Отговори
  • Мнения: 5 370
 ДА НЕ СЕ ЧЕТЕ ОТ БРЕМЕННИ И ХОРА СЪС СЛАБИ НЕРВИ

За пръв път в живота си днес видях как Човек лежи на платното.....ударен от кола......и zастиналите му крайници, и суетяЩи се около него хора......и zавилата настрани кола на виновния Шофьор.......не zнам дали е жив, дано, видях само светкаЩите и пиЩяЩи коли на полицията и БЪрzа помоЩ.......
само 500 метра по=надолу=яко намаЧкана кола на кръстовиЩе.....на СВЕТОФАР.....
В момента сЪм направо в лек Шок.....zвЪних на мЪжа ми и го ЗАКЛЕХ да кава ВНИМАТЕЛНО, да паzи хората на пЪтя и себе си....и рева..... Cry
КАжете, моля ви, толкова инициативи и подписки са трЪгвали оттук....zа толкова много неЩа.
Вие всиЧки имате братя, сестри, деца, мЪже.....дайте да се обединим и да направим някаква подписка ли, инициатива ли, протест....не zнам, обеШавам като си ссбера мислите, да дам и аz идеи.
П.С. Действието се раzви на едно място, на което и аz съм пресиЧала милион пъти с дребния....и винаги стомахЪт ми е бил свит на две.....говоря zа бул.Прага.

# 1
  • Мнения: 819
Ще спре, когато се вземат строги мерки, когато се действа на момента, когато се вземе книжка за преминаване на червено и превишена скорост...крайно звучи, но явно ние не разбираме от добро.Щом не може да се разчита на съвестта на шофьорите-строги наказания + отнемане на автомобила, защото дреме му на идиота, че са му взели книжката,утре пак ще се качи  #2gunfire. Не знам вече, стомахът ми се свива само като си помисля колко народ загива ей така, от някакви безмозъчни кретени, които вчера са слезнали от каруцата, днес се видели с повечко пари и си мислят, че светът е техен. Само не знам от къде ще дойде този контрол, чувствам се толкова безсилна, че ми се реве. И все пак си мисля, че това не е толкова трудно, по дяволите, какво им коства просто да си гледат работата, да не си затварят очите...с цената на човешки животи #Cussing out

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Няма да се оправят нещата с подписка.
Управата на града уж мисли по въпроса...да видим какво ще измислят.

Най-доброто, което можем да направим е ние като участници в движението да се държим нормално, да се пазим и да се надяваме че и другите го правят.

И аз днес имах лека ситуация.
Заради поредното разкопано, недозакопано и шофьор от провинцията...той човека не беше виновен че на пътя има невидима дупка.

Мисля си, че една нормална маркировка на пътя, на самите платна би имала страхотен ефект като за начало.
С всичките му надписи коя лента за къде е, котешки очи и тем подобни неща, които са задължение на не знам точно кой.

П.П. И да вземат КАТ да започнат да използват камерите си по предназначение най-сетне.
Толкова време не могат да се научат да работят с тях...егати!

# 3
  • Мнения: 90
Според мен ще спре, когато загине някое дете на политик в катастрофа. Звучи цинично и не го пожелавам на никого, но такъв си е българският манталитет - да се мисли, чак когато си лично заинтересован.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 866
...и когато пешеходците най-после се научат, че не е геройство да притичват през платното на 20 метра от пешеходната пътека, особено стиснали ръката на дете...

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
...и когато пешеходците най-после се научат, че не е геройство да притичват през платното на 20 метра от пешеходната пътека, особено стиснали ръката на дете...

По тъмно, облечени в тъмни дрехи, иззад някой храст... Shocked
Поне на децата да сложат светлоотражатели по дрехите!

# 6
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
...и когато пешеходците най-после се научат, че не е геройство да притичват през платното на 20 метра от пешеходната пътека, особено стиснали ръката на дете...

 Peace

Заради такъв случай преди години загубих изключително близък за мен човек.
Почивай в мир, Бранко  Praynig

# 7
  • Мнения: 5 370
...и когато пешеходците най-после се научат, че не е геройство да притичват през платното на 20 метра от пешеходната пътека, особено стиснали ръката на дете...
А когато таЗи пеШеходна пЪтека не се спаzва?? И когато те псуват,Че си реШил тоЧно там да пресеЧеШ???
П.С. В Швейцария колите zаковават на място само Щом стЪпиШ на пЪтя. Неzависимо дали имаШ право да пресеЧеШ тоЧно там. И това не е прераzкаz по Чужди думи, а лиЧно мое впеЧатление от недалеЧната 2000 година. Confused

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз до съвсем скоро бях пешеходец и честна дума - мил ми е живота и се оглеждах на 16 посоки.

Дано не се отплесне темата кой е по-виновен, тези в колите или тези извън тях, защото за мен вината е единствено в тези които не упражняват контрол и не си напъват мозъците да измислят как да облекчат движението.

Глоби щели да въвеждат за паркиране в центъра!
Точно така се решава проблема......айде да не се налага да се самоцензурирам ще си седна на ръката с мръсните думички!!!

Мъжът ми скоро беше в един не много голям, но много уреден американски град.
Той от доста време е шофьор...не спира да разказва за тамошното движение.
Като треснат по главата се върна...в мечтател се превърна...

# 9
  • Мнения: 25 569
Когато се повиши цялостно културата ни. Когато спрем да си мятаме боклуците през терасите, когато спрем да си правим каквото искаме в домовете си, без да се съобразяваме, че край нас живеят и други хора, когато изобщо спрем да си мерим п...те за щяло и нещяло...
Когато се научим, че има закони и те трябва да се спазват от всички, без изключения!

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ох, много болна тема... Живеех до натоварено кръстовище, тогава нямаше светофари и на ден по няколко пъти чувах скърцането на гумите по асвалта от спирачния път и последвалия удар... после линейки и полицейски коли... И всичко отново и отново Close Sad Загинаха деца и вече има светофар, но редовно кръстовището е посипано с натрошени стъкла Tired

# 11
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Няма да спре. Както няма да спрат хората да изхвърлят боклуците си навсякъде, както няма да спре корупцията, безхаберието, апатията.

Оня ден си пресичах на зелено. Една кола напираше да мине през мен на пешеходната пътека. Посочих му с ръка светофара, че е зелен. Той си показа мутрата от прозореца и ми каза "бегай бе, ..... ( псувня). 

Знам за къде бърза. И рано или късно там ще стигне.

# 12
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
П.С. В Швейцария колите zаковават на място само Щом стЪпиШ на пЪтя. Неzависимо дали имаШ право да пресеЧеШ тоЧно там.

Не само в Швейцария е така.  Peace
Кофтито е, че в момента, в който слезнем от колата, се превръщаме в онези пешеходци, които благославяме, докато сме зад волана.

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Оня ден си пресичах на зелено. Една кола напираше да мине през мен на пешехпдната пътека. Посочих му с ръка светофара, че е зелен. Той си показа мутрата от прозореца и ми каза "бегай бе, ..... ( псувня). 

Малко да помечтая..може ли.
Мечтая си, че на този светофар има камера, която е записала случката.
Мечтая си, че до 2-3 дни този шофьор ще получи солена глоба без варианти да се отърве от плащането.

Мечтая си, ако това е рецидив да му се отнеме книжката.
Мечтая си, ако го хванат да кара без книжка да го вкарат в затвора.

Мечти...

# 14
  • Мнения: 1 840
Ооох, много ми става мъчно като узная за станала катастрофа. От дете имам фобия от катастрофа. Много е страшно... Но смятам, че проблемът си е в нас, хората. Институциите едва ли ще спрат това, независимо колко са високи санкциите, докато ние всички (без изключение) не осъзнаем, че трябва да спазваме правилата - не заради глобата, а заради това, че някой може да умре. Колата е оръжие, с нея можеш да убиеш някого или себе си. Затова трябва да бъдем крайно внимателни. Единственото, което трябва да направим, е да спазваме правилника, той е за това, да бъдем БЕЗОПАСНИ, главната задача на този правилник за движение по пътищата е рискът да се сведе до минимум - не заради парична санкция, а за да не убием някого. Всеки си мисли, че на него не може да му се случи, че той е най-перфектният шофьор. Да, ама не - хора сме, сетивата ни са несъвършени и допускаме грешки - фатални грешки. И дано Господ ни пази, иначе - спукана ни е работата...

Общи условия

Активация на акаунт