NAN HA???????????????

  • 965
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 718
 Здравейте,имам въпрос относно  AM- NAN HA.Кърмя Мартина вече 3 .5 месеца,но имам чувството ,че кърмата ми намалява.Педито каза да дохранвам с  NAN HA .Има ли някой,който да ползва това АМ? Какви са ви впечатленията?Това ли е най-доброто?Тук чета,че повечето майки дават Фризолак.................Аз не страдам от алергии,но таткото е чувствителен-сенна хрема,алергия от кучета и котки .

# 1
  • Мнения: 132
НИЕ БЯХМЕ НА NAN HA И САМ МНОГО ДОВОЛНА СЕГА СМЕ НА  FRIZO 3 НО ВЕЧЕ СМЕ НА 1.4г.

# 2
  • Мнения: 369
Аз съм давала NAN HA , но иахме доказана алергия към белтъка на кравето мляко .  След това започнах с Фризопеп . По принцип съм доволна от млякото, малката си го пиеше и нямаше проблем .

# 3
Ние бяхме на NAN HA,и после смених с АПТАМИЛ.Щом таткото има алергии,пийте по-дълго от него,ако бебока го хареса. Peace

# 4
  • Мнения: 510
Ако на 100% си взела решение да дохранваш, аз давам положително мнение за НАН ха. Изписаха на малкия такова, защото аз съм с много алергии, във вашия случай сигурно също е удачно. Не съм имала проблеми, бебо харесва млякото. Във форума някой майки споделят, че децата са получили запек от него, но при нас всичко е наред.

# 5
  • Мнения: 718
  Много благодаря за мненията...............Аз  имам доверие в педито,но в началото ме посъветва да давам сокчета от 1 месец и сега си проверявам нещата.Все още сме само на кърма и педито вече не ме кара да давам друго.................Поздрави на всички

# 6
  • Мнения: 2 829
Сигурна ли си че трябва да дохранваш? По принцип през третия месец нормално си има такива периоди когато бебчето е нервно, иска да суче често, понякога се дърпа от гърдата и плаче....
Минава, и не винаги означава че кърмата е намаляла.
Ако имаш желание да си го кърмиш потърси подкрепа в кърмаческия, мисля че ще можете да се справите и без добавка...
Не че нещо лошо ще стане ако му дадеш, но кърмене+добавка според мен е по-трудния начин да си гледаш бебчето...
Извинявай, че не ти отговарям точно по темата, успех, каквото и да решиш Hug

# 7
  • Мнения: 2 897
Доволна съм от НАН-ХА Peace

# 8
  • Мнения: 718
 И аз не съм сигурна ,че трябва да дохранвам....................в момента пробвам да увелича лактацията..............,но се подготвям психически,че може да се наложи скоро...........
Сигурна ли си че трябва да дохранваш? По принцип през третия месец нормално си има такива периоди когато бебчето е нервно, иска да суче често, понякога се дърпа от гърдата и плаче....
Минава, и не винаги означава че кърмата е намаляла.
Ако имаш желание да си го кърмиш потърси подкрепа в кърмаческия, мисля че ще можете да се справите и без добавка...
Не че нещо лошо ще стане ако му дадеш, но кърмене+добавка според мен е по-трудния начин да си гледаш бебчето...
Извинявай, че не ти отговарям точно по темата, успех, каквото и да решиш Hug

# 9
  • Мнения: 2 829
Опиши по-подробно кое те кара да мислиш че кърмата не достига, а също и как кърмиш- колко често, даваш ли вода, сокове, колко пишка и ака детенце, как наддава, спокойно ли е след кърмене и т.н.. Най-добре пусни тема в кърмаческия, като опишеш всичко подробно. Мисл че ще се справиш, щом имаш желание да кърмиш.
Иначе, за увеличаване на лактацията най-много помага честото и дълго сучене на бебче.

# 10
  • Мнения: 718
 ами мисля,че кърмата недостига,защото чувствам гърдите си празни и меки............започнах да я храня и от двете..............Храним се на 3-3.5 часа.Пишка си често и по много,а с акото имахме проблеми изминалите 2 седмици-по 2 денонощия не се изхождаше и ползвахме 2пъти термометъра..................сега се пооправи-поне 1 път на ден,но обилно.Вчера имаше ако чак под мишниците Hug HugИначе вода и давам от време навреме,тя я пие с голямо удоволствие,но после почти винаги я повръща........................

# 11
  • Мнения: 2 829
mmilena, за това че са ти меки гърдите не се тревожи, моите са меки и ги усещам празни още от края на първия месец. Това е напълно нормално, когато се регулира лактацията. Ето признаците, по които можеш да разбереш че бебето получава достатъчно кърма:
-има около 6 мокри памперса за денонощие (при условие че не се дава вода или сок, само кърма)
-ака поне веднъж на 2-3 дни (при кърмачетата е нормално да не акат всеки ден, понякога е нормално да акат веднъж седмично, но ако акото е рядко и детето не усеща дискомфорт няма повод за притеснение), адекватно количество.
-будно и активно е когато не спи
-суче поне 5-6 пъти на ден (важно е да му предлагаш да суче всеки път когато иска)
-изглежда задоволено след хранене
-наддава добре
Има периоди, наречени кризи на растежа, когато детето ще иска да суче по-често  и по-дълго от обикновено. Това обикновено се случва около 10-ия ден
между третата и шестата седмица
около третия месец

По това, което си написала изглежда че всичко е наред, така че просто се успокой и се радвай на бебчето, нямаш основания да мислиш че кърмата ти е малко.
Относно даването на едната или двете гърди-прави това, което чувстваш че е правилно, и по двата начина няма да сбъркаш. Аз давах и двете гърди на всяко хранене първите 2 месеца, а сега, понякога давам само едната, друг път двете, както дойде.

# 12
  • Мнения: 2 829
Как се справяте? по-спокойна ли си вече?

# 13
  • Мнения: 718
Как се справяте? по-спокойна ли си вече?
Мисля,че нещата се пооправиха Laughing LaughingВсе още не съм започнала да дохранвам Hug Hug
Благодаря за помощта и подкрепата Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 2 829
Браво! Дано да няма нужда да търсиш пак съвет!
Да ти е живо и здраво детенцето! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт