Крост тренажор- начин на употреба?

  • 1 768
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 202
Ето че и аз се сдобих с такова чудо...
От 2 седмици въртя педалите като хамава  Mr. Green, ама дали това може да се нарече тренировка?
Със сигурност има тънкости, които обаче аз не ги знам и ще съм ви безкрайно благодарна ако ме "светнете" за разните му там темпове, времетраене (за сега няма да казвам по колко издържам  Embarassed), пулс, километри в час и каквото още се сетите...  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 35 930
Караш на гладно /или 3-4 часа след като си яла/- иначе ще направиш мускули  Grinning
Караш   през ден
Караш със средно темпо и равномерно /пулс неповече от 135/- без да забавяш или увеличаваш скоростта.
Караш минимум 30  минути. Като може постепенно да увеличаваш времето - след 15-та минута започват да се топят мазнините.
Ако е за загрявка/разгрявка  :  може 5-10 мин.
 

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз си го карам всеки ден, сутрин рано. Сега (поради бременност) карам само на най-ниската степен, иначе може да изкараш 10 мин. на най-ниската, след това 15 на висока, още 15 на по-висока, още 15 на още по-висока и накрая - 10 на най-ниска.
Като начало започни с 10;15 (на по-висока); 10. Когато свикнеш - 10 (ниска);15 (по-висока); още 15; 10.
И чак накаря по три 15 (ако е станало ясно).
Гледай да поддържаш един и същ ритъм (скорост), зависи от теб, ти ще си разбереш кой е най-добрият за теб.

# 3
  • Мнения: 162
Значи да нямам оправдание-бременна съм и да не се качвам да карам........

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Значи да нямам оправдание-бременна съм и да не се качвам да карам........
Непременно питай лекаря, който те следи.   bouquet
През първата ми бременност карах велоергометър всеки ден, до последно. След това пък близо три години тичах всяка сутрин. Аз съм свикнала на физическо натоварване.
Подходящият спорт в умерени граници е много полезен за бременната жена и за плода. Много по-тонизирана си, не се обездвижваш, не пълнееш (прекалено  Laughing), по-здрава си и бременността минава много леко. Чела съм, че бебетата на спортували жени имат много по-добър мускулен тонус от тези на неспортувалите.
Околоплодните води са много по-чисти и пр. хубавини.
Много е важно да си следиш пулса, да не се задъхваш и да не прегряваш.

# 5
  • Мнения: 227
Сутрин на гладно 10 мин загрявка на тренажора,после малко упражненийца,като коремни преси,разни за крака,за ръце ,за гръб и т.н.и 30 мин на тренажора в бързо темпо.Като за начало тренирай през ден,после може да почнеш да почиваш само един ден в седмицата.Може да пиеш по едно кафе и сока от един грейпфрут 30 мин. преди тренировка,ако си вземеш и л-карнетин ефекта ще е поразителен Grinning
Успех  bouquet

# 6
  • Мнения: 9 095
Значи да нямам оправдание-бременна съм и да не се качвам да карам........
Непременно питай лекаря, който те следи.   bouquet
През първата ми бременност карах велоергометър всеки ден, до последно. След това пък близо три години тичах всяка сутрин. Аз съм свикнала на физическо натоварване.
Подходящият спорт в умерени граници е много полезен за бременната жена и за плода. Много по-тонизирана си, не се обездвижваш, не пълнееш (прекалено  Laughing), по-здрава си и бременността минава много леко. Чела съм, че бебетата на спортували жени имат много по-добър мускулен тонус от тези на неспортувалите.
Околоплодните води са много по-чисти и пр. хубавини.
Много е важно да си следиш пулса, да не се задъхваш и да не прегряваш.
благодаря за съвета, много е ценен и ше се вслушам и аз  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 202
И аз благодаря за съветите!  Hug

# 8
  • Мнения: 6 958
За сваляне на килограми се върти на най-ниска степен и по-продължително от 45 минути до 1 час, а за стягане се върти на по-висока степен от 30 минути до 1 час. Действа ефикасно, ако се приеме Л-Карнитин една таблетка 30 минути преди тренировка в комбинация с черно кафе и една преди лягане, ако килограмите са над 69. Оптимални резултати дава, когато се тренира на гладно, ако е след хранене - 3-4 часа след последното хранене. Тренира се не повече от 5 дена седмично, като дните се разбият и се дава почивка след 2 или 3 ден  Thinking

Успех  Hug

# 9
  • Мнения: 442
за крос тренажор ли говорите, или за велоергометър?

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 21:04 от Maika_Zaika

# 10
  • София
  • Мнения: 5 605
И аз се абонирам за темичката!

# 11
  • Мнения: 9 095
Миранда, много добро съветче, а каква е разликата без карнитина?  bouquet

# 12
  • Мнения: 6 958
Със или без Л-Карнитин употребата на кростренажора става по същата процедура  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 9 095
добре, защото ще вземаме сега и ние тренажор, а пък не сме фенове на тия добавки  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 455
Василиса,   bouquet! Много ти се радвам, да знаеш. И аз спортувах по време на всичките си бременности, умерено разбира се.
По принцип наистина се счита, че най-добрата тренировка (за изгаряне на мазнини) е сутрин на гладно или след прием на кафе (може да се добави и един аспирин, което аз не бих правила или Л-карнитин за по-добър ефект). Аз, обаче, не мога да тренирам на гладно, защото нямам сили и ми става лошо. В такъв случай преди тренировката е добре да се изяде някакъв бърз въглехидрат, например банан.
Не е вярно, че ако тренираш след като си се нахранила, ще направиш мускули (това правило важи повече за след тренировката). Аз предимно така тренирам и нямам излишна маса. Не се препоръчва тренировка след хранене, защото тренировката няма да е толкова ефективна, особено ако ти е тежко на стомаха. Освен това се изгаря глюкоген, а не мазнини. Наистина е най-добре да се изчакат 1-2-3 часа след храненето и тогава да се спортува. Ако си изтощена след тренировката, може да хапнеш една ябълка или друг плод за възстановяване на организма. Не забравяй и водата!
За самата тренировка - момичетата са ти дали добри съвети. Започваш първите 5-6 минути в бавно темпо, за да загрееш. След това постепенно увеличаваш темпото и тренираш около 15 мин. Всеки път увеличаваш времето за тренировка, докато стигнеш до поне 40 минути. След тренировката направи малко стречинг. Темпото си го определяш сама, но пулсът не се препоръчва да е над 120, но за всеки е индивидуално, защото зависи от възрастта. Аз лично въртя в равномерно темпо, но добри резултати се постигат и с променливо темпо, т.е. постоянно да сменяш темпото - от по-бавно, до по-бързо, най-бързо и после пак по-бавно. Общо взето, сама трябва да прецениш кой начин на въртене ти допада най-много. И не забравяй, че килограми не се свалят само с тренировка - от по-голямо значение е храненето.
поздрави и успех

Общи условия

Активация на акаунт