Пренатално възпитане

  • 878
  • 14
  •   1
Отговори
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте бъдещи и настоящи мами!
Иска ми се да ви запитам какво мислите за пренаталното (преди раждането) образование на детето? Чела съм по въпроса и наистина вярвам, че е много важно не само да се опитваме да създадем контакт с бебчо още преди раждане, но и да го образоваме. Моля споделете чели ли сте и правите (правили ли сте) нещо по въпроса? Аз ще споделя, че докато чаках първият ни син много му пеех, слушах разтоварваща(за мен тя е класическата) музика, четях приказки на глас и дори се учих испански език.Изобщо стремях се да не се притеснявам, ядосвам и да бъда в добро настроение и разположение:) Сега синът ми е на 5 и смея да твърдя, че е доста музикален(макар, че не знам дали точно поради това или го има генетично, защото и двамата с баща му сме музикални:). Освен това е много спокоен, внимателен и обикновенно разбира и с малко обяснения. Разбира се че и той си има своите кусури. Но не знам защо си мисля, че това спокойтвие и радост, които съм изпитвала по време на бременността, като че ли са се предали на него, още повече , че е Скорпионче, а майки които имат такива деца, знаят за какво говоря:)) Моля ви споделете нещо повече, ще е интересно, дали и вие имате подобни наблюдения:)) Поздрaв на всички и успех в бременността и възпитанието на нашите съкровища!

# 1
  • Мнения: 2 489
За музиката няма две мнения по въпроса. Grinning
Обаче от четенето на приказките не виждам никакъв смисъл, защото детето не разбира абсолютно нищо. За него няма значение дали говориш на него или говориш с притялка, за него е важно, че чува гласа на мама.
За испанския също Grinning
Просто е хубаво, че създаваш контакт с детето си и по този начин го чувстваш по-близко, но другите неща нямат смисъл, според мен.
Настроението и спокойствието също са много важни, както преди, така и след раждането.
Да ти е живо и здраво малкото Скорпионче!

# 2
  • Мнения: 1 581
Аз нищо не съм чувала и не знам по темата, обаче образование ми се струва доста пресилено  Grinning
Но ми се струва най-естественото нещо на света мама да общува с бебчо още преди да се роди и да правят разни неща заедно - да слушат музика или дори да си четат приказки, каквото им харесва (най-вече на мама  Wink ).
За образование има време - аз още не мога да нарека образование това, което правим с Викторчо, понеже не е по някаква определена система и нямам определени очаквания за резултати - просто детето се научава на разни неща, най-често се получават неочаквани резултати  Grinning
Иначе аз покрай него се образовам и още как  Sign Exclamation

Поздрави на теб и дечицата!

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
хмммм, интересна тема!
Свекървата, когато е било бременна е зубрила за изпити. Мъжът ми по принцип е мързел, но ден-два преди изпит сяда, чете и взема изпити на поразия. Обратното е сестра му - едвам е завършила, а свекито по нейно време е писала дипломна.
Любопитно ми е мойто какво ще излезе, до преди седмица спортувах редовно, постоянно съм по лекции и сега ме чакат изпити, докато можех - не спирах да танцувам по купоните ....Както се казва - ще поживеем и ще видим  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 39 715
аз на мойта буба и пусках музика Wink не знам до колко се е отразило Wink музикална е Simple Smile обича да танцува, има разни йоники, но не свири, виж дудука го надува, но не и давам, че е голям джангър Wink

# 5
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Цитат на: iv100yanova
Аз нищо не съм чувала и не знам по темата, обаче образование ми се струва доста пресилено  Grinning


Да, грешката е моя заради английският - не образование а възпитане е по-правилно да се каже или общуване. Извинявам се за неточността Embarassed и променям заглавието на темата на Пренатално възпитание Grinning

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
аз като една непрофесионално с 20 годишен стаж класическо пиано вкл. концерт Камерна зала България бременна в пети месец как ли ще се отрази на моето отроче? Flutter  Flutter  Flutter  Flutter  Flutter  Flutter това брои ли се за пренатално УбразУвание Laughing

# 7
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Цитат на: Liorena
аз като една непрофесионално с 20 годишен стаж класическо пиано вкл. концерт Камерна зала България бременна в пети месец как ли ще се отрази на моето отроче? Flutter  Flutter  Flutter  Flutter  Flutter  Flutter това брои ли се за пренатално УбразУвание Laughing


Ами много свири, свири, свири!:D  А и светът има нужда от нов Моцарт, но му (и) остави време и за игра! Успех и на двама (двете) ви!:wink:



Не знам, защо, ама 2 дни имах проблем, да вляза във форума Rolling Eyes

# 8
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Във всички книги пише, че има значение, но моя опит показва точно обратното. По времем на бременността си имах големи ядове, а и от хормоните бях изпаднала в страшна депресия. Ревях почти непрекъснато и си мислех че ще полудея, въпреки че много си обичах бебето и много го чаках.
Въпреки всичко Крис е изключително спокоен, неревящ и захилен младеж. Така че....не знам какво да ви кажа. Почти не съм слушала музика като бременна, а той само да чуе първите ноти и почва да се кълчоти и кефи.

# 9
  • Мнения: 4 244
Аz пусках и по време на двте бременности муzика, пеех си и дсржах на корема ис муzикалната играчка дето се дърпа на конец.
МОга да кажа само че и двете хлапета сега са много спокойни ритмични и муzикални деца
Дали е генетично или от пренаталното въzпитание, но съм доволна от това ,че контактувах с тях вътреутробно и се наслаждавах на бременностите си

# 10
  • Мнения: 948
Уж казват, че има такова възпитание...но пък имам някои необяснени неща....като например:
Как детето чува моя глас или по- точно от къде минава звука? Как ще намери прилика с гласа ми, след като го чуе отвън. Все пак то е обградено с течност (знаете как се чува под вода), кожа, мазнини...
Отделно там вътре се чуват моето дишане, покашляне, черва, сърц4е....можете да си представите какъв джангър му е на бебето...а на всичкото отгоре и нарочно да му пускам музика и да му дудна...незнам Embarassed някак ми се вижда множко ...по- скоро си мисля, че има нужда от тишинка и спокойствие за почивка Thinking

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Дрън, дрън....пълни глупости!

# 12
  • Мнения: 356
Никога не съм знаела, че се нарича "пренатално възпитание". Това за музиката съм го чувала, но не съм го изпробвала и не знам да ли дейстава, но за спокойствието по време на бременност съм почти обедена, че има голямо значение. До ка то бременеех с голямата бях в много труден период съпроводен с нерви и стресови ситуации. Тя се роди нервно бебе, ревливо и продължава да си бъде такава. С малкия си казах - спокойствие и майната му на всичко. И наистина той е спокойно и мило създание - не плаче, играе си сам, винаги е усмихнат - вообще бебе мечта. Може да е случайност, но е факт.

# 13
  • Мнения: 2 494
Цитат на: andulina
Никога не съм знаела, че се нарича "пренатално възпитание". Това за музиката съм го чувала, но не съм го изпробвала и не знам да ли дейстава, но за спокойствието по време на бременност съм почти обедена, че има голямо значение. До ка то бременеех с голямата бях в много труден период съпроводен с нерви и стресови ситуации. Тя се роди нервно бебе, ревливо и продължава да си бъде такава. С малкия си казах - спокойствие и майната му на всичко. И наистина той е спокойно и мило създание - не плаче, играе си сам, винаги е усмихнат - вообще бебе мечта. Може да е случайност, но е факт.


Аз както знаете още нямам бебче, чакам нетърпеливо да имам  Praynig но имам племенница на 2 годинки и половина и реших да се включа с моя опит и знания - сестра ми през бременността си беше наложила да е спокойна, да си почива, и стана както съм чувала-като бебе малката беше супер спокойно бебе - направо мечта, рядко плачеше, и все усмихната. И сега е така-много лъчезарно дете.
А за възпитанието, мисля че е вярно.Така поне съм чувала.
През бременноста сестра ми много и пееше, четеше и книжки, говореше и всичко там каквото се полага. Детето проговори рано, на 2 годинки вече знаеше някой песнички а сега книжките с картинките-всички приказки ги знае и по картинките ги разказва. За музиката да не говорим-като чуе (има си любими песни4ки разбира се, като всяко дете) и веднага започват едни танци-манци #Milti

Чувала съм и за чуждите езици, че ако учиш език докато си бременна, детето по-лесно ще усвоява.......може и полиглотче да стане!Аз много трудно уча езици, но мисля като забременея да се пробвам-ако не помогне, няма да навреди! Laughing и след години ще ви кажа резултата!

# 14
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ох, имах някакви проблеми с Интернет, и не можах дълго да пиша:(

Цитат на: Dafna
Как детето чува моя глас или по- точно от къде минава звука? Как ще намери прилика с гласа ми, след като го чуе отвън. Все пак то е обградено с течност (знаете как се чува под вода), кожа, мазнини...


А сега по въпроса: бебето много додре чува гласа ни, както и гласовете от \"външният\" свят. Това е доказано. Също е доказано, че ако се пуща често една и съща мелодия през бременността, бебето си я \"спомня\" и след раждането и това може да бъде един вид успокояващ и познат за него звук. А и защо си мислим, че малките същества не могат да изпозват мозъчетата си и в коремчето ни. Е, ясно е че не можем от тях да очакваме чудеса, но със сигурност това няма да им навреди, нали:))

Общи условия

Активация на акаунт