Staphylococcus aureus

  • 4 254
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте отново. Днес излезе резултата на съпруга ми от напавения Еякулат. Изолиран е Staphylococcus aureus-метицилин резистентен щам. Пише че бактерия е чувствителен на антибиотик Vancomycine и резистентен към всички други антибиотици. Въпроса ми е до колко е лечим този бактерии и знаете ли от къде мога да прочета по подробна информация за този вид бактерии.

# 1
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Това по принцип е най-упоритият стафилокок. Детето ми имаше в носа, но го преборихме с един антибиотик само...а за еякулат незнам...най-добре говорете със специалист.Междувременно пусни търсачката.
И успех Peace!

# 2
Как се казва този антибиотик който си използвала за този вид бактерии

# 3
  • Мнения: 4 324
Нищо не знам за тази бактеия, само искам да ти кажа да не се лекувате сами.
Консултирайте се с лекар!

# 4
да това изследване е назначено от лекар и утре отиваме с резултата

# 5
  • Мнения: 547
Миша,здравей!При моя мъж също беше открита такава бактерия съвсем случайно при 4-та ни инсеминация.Назначиха му 7 дни лечение с цефзил.На 7 ден след последното хапче при контролна микробиология казаха че стфилококите ги няма,но пък има много ентерококи.Заради тях беше 5 дена на инжекции гентамицин и после още 5 дена антибиотик аугоментин на хапчета.Сега чакаме резултата от новата контрола.По повод стафилококите ни казаха че може да ги има от много години без признаци.Забраниха ни половите контакти за да не ги предаде и на мен.След като откриха ентерококите ми казаха и аз да си направя микробиология.Неговите изследвания ги правим клиниката по стерилитет,а моето в нашия град.Тъй като при мен не се изолираха бактерии се зачудих дали е възможно той да има аз не и дали лабораторията е дала верни резултати.Питах един лекар в клиниката дали трябва да повторя моето изследване и той каза,че няма нужда,защото не било задължително той като има и аз да имам.Дано да съм ти била полезна с нещо.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт