Пералня с горно или с предно зареждане???

  • 8 623
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте мили мами!
Много бих искала да чуя вашето мнение по въпроса, особено от тези, които са ползвали и двата вида.
Предстои ми тази покупка, а на пазара има стотици модели и марки. Много ми се иска да е с горно зареждане, за да си отворя малко място, но чувам най-различни мнения и вместо да ми стане по-ясно - напротив - обърквам се повече...
Предварително благодаря на всички взели отношение!

# 1
  • Мнения: 15 619
Чувала съм, че пералните с горно зареждане са по - стабилни... newsm78...,май беше във връзка с барабаните, опората им... newsm78, моята  се зарежда отпред.

# 2
  • Мнения: 510
съвсем скоро си взехме пералня: електролукс с горно зареждане. много съм доволна. казват, че били по-яки защото барабана е захванат с два болта, а не с един както е при предното зареждане. заема ми малко място, а това  ми е много важно. има функции за ръчно пране, за спортни дрехи,за дънки, бърза 30-минутна програма, за синтетика и памук и една оптимална, която дозира водата икономично. отделението за прах лесно се маха за миене. единствения недостатък на пералните с горно зареждане е, че са по-скъпи..нашата беше 700 лв., а сега видяхме, че е поскъпнала на 750. някои си ползват пералните с предно за поставки - нали не се отварят отгоре, но се преживява Simple Smile хайде - успех с избора!

# 3
  • Мнения: 234
Единственото, за което се сещам, е че децата няма да ти счупят дръжката на капака - на тази с горното зареждане де  Grinning
Но пък може и да се опитат.... Mr. Green

# 4
съвсем скоро си взехме пералня: електролукс с горно зареждане. много съм доволна. казват, че били по-яки защото барабана е захванат с два болта, а не с един както е при предното зареждане. заема ми малко място, а това  ми е много важно. има функции за ръчно пране, за спортни дрехи,за дънки, бърза 30-минутна програма, за синтетика и памук и една оптимална, която дозира водата икономично. отделението за прах лесно се маха за миене. единствения недостатък на пералните с горно зареждане е, че са по-скъпи..нашата беше 700 лв., а сега видяхме, че е поскъпнала на 750. някои си ползват пералните с предно за поставки - нали не се отварят отгоре, но се преживява Simple Smile хайде - успех с избора!

Откъде сте си взели пералнята с горно зареждане. Ако смятате, че може да прозвучи, като реклама на магазина пишете ми в лични. Предварително благодаря  Laughing

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 704
не разбирам от техническите им характеристики, но ако пералнята стои в кухня, а не в перално помещение, определено ще предпочета да ползвам горната й площ за плот.

# 6
# 7
  • Варна морето
  • Мнения: 103
Аз исках да си купя такава с горно зареждане,но в Техномаркет ме разубедиха.Казаха че не били хубави, че се разваляли барзо

# 8
  • Мнения: 544
Тъкмо щях да пускам същата тема.
Майка ми иска пералня с горно зареждане - така, че препоръчайте марка Praynig Praynig

Не ми трябват плюсове и минуси, само ми кажета коя марка и вид от тези с горно зареждане е добра!

# 9
  • Мнения: 19
Благодаря на всички включили се!
Изглежда, че и тук важи правилото, че е въпрос на късмет  newsm78
Едни работят дълги години без да виждат техник, а други (същите като модел и марка) са абонирани за сервиза...
Май изборът ще бъде - каквото повече ми хареса на външен вид... Embarassed
Дано да имам късмет!

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
За момента не бих избрала такава пералня. За целта трябва да имаш определено място, докато при тази с предно зареждане се ползва горния плот.

# 11
  • Мнения: 3 360
Единственото, за което се сещам, е че децата няма да ти счупят дръжката на капака - на тази с горното зареждане де  Grinning
Но пък може и да се опитат.... Mr. Green

Да и няма как да протече от уплътненията newsm78Аз имам такава от 1999 година и досега още ремонт не е видяла/а се пуска всеки ден!/ Hug

# 12
  • Мнения: 22 865
С предно.

# 13
  • Мнения: 84
Когато купихме нашата пералня, съпруга ми настоя да е с горно отваряне, понеже при тези перални барабана се държи от 2 страни- странично,  а при дригите от една страна- отзад.

# 14
  • Мнения: 1 212
Моята е с предно, доволна съм ! Peace
А и от гледна точка на пространство за мен е по - удобна / над нея висят измитите съдове в сушилката/ ....иначе това място го губя....

Общи условия

Активация на акаунт