За прословутите Ешерихия коли

  • 10 241
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 968
Дъщеря ми се зачерви отдолу и пуснахме урина и влагалищен секрет. Урината е стерилна, в секрета има масово Е. коли. Въпроса ми е дали може тези бактерии да са дошли от акото? Те там нормални обитатели ли са или не? Трябва ли да се пие антибиотика или може само локално със свещички да се лекуваме?

# 1
  • София
  • Мнения: 558
От  "там" са! Срещат се нормално в червата, но не бива да са във влагалището, защото могат да проникнат нагоре и да предизвикат инфекция /урологична и гинекологична/ Confused Начина на лечение ще определи лекарят. Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 428
Да,от акото са и най-вече от памперсите ,ако ползвате такива.Когато направи бебка голямото нещо в памперса и то се размаже ,може да порадне част от него и във влагалището.Затова ако сте все още с памперси е наложително да ги махате,а лечението е за около 7 дни с антибиотик по антибиограма.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 146
Едва ли на 10 месеца ще успеете да махнете напълно памперса - по-добре веднага щом я усетиш, че ака, я слагай на гърне или ако вече е свършила в памперса, я измий хубаво на чешмата със сапун/пяна.
Имах е. коли по време на бременността. След като родих попитах дали не трябва да ми се правят изследвания. Личната ни лекарка каза, че най-вероятно са изчезнали. Ако са останали трябва да имам цистит и да ме боли. Много неприятни бактерии - по-добре послушай лекарите ви и дано дребосъчето скоро да се оправи.

# 4
  • Мнения: 968
Благодаря ви за отговорите!
Наистина, когато се е нааквала се е случвало да и влезе ако чак отпред в пишето Close
Сега започнахме с гърнето. Усетя ли я, че се напъва и я слагам. Ще се опитам да не допускам повече акане в памперса. Днес ще ни изпишат и антибиотика.

# 5
  • Мнения: 75
здравейте !аз чета нук и се чудя какви са симптомите за тези е.коли.-само зачервяване ли или и нещо друго ?

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Благодаря ви за отговорите!
Наистина, когато се е нааквала се е случвало да и влезе ако чак отпред в пишето Close
Сега започнахме с гърнето. Усетя ли я, че се напъва и я слагам. Ще се опитам да не допускам повече акане в памперса. Днес ще ни изпишат и антибиотика.

Какъв АБ ви изписаха?

# 7
  • Мнения: 968
Амоксиклав по антибиограма

# 8
  • София
  • Мнения: 377
Здравей,

ние имахме същия проблем. Симптомите са още напъване при пишкане, продължителна Т без други симптоми като хрема или кашлица например. При нас положението беше по-сериозно, бяха се възпалили бъбреците и имаше изменение в десния. Лечението е с антибиотик след направена антибиограма. После се дава контролна стерилна урина и на нас ни казаха в продължение на половин година да даваме всеки месец контролна стерилна урина. За съжаление не успявам все още да махна памперса, Рая я беше страх в началото, сега се учим да сядаме.

Успех в борбата с гадинките и търпение:)  bouquet

# 9
  • Мнения: 968
Jilda, да ние сме ги хванали преди да стигнат до пикочните пътища. За това и лечението е задължително, за да не се засегнат и бъбреците. При нас имаше и някаква странна миризма като симптом, което веднага ме наведе на мисълта, че пак сме с бактерии!
Успех и на вас в борбата и скоро да махнете пампата Wink

# 10
  • Мнения: 1 612
Лечението е задължително!
Този вид бактерии не трябва да са на друго място освен в червата.
Предизвикват урологични и гинекологични заболявания и могат да доведат до проблеми и с репродуктивната система.

# 11
  • Мнения: 5 246
Миналата седмица след направени изследвания на сина ми му откриха е-коли в червата. След консултация с лекар той каза , че няма нищо обезпокойтелно и няма нужда от каквито и да било лекарства, но личната лекарка каза, че задължително трябва да има 3 отрицателни проби след това, за да ни даде бележка, че може да посещава ясла. Съответно пуснах и се оказа, че първата проба е отрицателна, та сега идва моя въпрос  Rolling Eyes Каква е вероятността другите две (които ги пуснах два последователни дни след първата) да са положителни. Искам да кажа само, че сина ми е нямал никакви симптоми за да се осъмня, че има(имал) подобно нещо и да пусна изследвания  ooooh! Освен това на всички деца изследванията за подобно нещо се вземат с онези клечки ( не ги знам как точно се казваха), а на сина са ги изолирали директно от акото). Дали е възможно първата проба да е била замърсена и да са направили грешка? Направо немога да си намеря място от притеснение и яд  #Cussing out

# 12
  • Мнения: 968
А аз така и не разбрах дали е нормално да ги има в акото или не? Този въпрос е свързан и с въпросите на Radina

# 13
  • София
  • Мнения: 377
Според мен е нормално да ги има в акото.....

# 14
  • Мнения: 5 246
Току що взех изследванията  #Cussing out Има 2 отрицателни и 1 положителна. Доколкото разбрах е нормално да ги има в акото, но до определени стойности.  Попитах възможно ли е да ги има детето и въпреки това тестовете да са отрицателни, те казаха че може. След като ги има тези въпросните е-коли, защо при нас няма никакви симптоми и не е имало. Четох в нета, че симптомите са диария, повръщане, силни болки в корема. Сина ми до момента не е имал нито едно от изброените. Но се налага лечение  ooooh! Хеи-то иска чисти проби, независимо дали си "живеят" добре в тялото, той бил носител  Rolling Eyes
Това значи ли, че едно дете може да има всички симптоми съпровождащи тези въпросните е-коли и въпреки това да отчете отрицателно, но те да са си там в дебелото черво?

Стана доста объркано  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт