Какво правите като ви предстои да загубите работата си?

  • 1 386
  • 25
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Здравейте,
седя си в офиса и са ме налегнали едни много тъжни мисли. Реших да ви помоля за съвет защото ще се побъркам.
С 2 думи - адм.директор съм на фирма, която този понеделник собственика, французин ми заяви най-спокойно че затваря завода в края на декември и да бъда така добра работниците да не научават докато не си изработят поръчките. Било му по-изгодно да купува от Китай Cry Cry Cry Cry
Целият ми свят се преобърна. Работя от сутрин до вечер от 5 години за тази фирма, върша всичко от секретарски задължения до PR , човешки ресурси и заведущ експедиция Sad
Почти нямам личен живот, но пък истината е че за това получавам много добри пари.
Плача без да спра от понеделник. Имам приятел но живея сама. Плащам 320лева наем за една дупка.
Как се справяте в такива ситуации? Случвало ли ви се е?
посъветвайте ме нещо. Моля Praynig Cry

# 1
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Опитах се да се поставя на твое място - почувствах се също много гадно Confused...
Ти предполагам вече си търсиш работа, но какво ще правят работниците, които не са предупредени Rolling Eyes...хич не е почтено от страна на собственика. Нали трябва да даде едномесечно предизвестие newsm78.....
Пък и точно на Коледа Sick да се сервира такава новина на хората.....

# 2
  • Мнения: 5 370
Почни проучване на паzара на работна рЪка и zабрави zа думичката лоялност. Оплети си кошницата пЪрво и после предиЗвестие За напускане.
С колко време раЗполагаш?

# 3
  • Мнения: 179
   Виждам,че си на 26г и си на длъжност адм.директор.Мога да ти кажа браво!!,че си успяла да стигнеш до тук.Моят съвет е да си търсиш друга работа.Предполагам,че имаш добро образование и квалификации,имаш опит,млада си т.е. имаш всички шансове да се реализираш на друго място.Вярно свикнала си с тази работа,хората,но пък ще срещнеш други хора и кой знае може да се наредят нещата и по-добре.Аз лично досега съм сменила 4 местоработи.Трудно ми беше,имам малък опит/в областта на счетоводството/,имам и дете,но засега съм доволна.Не се отчайвай нещата ще се наредят ,само трябва малко търпение.Успех.
     Виж това с работниците е гадно-точно на празниците без работа.......тук не знам какъв съвет да ти дам.

# 4
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Той направо ликвидира фирмата.
Съкращава всичко наред Sad Close
Срам ме е да сляза в цеха ooooh! ooooh!
Има хора които разчитат само на тази заплата. Заводът е извън София и хората няма къде да отидат. Работят си спокойно и нищо не подозират Close

# 5
  • Мнения: 179
  А не може ли работниците да разберат от друг източник какво им се готви?Или за това знаеш само ти?
   При съкращение нали им се плаща обезщетение и имат право в бюрото по труда да получават известна сума пари поне на първо време.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Той направо ликвидира фирмата.
Съкращава всичко наред Sad Close
Срам ме е да сляза в цеха ooooh! ooooh!
Има хора които разчитат само на тази заплата. Заводът е извън София и хората няма къде да отидат. Работят си спокойно и нищо не подозират Close

Неприятно е наистина за всички тези хора  Cry. При всички случаи ще могат няколко месеца да са на борсата и да получават някакви си мижави суми, но поне няма да е без нищо. (поне така мисля)

Разбирам, че ти е много съвестно. Моят съвет е да започнеш да си търсиш работа, при твоя стаж на такава длъжност, мисля, че няма да имаш проблеми при намирането на нова работа.
Но, не можеш да помогнеш на всички останали, просто няма как, затова не бива да имаш угризения на съвестта. Peace

# 7
  • Мнения: 216
ти нямаш никаква вина, че собственика ще ги остави без работа, по правилата на капитализма това се наричало "пазарна икономика",.
така,че не губи време с тежки мисли, а си търси работа. аз поне съм на този принцип, др. ще се оправят някакси  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 498
Да наистина е меко казано неприятно.
Аз лично сам изпадала в подобна ситуация и се чувствах някак си предадена....а дажах всичко от себе си. Така или иначе вечни неща няма, работа ще си намериш, пък може и по-добра, но започвай да търсиш още днес!
Успех!
А такива работодадели направо.... #2gunfire. Пък после искай някой да ти работи съвестно...ми не става!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Много е неприятно и ти съчувствам, но с твоята квалификация и опит ще си намери работа(дай боже и по-добра).
 За съжаление не можеш да помогнеш на всички. Но пък е добре да го осведомиш, че не можеш да държиш работниците в неведение - този работодател не знае ли, че при закриване на предприятието дължи един месец предизвестие(чл.328 от  КТ), обезщетения(чл.222, чл.224 от КТ др.) и как си представя така да го сервира от днес за утре. А да не говорим, че утре всички работници могат да го съдят(ако не е постъпил по закон) и ще спечелят.

# 10
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Той всичко ще си плати, това за него не е проблем - бълха го ухапала че ще им даде по още 1 заплата Sad
та така - честит ми ЕС

# 11
  • София
  • Мнения: 3 391
Скъпа, с риск да прозвуча грубо и реалистично ще ти споделя какво мисля по въпроса.
Първо- светът е устроен така, не можем да нахраним гладуващите деца в Сомалия, ромите по света и да въдворим световен мир, затова те съветвам да изпитваш съчувствие, но в реални параметри и да помислиш за себе си.
Аз, лично смятам, че направо си затриваш младостта във въпросния цех в някакво село и да те информирам, че в цетралните градски части се помещават копании в цивилизовани офиси, където добре образованите девойки, говорещи езици и способни да работят всеотдайно и да бъдат лоялни към фирмата, се настаняват в някой луксозен кабинет, осигурява им се голяма заплата, служебен автомобил и телефон и разни други социални продобивки, така, че по лично мое мнение имаш невероятния късмет, че фабриката се затваря Simple Smile))))
Успех, мила   bouquet

# 12
  • София, България
  • Мнения: 5 594
ако знаеш по принцип колко си права, все едно си виждала обстановката Thinking
от толкова години живея за да работя, изгубих всичките си приятелки защото вися по нощите при повреда на котела или парното или ако трябва да посрещам някой французин на летището.
То това е проблема - след като това е бил живота ми на 100% в един момент се чувстваш никой.
Благодаря за съветите.   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 3 391
Е, крайно време е да започнеш да се чувстваш "някой", защото си "някой". Съвсем естествено е, когато си вложила толкова много да изпитваш подобна носталгия, но, повярвай ми, всичко това е по-скоро късмет, отколкото неприятност.
А имаш и вариант "Б"- намираме един милиардер, жениш се за него, той купува цехчето, барабар с цялото село и нещата се нареждат Simple Smile
Това последното е в рамките на шегата, разбира се, надявам се да се смееш, когато го четеш Simple Smile  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 292
zначи не падай духом. КАжи си, че всяко zло е zа добро. Хвани един лист и молив и си zаписвай идеи zа бсдещето, които ти хрумват, питай zа идеи и си преценявай кое е най перспективно zа теб ... иzобщо спри да плачеш, направи си план. Винаги има бъдеще и то е такова, каквото си го направим. Та направи си го хубаво . УСпех.
И да zнаеш баба ми каzва, раzвържи ме от единия кол , пък ме zавържи zа друг ...

Общи условия

Активация на акаунт