Да спирам ли?

  • 885
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 930
Не, че ще го направя от раз, но цикъла ми ми разказа играта. Септември траеше 14 дни, октомври 4 дни и след 4-5 дни наново. Всичкото това придружено с ужасни болки, пъпки, виене на свят- абе ще кажеш ще ми идва за пръв път. Това как да е, преживява се, но почна едно черно-кафяво..... Sick.
Аз по принцип съм с много тежък цикъл.
На 7 ноември аз трябва да съм в овулация, а тоя цикъл пак идва....
Бях на преглед- не са кисти, всичко вътре е наред.
Нормално е след като кърмя да е толкова ужасен тоя цикъл, че и обилния косопад, дето ме остави с 5 косъма на главата.
Заключението беше-" стига толкова, всичко е хубаво в рамките на разумното, помисли за себе си, "
Искам нормален безболезнен цикъл, то е ясно. Вариантите са 2- или противозачатъчни или спирала. Спиралата я изключвам. За да се стабилизира всичко ще трябва да пия хапчета( преди да направим Пресата бях на тях и си бях кукла просто).
Та хем ми е радостно и доста леко, че няма кисти и тем подобни гадости, хем като си помисля, че трябва да спря да кърмя( ако искам, разбира се)- ми става не криво, ми просто отвратително....
Кажете как бихте постъпили вие? Наистина ли всичко  е добре в рамките на разумното, наистина ли е време да помисля за себе си........
Ние се кърмим 2-3 пъти на ден. Най-големия напън е вечер преди сън.....Нормално ли е да ми е толкова гадно, бе хора, че ще спра да кърмя?

# 1
  • Мнения: 8 917
Кърменето е  най-доброто за детето, но това не значи, че и ти трябва да се изтормозваш Peace Направила си достатъчно за 1.4 г според мен Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 12 201
  А не става ли цикъла де се урегулира с противозачатъчни, които са подходящи за кърмачки?
  Скоро в една тема се обсъждаха такива, на аз не съм много запозната. Ето я и темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143182.0

# 3
  • Мнения: 1 930
Кърменето е  най-доброто за детето, но това не значи, че и ти трябва да се изтормозваш Peace Направила си достатъчно за 1.4 г според мен Hug
Абе за тормозене, не съм изтормозена 'ич  Mr. Green, аз ако бях кърмила година и 4 месеца- ехеййййй, ама то година и 1 месец. Wink.
Благодаря ти, повдигна ми настроението и определено ми стана по-топло   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 930
  А не става ли цикъла де се урегулира с противозачатъчни, които са подходящи за кърмачки?
  Скоро в една тема се обсъждаха такива, на аз не съм много запозната. Ето я и темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143182.0
Може и да става, но аз ще пия Ясмин, витамини за коса и тем подобни.....в моя случай нещата се изключват едно друго  Sad.

# 5
  • Мнения: 3 521
Цереzетте са противоzачатъчни подходящи zа кърмачки. При приема им нямаш цикъл и се пият непрекъснато, а не като другите с пауzа.
От друга страна година и 4 месеаца са си бая стаж.
Ти си предценяваш най_добре. Hug

# 6
витамини за коса - това какво общо има с цикъла?  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 930
Не с цикъла, а с кърменето.......

# 8
много добре разбирам, че оказват влияние на кърменето,но нали на тебе проблема ти е цикъла и затова искаш да прекратиш кърменето. Та не разбрах какво общо имат стимуланти или там... витамини за коса с основният ти проблем???

# 9
  • София
  • Мнения: 630
Явно много неща са ти се насъбрали. Мисля, че те разбирам как се чувстваш за алтернативата да спреш кърменето. Добре е обаче във всяка ситуация да се поределят приоритетите. Много по-важно на този етап е малкия сладур да си има една спокойна и уверена в себе си мама. Да, сигурно и на двама ви ще липсва кърменето, но пък ще си намерите други неща, които да го заместят. Гушакане, песнички за приспиване...Така или иначе кърменето все някога отминава и на каквато и възраст да е детето ще си перживяваме чувството за загуба.
Желая ти късмет и успех със здравословните задачи  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 930
много добре разбирам, че оказват влияние на кърменето,но нали на тебе проблема ти е цикъла и затова искаш да прекратиш кърменето. Та не разбрах какво общо имат стимуланти или там... витамини за коса с основният ти проблем???

За да нормализирам цикъла трябва да спра кърменето. Спра ли го, мога да приемам всякакви витамини, хапове и т.н. Не го ли спра, не мога. Това е.

# 11
  • Мнения: 6 461
Ами мисля ,че на истина си направила най-хубавото за детето си-1г и4м Peace
За да нормализирам цикъла трябва да спра кърменето. Спра ли го, мога да приемам всякакви витамини, хапове и т.н. Не го ли спра, не мога. Това е.
Ако се чувстваш  много зле ,разбира се че трябва и да помислиш за себе си.

# 12
  • Мнения: 4 181
А защо изключваш спирала не разбрах.
Аз съм с Мирена, с нея хем ще ти се оправи цикъла хем ще си кърмиш, а витамините за коса защо реши, че са противопоказни на кърменето newsm78

# 13
  • Мнения: 1 930
Ми щото Мирената е 250 кинта някъде, пък и чуждо тяло в мен....абе не е за мен тая работа.
А Ревалида мисля, че е противопоказен  Thinking

# 14
  • Мнения: 4 181
Ти си знаеш най-добре, но трябва да ти кажа, че това "чуждо тяло" е около 2см и въобще ама грам не се усеща.
Освен това, ако си направиш сметката ще видиш, че хапчетата ти излизат доста по-скъпо.
Колко струва Ясмина? Сигурно е над 10 лв. А Мирената ти излиза по-малко то 5 лв на месец,защото е за 5 години.
Освен това като ти намалее цикъла ще спестяваш и от санитарни материали hahaha
А за Ревалида не знам, говори с аптекар.
По принцип, ако си прецениш, че за теб е по-добре да спреш да кърмиш не виждам нищо фатално в това. Моя коментар беше по-скоро, ако търсиш варианти да продължиш да кърмиш Peace
Успех каквото и да решиш Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт