая с ябълки, режеш ябълката на тънки филийки) и се пече на умерена фурна. Като изситне се поръсва с пудра захар. Става с всякакви плодове - ябълки, ягоди, праскови, кайсии, сини сливи и т.н., с плодове от компоти също стават.
Много е вкусен и пухкав сладкиша  Mr. Green И се води пай  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 903
ето и моята рецепта:
1/2 пакетче масло
4 яйца
1 1/2 ч.ч. захар
1 бакпулвер
1 ч.ч.счукани орехи
1 ч.ч. настъргани ябълки
1 ч.лъж.канела
1 ванилия
пудра захар за поръсване


Приготвяне:
Маслото се разстила върху хартия, поставена в тавичка. Яйцата се разбиват със захарта, прибавят се брашното ( пресято  2 пъти), бакпулверът, орехите, ябълките, канелата и ванилията.
Сместта се изсипва върху маслото в тавичката. Поръсва се със счукани орехи. Когато се изпече се поръсва с пудра захар.

става много вкусно и никога не е имало досега провали с тази рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт