Сладки кюфтенца със заливка

  • 7 086
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Знаете вече , че ще е лесно и бързо Hug Специално за любителите на руската кухня!  Crazy





Сладки кюфтенца със заливка!

800 гр. извара (две бомбички на Маджаров или Жоси-да не е солена)
1 яйце
3 суп. лъж. брашно
5 суп. лъж. захар
1 ч.ч. стафиди (ако не са от меките ги накиснете за малко в топла вода)
2 ванилии

за заливката:
1 кофичка кисело мляко
5 суп. лъж. сладко (по желание) , количеството е по ваш вкус


1. В купа смесвате всички продукти (без тези за заливката Laughing). Омесвате ги добре с лъжица.
 

2. Правите кюфтетата с ръце (ще се изцапате малко Laughing)п,ържите ги на слаб огън до зачервяване, да са по-запечени . Обръщайте ги внимателно със шпатула ,за да не се пречупят.


4. В отделна купа разбъркайте кис. мляко и сладкото за заливката. Пробвайте дали ви е достатъчно сладко.


5. Ами това е  Hug Поднасяте ги топли заляти със заливката. Може и студени, но аз ги предпочитам топли. Laughing

Да ви е сладко  Crazy Crazy Crazy
И не се притеснявайте от изварата , нямат вкус на сирене Hug

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 14:10 от L е о

# 1
  • Мнения: 2 495
Еййй, не е спечелила още и бърза да пусне рецепта CrazyДа беше почерпила една торта поне Laughing
Супер е рецептата, ще пробвам задължително Peace

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 19:46 от Белла

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Лео, браво! Комплименти - заминава при рецепти за изпробване!  Peace

# 3
  • Мнения: 2 550
Ей...никога няма да отслабна  Crossing Arms

мЪрси и за тази рецепта   bouquet


# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Тези "кюфтенца" ми напомнят на руските "сырники", само че аз ги правя с "творог" и без стафиди.

Но със стафиди, предполагам, е вкусно.  Wink

# 5
  • Мнения: 7 474
Тези "кюфтенца" ми напомнят на руските "сырники", само че аз ги правя с "творог" и без стафиди.

Но със стафиди, предполагам, е вкусно.  Wink

Ми аз ги знам от баба ми и от майка ми , стафидите си ги добавих аз, само че не знаех как да ги кръстя (сырники никой няма да разбере за какво иде реч)  Hug
Напомнят ми детството  Tired

Киса    bouquet

# 6
  • Мнения: 27 524
Леле, Лео, лиги ми потекоха, преглъщам, преглъщам...  Flutter Flutter

Добре, че съм се научила да избягвам пърженото, та този път ще се въздържа  Sad

# 7
  • Мнения: 2 550
Леле, Лео, лиги ми потекоха, преглъщам, преглъщам...  Flutter Flutter

Добре, че съм се научила да избягвам пърженото, та този път ще се въздържа  Sad

Може да ги опечеш според мен  newsm78
И аз бих ги опекла всъщност...много цапам с това пържене Simple Smile) Плюс малката подробност, че не е здравословно Sad

# 8
  • Мнения: 7 474
Леле, Лео, лиги ми потекоха, преглъщам, преглъщам...  Flutter Flutter

Добре, че съм се научила да избягвам пърженото, та този път ще се въздържа  Sad

Можеш да го изсипеш в тава и да го опечеш  Hug и няма да се налага да преглъщаш.  Crazy

# 9
  • Мнения: 27 524
А, ако става печено, обезателно ще пробвам. Цялата смес да изсипя в намаслена тавичка и пека, така ли? Мога ли да изпусна и стафидите, не обичам плодове и екстри в сладкиши  Confused

# 10
  • Мнения: 2 550
А, ако става печено, обезателно ще пробвам. Цялата смес да изсипя в намаслена тавичка и пека, така ли? Мога ли да изпусна и стафидите, не обичам плодове и екстри в сладкиши  Confused

Ами оформяш си кюфтенца и ги слагаш в тавата.
А стафидите можеш да пропуснеш, Лео пише, че си ги е добавила тя към рецептата   bouquet

# 11
  • Мнения: 7 474
А, ако става печено, обезателно ще пробвам. Цялата смес да изсипя в намаслена тавичка и пека, така ли? Мога ли да изпусна и стафидите, не обичам плодове и екстри в сладкиши  Confused

Ми да печеш на 180 до зачервяване и без стафиди  Hug Можеш да ги  оформиш като кюфтета, а може и по-лесно-разстилаш по дъното и после само го режеш  Peace

# 12
  • Мнения: 3 861
Звучи вкусно, задължително ще ги пробвам тези дни Hug  bouquet

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 145
Вече като вляза в Готварския форум първо не чета заглавията на новите теми ами гледам дали няма нещо ново пуснато от Leo.  Днес отново ме зарадва. Благодаря   bouquet
Мислих си даже ... не може ли да се направи нещо като абонамент ..... да ми изпращат автоматично съобщение когато публикуваш нова рецепта. smile3503 Това в кръга на шегата , редовно си проверявам темичките. Продължавай в същия дух  newsm10, а кюфтенцата ще пробвам при първа възможност.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Ей ги моите такива...като при мен едните са със стафиди, другите солени. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт