Кърма, млечница, подсечено дупе -има ли зависимост някаква??????

  • 1 184
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Ново 5 при мен и само Вие сте ми надеждата, че вече съм шах и мат от всякъде.
Вчера се обаждам на педиатърката, че на бебето му е бял езика и знам, че това е млечница, а тя понеже знае, че сме с подсечено дупе вече близо 2 седмици и нищо не помага взе да ми разправя, че дупето не минавало заради млечницата, която много се е навъдила и скоро бебето може да спре да яде.
Има ли такава зависимост? -донякъде звучи логично, ама аз нещо от опита ми с докторите не хващам вяра само на приказките на 1 доктор и винаги търся да науча повече, че понякога големи грешки стават от това, че някой не си е научил едно време уроците.
И друго.Цедя се и давам на бебето.Имам страхотни болки в гърдите, които доколкото разбрах е нормално да отшумят, ама при мен хич не става така.
Та, като изцядя кърмата и я сложа в хладилника, защото е доста,като я извадя, за да я стопля забелязвам, че има нещо като каймак, който е по-гъст отгоре, а сега като бебето се наяде забелязах на шишето му, че има някакви бели провлачени парцали.Възможно ли е аз да му предавам млечницата и какви са симптомите, ако е така?(стаята , в която се цедя е адски топла дали пък млякото не се пресича някак си докато се изцедя???????? Rolling Eyes Thinking newsm78

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Ами много е възможно да си се заразила от гъбичките които пречиняват млечицата и затова да те болят гърдите. С лекарството с което мажеш устата на бебето трябва да мажеш и гърдите си, защото иначе се получава омагьосън кръг. Пробва ли"Дакатаринн орал гел" ? Трябва да имаш много голяма хигиена и постоянно да преваряваш бибите след всяко хранене.
Да, има връзка между млечица и обрив по дупето . И двете са пречинени от бактерията Кандида. Накъде по форума дори имаше и снимка.
Пожелавам ти успех в лечението , тези гъбички са доста опорити. Моя син имаше докъм 3я месец, когато почна са се лигави.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Има зависимост - млечницата често причинява упорито подсичане, което не минава с обичайните мерки, а изисква мазане с противогъбично средство. Болките в гърдите, които описваш, също много приличат на болки от млечница. Изводът е, че вероятно гърдите ти и бебето са заразени с кандида. Тя не се вижда в млякото - това, което виждаш, е вследствие на факта, че когато кърмата се остави по-дълго време, започва да се отделя каймак отгоре - безобидно и нормално е и при леко разклащане на млякото може да се емулгира отново.
Кандидата обаче не е причина бебето да спре да яде - повечето бебета почти не я забелязват и си папат както обикновено (макар че има и такива, при които предизвиква дискомфорт).
Важно е да се лекувате едновременно и упорито заедно с бебето - вероятно ще ви предпишат Дактарин или Нистатин. Всичко, което бебето слага в устата си и има допир с гърдите ти, трябва да се стерилизира преди всяка употреба, докато трае лечението.

# 3
  • Мнения: 728
Абсолютно съм съгласна с това, което са ти написали момичетата. За дупето също трябва да ти изпишат антимикотичен крем. Другото, което можеш да правиш е да миеш дупето с отвара от лайка, тетра, разтвор на сода бикарбонат. Да оставяш дупето да диша. Това най-вероятно го знаеш. А за млечницата аз се преборих като с много добре измити ръце и едно парче марля леко навлажнено с преварена вода, топвах в сода и търках езичето на бебето. След като почти месец мажех с нестатин, без никакъв ефект, за три дни със содата се оправи.

За болките в гърдите, не пишеш колко е голямо бебето, възможно е да е млецница, но доколкото знам трябва да има и външно проявление върху зърната. В това обаче не съм твърде сигура.

# 4
  • София
  • Мнения: 555
За дупето при нас беше много ефикасно миене, при всяка смяна на памперса, с една чаена лъжичка сода, разтворена  в половин литър вода. Може да опиташ преди да вземеш по-сериозно лекарство. За максимум 3 дни даваше резултат.

# 5
  • Мнения: 122
Аз спрях подсичането много бързо - за ден с PENATEN. Момичета, този крем е вълшебен. Дълго преди да го открия мажех дупенцето на Виктория с какво ли не - Бебетан, Здраве, Свинса мас  Sick, Дори с кърма, като си мислех, че ще е много ефикасно. Но подсичането само се задълбочаваше. PENATEN я излекува само за един ден. Сега докато видя нещо да се червенее по детето - веднага мажа! ( това малко беше като реклама, но си заслужава)
А за млечницата - този номер с мократа марля на нас много ни помогна, дори и без сода. След хранене леко зачиствах устната кухина с марличката и след два дни вече нищо не белееше. А беше станало страшно - небцето, езикът, бузките, венците и - всичко беше бяло. Но гърдите не са ме боляли. Та това са  вариантите без лекарства, не твърдя че на всички помагат, но при нас свършиха работа.
Успех, дано се отървете скоро.

Общи условия

Активация на акаунт