Рецепти за мазна коса?!?! Някой има ли такъв проблем?

  • 2 634
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте! От доста време имам този проблем и вече се отчаях. Косата ми се омазнява на следващия ден след измиването. Пробвах какви ли не шампоани за мазна коса, но проблема продължава. Чудя се вече дали не е от някакъв вид заболяване или от хормони??? Все пак ако някой от вас  има подходящи изпитани рецепти, нека ги сподели.

# 1
  • Мнения: 2 936
всяка една домашна маска за коса която съдържа алкохол  Peace
алкохола изсушава...
има доста теми,пусни си търсачката...

# 2
  • Мнения: 13 512
аз си реших проблема като  разредих миенето. Пробвай да я миеш на 2 дни, след това на 3...и ще видиш,че има ефект. Честото миене стимулира отделянето на себум.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 621
Може да пробваш с хума да си миеш косата вместо шампоан. Тя поизсушава косата.

# 4
  • Мнения: 5 140
аз си реших проблема като  разредих миенето. Пробвай да я миеш на 2 дни, след това на 3...и ще видиш,че има ефект. Честото миене стимулира отделянето на себум.

И аз смятам, че това е най добрия вариант, а може и да пробваш стимуланта за коса на Икаров.

# 5
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
И аз имам същия проблем - какви ли не шампоани съм опитвала, но ефекта е никакъв, изследвах си хормоните - и те са ОК. Даже когато е прясно боядисана, пак се омазнява на следващия ден! Sad Последния ми опит беше с L'oreal Proffessionel - Sebo contrоl, но от него (явно е много агресивен) получих още по-силно омазняване. Някои коси са си такива и просто няма спасение...Сега си я мия пак през ден с шампоан за ежедневна употреба - просто не мога да разредя миенето - дори на следващия ден се чувствам много неприятно с тази омазняваща се вече коса и имам усещането, че всеки в нея гледа - ужас!

# 6
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Защо не опиташ с шампоани за професионална употреба?? Мисля, че ще има ефект - по скъпи са но си струва да опиташ поне.

Поздрави,
dezita  bouquet

# 7
здравейте и от мен:)аз също имах този проблем и съм пробвала какво ли не,но ефект никакъв моята приятелка,която е фризиорка ме посъветва да я накъдря (с кадрин)и съм много доволна...хем обем има ,хем я мия на седмица по 2 пъти,а понякога и 1 път...и косата ми изглежда като чуплива,изобщо не може да се каже че е къдрена...

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 610
и аз имах същия проблем - отстраних го с маската за коса с АДЗЕ, можеш да я намериш тук във форума  Peace

# 9
  • Мнения: 177
понякога омаЗняването на косата наистина е на хормонална основа. ако например нивото на мъжките хормони е по_високо от нормалното, то омаЗняването на косата може да е един от резултатите. в такъв случай може да ти бъдат предписани противозачатъчни, с лечебна цел,  които да регулират  това прекомерно омаЗняване вследствие на хормоналния дисбаланс. освен това тези хапчета действат и против косопад, причинен от Завишени нива на мъжки хормони, а между другото и избистрят кожата.

Общи условия

Активация на акаунт