ОИ леле с тези ваксини

  • 1 122
  • 9
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Днес ни сложиха втората Дифтеткок и положението е по - трагично от предния път. Иван вдигна температура, неможе да спи и е толкова крив. Мъчи ми се мъничето. Не спал от 6 сутринта  Cry  Има ли начин да му помогна освен да давам Панадол?

# 1
  • Мнения: 46 429
Дъщеря ми не е правила реакция и след трите ваксини, но педиатърката каза, ако стане нещо да й звъннем и да дойде на място. Обади се на твоята, тя най-добре ще ти каже.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Ми тя е една заспа. Добре, че приятелка ми каза какво ги е посъветвала тяхната при евентуална негативна реакциа  ooooh!

# 3
  • Мнения: 32
Здравей!
Наистина тези ваксини са много неприятни.Моята беба в понеделник става на 3 месеца и ще й правим втората такава ваксина.
При първата много ни помогна компрес със спирт на мястото на боцкането.Сменях го през два часа и мястото изобщо не се възпали.Естествено, че при всяко дете е много различно,но се надявам това да ви облекчи.
Целувки

# 4
  • Мнения: 1 680
За облекчение спирт и реванол в равни количества и с леки кръгови движения върху инжекцията.

Всяко дете е различно и потърси незабавна помощ, ако ти се струва че детенце не е добре. Зная, че някои деца имат непоносимост към ваксини, единици са, но все пак....

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
тази му е втората. А ръчичката е добре. Незнам защо така се тормози.

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
При нас положението беше подобно. С първата ДТК нямахме никакви проблеми, а втората понесе доста зле. То не бе рев, не бе чудо. Давах му само Панадол.
Педиатърката ни каза, че зависи от серията на ваксините. Втората правихме с нова серия, и други майки са се оплаквали след това.
За моя радост, третата ваксина мина без никакви проблеми.
Ако обаче нещо те притеснява, например бебето да реве повече от 3 часа без прекъсване и да не можеш да го успокоиш, трябва да се обадиш на лекарката.
Дано ви мине бързо!

# 7
  • Мнения: 2 529
Цитат на: anuschka
Ако обаче нещо те притеснява, например бебето да реве повече от 3 часа без прекъсване и да не можеш да го успокоиш, трябва да се обадиш на лекарката.


Това го пишеше в упътването и на нашата ваксина. Също и за висока температура...
По принцип всеки път ваксината се понася различно и никой не може да ти даде гаранция за това как ще я понесе бебето този път. Специалисти са ми го казвали.
Освен това мисля, че не е удачно да се слага спирт на толкова малко бебе, защото ще го абсорбира през кожата и може да стане по-голяма беля. Най-добре е да попиташ педиатъра, който най-вероятно ще ти препоръча Панадол или друг вид парацетамол като болкоуспокояващо.

Сигурно докато пиша това, бебчо вече се е успокоил и е заспал Wink

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
предполагам, че знаете, че втората и третата ваксина се карат в пъти по-тежко от първия прием. ако изобщо може да се говори за неразположение, то е при втория и третиа прием. При първия прием не се наблюдава подобно неразположение.

# 9
  • Мнения: 2 596
Може би момченцата ги преживяват по-трудно.  Confused:
Нашия също така беше крив 3 дни, но се оправи, така че и при вас ще мине. Нали знаеш, че ваксините са бактерии, които се вкарват и организма се бори с тях, докато изгради защита. Така че и това ще стане и твоето мъниче ще се успокой.  Simple Smile  Трудно е наистина, но какво да се прави, като сме майки.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт