Отказва адаптирано мляко!Помагайте!

  • 6 112
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 013
Бебка ми е на 5 месеца и половина и от известно време отказва да яде АМ! Беше на Аптамил, от няколко дни я пробвам с Милумил, защото е уж по-вкусно и съдържа ванилия, но и на него се мръщи! В редките случаи в които хапва е най-много 100 гр.! Млякото на тази възраст е почти единствена храна, яде отскоро и зеленчуково и плодово пюре, но само със зеленчуковото мога да заместя хранене. Според педиатърката ни млякото трябва да присъства във всяко едно хранене. Незнам как да реагирам?!Помагайте!!!

# 1
  • Мнения: 1 615
Най-скъпите (тези май са от тях, ако правилно си спомням от преди 4 години) не задължително са по вкуса на всички бебета Wink Нямаш ли край теб други бебета, които хапват Nestle, Frisolac или нещо друго. Искай по 1-2 дозички от някоя и друга майка и разбери кое харесва на твоето дете. Дъщеря ми беше всеядна, но си спомням, че племенницата ми отказа 2-3, преди да си намери своето. Чувала съм го и за други деца.

# 2
  • Мнения: 27 524
Почти всяко дете има такъв перидод. Писва ли им, пренасищане ли е, не знам... Няма точно определено решение. Давай безглутенова млечна каша с лъжичка, в едното шише с АМ сложи малко каша с някакъв друг вкус, за да го промени, слагай АМ в зеленчуковото пюре, вкарай и плодово в менюто ви, слагай и в него АМ и така горе-долу ще приема достатъчно, докато отмине този период.

А другата възможност, която е по-вероятна е, че просто бебка ти е в период на неядене, всяко дете има такъв, хапват малко, понякога даже почти нищо. И това отминава, колкото иска, толкова да хапва, не я насилвай, пак ще прояде.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 013
За да съм правилно разбрана, ще уточня, че не давам Аптамил от суета, за да яде бебе най-скъпото, просто го приемаше добре и не смятам, че току-така мога да си сменям млякото. Не може според мен да си го яде 4 месеца и изведнъж да започне да не и харесва вкуса. Такаче, Блонди благодаря ти, мисля, че винаги даваш компетентни мнения!Според нашата педиатърка някои бебета имат периоди на неядене на мляко. Ще бъда малко по-търпелива, надявам се този период при нас да не е много дълъг...

# 4
  • Мнения: 1 448
На мен ми се е случвало да е "слепнал" вече биберона и като му ги сменя с нов пак си пие  Peace

# 5
  • Мнения: 5 362
Почти всяко дете има такъв перидод. Писва ли им, пренасищане ли е, не знам... Няма точно определено решение. Давай безглутенова млечна каша с лъжичка, в едното шише с АМ сложи малко каша с някакъв друг вкус, за да го промени, слагай АМ в зеленчуковото пюре, вкарай и плодово в менюто ви, слагай и в него АМ и така горе-долу ще приема достатъчно, докато отмине този период.

А другата възможност, която е по-вероятна е, че просто бебка ти е в период на неядене, всяко дете има такъв, хапват малко, понякога даже почти нищо. И това отминава, колкото иска, толкова да хапва, не я насилвай, пак ще прояде.  Simple Smile
PeaceБлонди както винаги е права!

# 6
Можеш да опиташ с АМ Селиа - виж по-долу има тема за тях.

Посъветвай се пак с педиатъра кое е най-подходящо за вас.

# 7
  • Мнения: 1 013
Честно казано не съм срещала тези храни Селия, пък ако ще и мирише на ванилия, Милумила също е такъв.Но бих опитала, въпреки че не съм сигурна дали не се мръщи на млякото по принцип.А иначе според педиатърката ни каша да давам само два пъти в седмицата, тъй като бебетата ставали пухкави от нея. По този начин нямаме много компромисни варианти като тип храна.

# 8
  • Мнения: 36
И ние сме почти на вашата възраст и от известно време забелязвам, че се мръщи и отказва да яде млякото си. Аз го храня с фризолак, с това започнахме и си го яде вече 5 месеца. Не знам колко пъти на ден ядете, т.е.дали сте преминали на 5 хранения на ден, защото при мен май така стоят нещата, през 3часа май му идва честичко и смятам да ги разредя, така че храненията да станат 5 за деня. Що се отнася до кашите, има различни мнения по въпроса  - дали от тях бебетата напълняват или не.Виж те как ще действат на твоето и тогава прецени дали всеки ден да не заместваш едно хранене с каша вместо млеко.

# 9
  • Мнения: 1 013
Вследствие нежеланието и да яде мляко даже отскоро яде понякога и 4 пъти на ден. Нямаше това да ме притеснява, ако ядеше по-голямо количество мляко. Храненето ни е горе-долу по следната схема- 6ч.-мляко, 10ч.-мляко /ако го иска/, 13ч.-зеленчуково пюре,което приготвям сама и прибавям АМ, 18ч.-кисел или каша /2 пъти седмично/, между храненията плодово пюре или сок. Добавям, че кисел и зеленчуково пюре яде отскоро. Прочетено отстрани изглежда, че се храни добре, но повтарям, че млякото и рядко надвишава 100гр.

# 10
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай толкова за кашата. Много майки дават всеки ден и изобщо не са им пухкави децата. Давай през ден тогава, ако това те притеснява, ще те улесни това при все още оскъдното ви меню. Аптамил е чудесно мляко, няма нужда да го сменяш.
Вземи от готовите течни каши на Нестле, има за 4 месечни, те са гъсти и доста вкусни, децата много ги харесват. Има ги в Хит и в Метро със сигурност, сигурно и по други магазини. Провай. Моят като беше в такъв период и отказа Аптамила, пиеше много от тези течни каши. Сега ги редувам.

# 11
  • Мнения: 1 013
Само да добавя, понеже съм пропуснала, че по принцип имаме още едно хранене към 21.30-мляко. Отново благодаря на Блонди-ще пробваме течна каша на Нестле, само не разбрах тя да замени млечно хранене или просто когато давам каша?Аз отскоро храня с каша-на Милупа-харесва я.

# 12
  • Мнения: 27 524
Тя си е сгъстено АМ, замества млечно хранене пак с млечно  Grinning Нещо между АМ и каша... По-скоро е АМ, засища и е вкусно, дано й хареса.

# 13
S risk da me oplyqt vsi4ki tuk,no probvai s kiselo mlqko,nai-obiknovenno ot magazina 2%,medea ili nqkakvo podobno.Ve4e ne ste tolkova malki.

С риск да ме оплюят всички тук,но пробвай с кисело мляко,най-обикновенно от магазина 2%,медеа или някакво подобно.Вече не сте толкова малки.

Моля, пишете на кирилица.
Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 09:43 от Vivi

# 14
  • Мнения: 4 362
Почти всяко дете има такъв перидод. Писва ли им, пренасищане ли е, не знам... Няма точно определено решение. И това отминава, колкото иска, толкова да хапва, не я насилвай, пак ще прояде.  Simple Smile

Именно!Малката също мина през този период,който трае малко.Пробвай с кашите наистина

Общи условия

Активация на акаунт