Mайка на 40?

  • 831
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Здравейте!
Аз съм на 36г. имам бебче на 1г.и 8м. Много искам още едно дете, но по редица причини товаще трябва да стане едва след 4-5г., когато вече ще съм на 40 ... а съпругът ми на 45 ... С първата бременност нямах никакви проблеми, е вярно че отне повече от година докато зачена, но това бе всичко ...
Виждам, че тук има доста компетентни хора, затова се обръщам и към вас. Рисковано ли е да си майка на 40? Естествено, божа работа е всичко останало ...

# 1
  • Мнения: 2 259
Много е хубаво,че искаш още едно дете.Но не се знае дали още след 2 години  няма  да ти дойде друг акъл.А ако си решила точно на 40,ти  желая много здраве и дано стане точно тогава.

# 2
  • Мнения: 1 950
Водят рискови бременостите след 35 г. Така че дали на 38 г. или 40 г. според мен е едно и също. Всичко си опира до конкретния организъм и късмета.

Пожелавам ти го  bouquet

# 3
  • Мнения: 561
Здравй мила, не знам защо се притесняваш. Не една жена е родила дете на 40, аз съм на 35 и от 1 година пробвам и не става, но ще пробвам дет се вика до последно  Simple Smile , вярно че след 35 рисковете за дете с увреждания се увеличават, но пък също така се прави и амниоцентеза; да не говорим, че това обикновено са много грижливо проследявани бременности от лекарите и самите майки, така че успех с второто детенце!!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 6 360
не си мисли, че забременяването на 40 е лесно както на 35. точно в този период започва драстичен спад във фертилността.
забременяването не винаги се поддава на планиране, особено при по-възрастни жени. затова те съветвам да не отлагаш много, ако нямаш много съществени причини.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 932
Аз също те съветвам да не отлагаш- колкото по-скоро толкова по-голяма е вероятността да имаш второ дете.
Моят пример - на 39 съм имам едно дете и вече повече от 4 години опитваме за второ. Не съм и допускала, че няма да се получи.
Досега не са открити никакви причини за да не стане.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не се плаши изобщо - всичко зависи от твоя организъм. Давай смело - предполагам, че щом с първата бременност не си имала грижи, то и сега няма да имаш! Късмет!  Peace

# 7
  • Мнения: 1 143
Съгласна съм с момичетата, писали до тук. Но ако причината за отлагане е здравословна - задължително изчакване след лечение (лъче- или химиотерапия), то тогава не бива да се бърза, дори когато става въпрос за 40 год. възраст.

Общи условия

Активация на акаунт