Отговори
  • Мнения: 2 070
http://dnes.dir.bg/2006/11/22/news975507.html

На някой пука ли му освен на мен и наивно ли е да искаме да си запазим природата...

# 1
  • Мнения: 4 806
не знам, кого имаш предвид под "някой", дето трябва да му пука.
Не, не е наивно. Това според мен. Нещо повече, мисля, че една от каузите, за които си струва всеки човек да положи усилия.

# 2
  • Мнения: 2 070
Ами исках да знам дали някой от форума също като мен взима тези неща присърце... И какво ли може да направим, седейки си така, освен да се възмущаваме - Протест имаше, шум се вдигаше, петиции се писаха... И кво?

# 3
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ами исках да знам дали някой от форума също като мен взима тези неща присърце... И какво ли може да направим, седейки си така, освен да се възмущаваме - Протест имаше, шум се вдигаше, петиции се писаха... И кво?

Ми, аз.
Вчера бях и на протеста. Стоях от 13ч. до 16. Детето ми яде гаден сандвич на обяд за да можем да стигнем на време,накарах го да ходи 30 мин, накарах го да виси на Славейков 4 часа в гадния студ и всичко това защото взимам тези неща присърце и ми пука, и защото смятам, че моето дете има правото да се наслаждава на природата ни. И ако се налага пак ще ходя, пак ще викам, студувам, будувам, пея и каквото трябва. А гадните ни политици които мислят само за джоба си няма да коментирам. Такива абсурди се случват само у нас.
  Та Дес, не си само ти, не се ядосвай.  bouquet

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 16:35 от Не съм

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
А протеста си струваше присъствието. Атмосферата беше невероятна.  Сред книгите, пред зазимения фонтан, до комерсиалния Мак Доналдс се беше събрала една не много голяма шарена и весела тълпа. Момчета с тарамбуки, барабани и кутии от бебешко мляко с камъчета, момичета със звънци, ученици с плакати, стари хипари и все едни такива пъстри хора с усмивки стоплящи мразовития, облачен ден. Издигнаха се ръчно писани плакати с остроумни надписи, засвири се на тарамбуките, затанцуваха се странни танци. После направихме кордон и всички дружно изпяхме "Хубава си моя горо" за да помогнем на управляващите в решенията, пяха се и други песни. Беше невероятно. Малко преди да си тръгна дойде един гайдар и протеста продължи с хоро под звуците на българска народна музика. И това е съвсем накратко. Усещането беше невероятно!
  Жалко, че не успяхме, жалко, че не ни чуха, жалко за тях- управляващите, че не вникнаха в същността на нещата.

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не знам какво да отговоря. Разбира се, че ме интересува, разбира се, че ми пука... Но в нашата държава тези проблеми не се решават заради протести, колкото и добре да са отразени в  медиите. Особено, когато се касае за много пари.

Общи условия

Активация на акаунт