Дядовата ръкавичка или "Аз, брато и целото село у дома"

  • 4 016
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 677
Та въпросът ми е: как гледате на следния тип съжителство?
Има познати, които в стандартен тристаен апартамент, живеят следния набор человеци: Бабата! Едната й дъщеря заедно с мъжа си и двете им деца, съответно на 10 и 9 години; Синът й с жена си и новороденото им бебе. Това прави....?  newsm78 Общо осем на брой ежедневно присъстващи.  #Shocked
Аз лично бих се побъркала, ако трябваше да живея така. Мисълта да нямам грам време за уединение, непрекъснато около мен да щъкат разни дечурлига, да се занимавам с проблемите на неопределен брой хора, да нямам грам независимост в битовото си ежедневие... Тези мисли направо не ми дават мира.
Вярно е, че и ние живеем с майка ми, но това се наложи по ред непредвидени и нежелани от никого обстоятелства  Cry, само че просто не мога да разбера конкретното семейство (кво семейство, то си е цяла рода!  #Crazy), което целенасочено живее така и нито едно от младите семейства, които са напълно самостоятелни във финансово отношение, не си прави труда да промени нещата.
Вие какво мислите по този въпрос? И как бихте се чувствали в подобна ситуация? Ще можете ли изобщо да издържите?

# 1
  • Мнения: 1 364
Немога да си представя да живеем толкова хора на едно място.

# 2
  • Мнения: 745
Не искам даже да си го помисля  #Crazy Не бих могла да живея по този начин, а пък ти казваш че са финансово независими  newsm78

# 3
  • Мнения: 179
Ужас......не искам и да си го представя...определено дано не ми се налага такова съжителство.Аз съм доста свободолюбива и не мога да си представя да нямам пространство.Живях при свекърва ми/общо 5 човека/ 6 месеца,докато си направим ремонта вкъщи и едвам издържах тези месеци....да не говорим години.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 672
Преди около 5г. в тристаен апартамент за около 4месеца живеехме:аз,брат ми с жена си и новородено бебе,майка ми,баща ми и баба ми -общо 7човека +котката Laughing
Да ви кажа не беше много комфортно в началото ,после баба почина Cry,и след около месец брат ми и семейството му се изнесоха да живеят самостоятелно...
Знаете ли -къщата опустя,въпреки че нямах и миг спокойствие и усамотение тогава-после като се лутах сама през деня ми се виждаше много пусто и самотно...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Изобщо не мога да си представя съжителството на две семейства под един покрив, в комплект и с бабата ooooh! Не само грам уединение нямат, ами  как изобщо се побират? Ама те да му мислят като са решили така  Confused

# 6
  • Мнения: 4 053
пробвали сме и е много гадно,
това са си няколко поколения с различни интереси и разбирания,
по добре под наем от колкото да си развалим отношенията трайно Crossing Arms

# 7
  • Варна
  • Мнения: 7 699
В началото на брака ми се наложи да живеем при свеки.Бяхме цяла банда-свекъра,свекървата,на свеки майка и защото беше зима.Девер ми с жена си и двете им хлапета на 6 и 4г. тогава и ние двамата+щерката на път. Не искам да си спомням този период! Shocked Точно 20дни издържах и на 21-я вече бяхме на квартира сами нищо,че беше криза,че аз не работех,а мъжът ми се наложи да работи на три места,за да оцелеем. Не пожелавам такова нещо на никого!   

# 8
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ако съм на мястото на бабата- изнасям се!

# 9
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ние лятото сме такава къща като се върнем да се съберем в бг  с децата,  сем. на сестра ми  сега 4 и майка ни! 10 4овека!

# 10
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
пробвали сме и е много гадно,
това са си няколко поколения с различни интереси и разбирания,
по добре под наем от колкото да си развалим отношенията трайно Crossing Arms
  Peace

# 11
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Не ми се мисли. Аз миналата зима бях полудяла, защото живеехме в гарсониера и свеки дойде за зимата при нас. Нямаш лично пространство. Не ги разбирам такива хора, но щом им е добре Thinking.

# 12
  • Мнения: 8 917
То е ясно, че всеки иска да има повече лично пространство, но представи си, че нямат възможност да излезат на квартира ? Какво ще направят - ами ще си траят. Баба знае 2 и 200.
Офф: радвам се, че със съпругът  ми си живеем отделно, макар, че родителите му са много свестни хора  Hug

# 13
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
В съседния вход, в 4-стаен апратамент имаше (слава Богу Praynig)следната  Shocked Shocked Shockedкомбинация Shocked Shocked Shocked :
 - Бабата и дядото (да уточня - имат 5 деца):
 - едната дъщеря с мъжа си и 2ма сина;
 - единият син - неженен
 - втори син - с жена си и малка дъщеричка
 - втората дъщеря с голям син

иии .... често често им идваха на гости и третия син с жена си и малката им дъщеричка  Grinning Mr. Green
Искам да ви кажа, че тези хора не са цигани, а българи. И просто не им завиждах как се тъпчеха, но когато нямат избор - и покривчето с 50 кв.см лично пространство са се нещо  Whistling

# 14
  • Мнения: 234
Цитат
InaDot

Ако съм на мястото на бабата- изнасям се!
Ама защо бабата?!Младите да му мислят. Тя е достатъчно добра да ги приюти. Аз май бих ги изгонила  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт