За парфюмите,лаковете и др.миризми

  • 579
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Колко от вас, мили мами, ползват тези "женски хубости" след като са родили? Толкова ли са вредни тези миризми за бебето? Е за ацетона съм сигурна, но трябва ли да се лишаваме от всичко женски и вече да не бъдем малко по така наконтени след като сме станали майки? Е, аз колкото и да повтарям на девер ми да престане да праща парфюми, той си знае неговото и в къщи е заринато от пълни флакони. Последният е на Шанел и само въздишам по край него Cry От лаковете за нокти съм се отказала сега, но гледам другите мами тук си ходят с всичките мазила по тях. А вашето мнение?

# 1
  • Мнения: 3 777
Ами аз си ползвам парфюм, е вече не толкова често защото си стоя повече вкъщи.
Не ползвам деодоранти, а само ролкови да не дразня бебо.
А за лака - вече има безацетонови и лакове и лакочистители. Е аз нямам маникюр в момента и няма как да ги ползвам.

# 2
А защо да не е хубаво да се ползва лак за нокти?

# 3
  • Мнения: 3 394
Цитат на: maria_maria
А защо да не е хубаво да се ползва лак за нокти?


Ми не знам, така ми бяха казали бабите Imp

# 4
  • Мнения: 530
Цитат на: Adriana
Цитат на: maria_maria
А защо да не е хубаво да се ползва лак за нокти?


Ми не знам, така ми бяха казали бабите Imp


Я не ги слушай тези баби, те сигурно са същите, които казват, че не бива да се подстригваш докато си бременна и т.н. дивотии. То по тази логика, трябва да метнем по една забрадка, и да ходим облечени с рокля-палатка, за да прикриваме тялото си лишено от грижи. Wink
Не съм спряла да си лакирам ноктие след като Анна се роди, нито да ползвам парфюми. Докато кърмех гледах да не ползвам гел за душ,с парфюм, но иначе на себе си слагах (когато се сетех). В първите седмици след като тя се роди не съм слагала лак просто защото ноктите ми се начупиха ужасно, кожата на ръцете ми изсъхна от почти непрестанно миене. Слагах си обаче заздравител за нокти (безцветен),а после като се пооправиха и лакове. Грим не съм спирала да нося, но аз по принцип не нося много грим.

Не мисля, че ако се използват тези неща умерено ще са вредни за бебето. Е, виж, ако боядисаш цялата стая и сложиш бебето да спи в нея от първата вечер тогава миризмата със сигурност няма да е полезна, но ако носиш по малко парфюм или си лакрираш ноктите - не мисля че ще навреди.

Общи условия

Активация на акаунт