Търся рецепта за Агнес

  • 5 314
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Тъй като търсаЧката не работи вмомента, а всиЧки рецепти, които намерих по другите сайтове нещо не ми харесват, искам да питам тук. Правила съм много пъти Агнес(или Агнеса), но не помня тоЧните продукти Confused Няма рецепта и в готварската книга. newsm78

# 1
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ако не намериш до края на месеца, писши на лични - тогава ще мога да взема рецептата.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 410
Мммммм, един от любимите ми сладкиши, който ми напомня за детството. Рецептата е многократно изпробвана Heart Eyes

Агнес
4 яйца
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. захар
1 п. кр. масло
1 ванилия
1 ч.ч. нарязани орехи
Разделят се белтъците от жълтъците. Белтъците се смесват със захарта, брашното, орехите, размекнатото кр. масло и ванилията. Пече се. Жълтъците се разбиват с 1 ч.ч. пудра захар и с този крем се намазва опечения сладкиш. Връща се във фурната само докато се стегне крема /суши се/. Поръсва се с настърган шоколад или шоколадови пръчици. /това още докато не е изсъхнал крема/ Laughing

# 3
  • Мнения: 1 272
Това е и от моите любими сладкиши.
Само искам да споделя, че у нас се приготвя със смлени орехи, и с пудра захар. Става по-фино. Ако имаш търпение по-добре е да се суши горната част чрез престояване, два дни са достатъчни. При този сладкиш, колкото повече престои, толкова по-вкусен става.
ДА ви е сладко!

# 4
Tnx, че я припомни рецептата   chef

# 5
  • Мнения: 5 299
Благодаря ви за рецептата. ОбаЧе пак ми остана суров сладкиша Rolling Eyes Не знам защо се полуЧава така. Последният път, пак се полуЧи. Къде бъркам? Cry newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 35 770
Мммммм, един от любимите ми сладкиши, който ми напомня за детството. Рецептата е многократно изпробвана Heart Eyes

Агнес
4 яйца
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. захар
1 п. кр. масло
1 ванилия
1 ч.ч. нарязани орехи
Разделят се белтъците от жълтъците. Белтъците се смесват със захарта, брашното, орехите, размекнатото кр. масло и ванилията. Пече се. Жълтъците се разбиват с 1 ч.ч. пудра захар и с този крем се намазва опечения сладкиш. Връща се във фурната само докато се стегне крема /суши се/. Поръсва се с настърган шоколад или шоколадови пръчици. /това още докато не е изсъхнал крема/ Laughing
newsm78
1ч.ч кристална и 1 ч.ч. пудра захар - така ли?
Или 1 ч.ч пудра захар  се разделя на две?

# 7
  • Мнения: 5 299
Аз сложих 1 Ч пудра захар в сместа, и 1Ч в жълтъците.

И маслото май ми е дошло в повеЧе, защото сложих 1 пакетЧе,но от големите. Rolling Eyes

# 8
  • Русе
  • Мнения: 410
1 ч.ч. захар се слага при белтъците и другите неща за самата смес, а 1 ч.ч. пудра захар се разбърква с жълтъците за крема отгоре. Аз така и съм го написала.

1 п. кр. масло е от малките - 125 гр.
Освен затова да е останал сладкиша суров, иначе аз го пека на 300 градуса без нищо по-особено. Като видя, че покафенява отгоре го пробвам с клечка и ако е изпечен го вадя. Нищо специално няма.

# 9
  • Мнения: 5 299
1 ч.ч. захар се слага при белтъците и другите неща за самата смес, а 1 ч.ч. пудра захар се разбърква с жълтъците за крема отгоре. Аз така и съм го написала.

1 п. кр. масло е от малките - 125 гр.
Освен затова да е останал сладкиша суров, иначе аз го пека на 300 градуса без нищо по-особено. Като видя, че покафенява отгоре го пробвам с клечка и ако е изпечен го вадя. Нищо специално няма.
ЗнаЧи е заради маслото Rolling Eyes Големите пакетЧета са по 250 гр май newsm78 Rolling Eyes Моята фурна максимума е 270 градуса. Другата седмица пак ще го пробвам. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт