МОЛЯ ВИ АКО НЯКОЙ ЗНАЕ НЕЩО ПОВЕЧЕ ДА ПОМАГА

  • 3 058
  • 14
  •   1
Отговори
знае ли някой нещо повече за холестеатома. Накратко: детенце имаше отит лекуваха ни с АБ в болница оправи се и след няколко дена пак му протече ухото заведох го при друг доктор който стабилизира положението и в момента сме добре имах път към Софя и реших да го заведа на УНГ специалист / без оплаквания/ само да го види от там ни казаха диагноза холестеатома трябвало да се оперира детенце поискаха ми 2500лв.за операция . незнам какво да правя някой може ли да ми помогне не мога да взема решение защото детенце е добре не ми се иска да прибягвам до операция и много ме е страх . моля ви помагайте много ме е страх ще се радвам някой да ми отговори .Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 2 082
погледнах сайтове,но са на руски.ако това е диагнозата е сериозна/ в смисъл,че нелекуването може да доведе до поражения на главния мозък/,но мисля че задължително трябва да се направи консултация с още специалисти преди да предприемеш нещо. дано бърди се включи

# 2
  • Мнения: 1 428
Моя съвет е да заведеш детето и при друг детски УНГ за потвърждаване на диагнозата и за по-компетентно мнение.Не подлагай детето така изведнъж на съмнителни интервенции със съмнителни диагнози.Може наистина да е сериозно и затова отидете при специалист.Пък и нещо ме усъмни тоя лекар.Как ще иска 2500 лв.за операция.Това ми прилича на шарлатанство.Как се казва този лекар?
Ще ти дам и пример с мен.Преди 4 години ми откриха хондром в крака,който е напълно безопасен,но една знаменитост,наречена не на място лекар ми каза,че е рак и то в напреднал стадии и ако спешно не намеря 2000 лв и да ме оперира ,ще трябва да ми отрежат крака.Тогава бях в шок,но си направих консултация и друг лекар и познайте колко леко се разминах-Само с едно направление за хоспитализация и 20 минутна интервенция с местна упойка за отстраняване на кистичката.
Моля те не се доверявай от раз на лекарското мнение,а особено пък щом се касае и за толкова много пари.Тоя да не е мръднал нещо.Кажи го кой е тоя срамещ останалото съсловие хуманни медици ,та да го пооплюем малко.

# 3
Моя съвет е да заведеш детето и при друг детски УНГ за потвърждаване на диагнозата и за по-компетентно мнение.Не подлагай детето така изведнъж на съмнителни интервенции със съмнителни диагнози.Може наистина да е сериозно и затова отидете при специалист.Пък и нещо ме усъмни тоя лекар.Как ще иска 2500 лв.за операция.Това ми прилича на шарлатанство.Как се казва този лекар?
Ще ти дам и пример с мен.Преди 4 години ми откриха хондром в крака,който е напълно безопасен,но една знаменитост,наречена не на място лекар ми каза,че е рак и то в напреднал стадии и ако спешно не намеря 2000 лв и да ме оперира ,ще трябва да ми отрежат крака.Тогава бях в шок,но си направих консултация и друг лекар и познайте колко леко се разминах-Само с едно направление за хоспитализация и 20 минутна интервенция с местна упойка за отстраняване на кистичката.
Моля те не се доверявай от раз на лекарското мнение,а особено пък щом се касае и за толкова много пари.Тоя да не е мръднал нещо.Кажи го кой е тоя срамещ останалото съсловие хуманни медици ,та да го пооплюем малко.
[/quote
той е професор унг значи дали защото на детето му беше спряла секрацията може и това да ги е заблодило /надявам се да е наистина заблуда/ му постави тази диагноза каза ми също така че било вродено и тази гной в средното ухо е тляла и от там някаква кост почва да изтънява и т.н и аз не можах да разбера защо като е вродено 6 години това дете е нямало никакви оплаквания от уши в унг отделение бяхме гледали са го с микроскоп и това нещо предполагам че все някой щеше да го види като е вродено . на всичкото отгоре като попитах лекаря дали не трябва да се направи някаква снимка нещо той отговори че скенера нямал такава разделителна способност за да се види. операцията е 2500 с ддс ако не искам фактура може да ми направят отстъпка 20%
трябва да си намеря квартира в софия за 30 дена за да мога да ходя на превръзки след операцията . като попитах спешна ли е и какво може да се случи отговорът беше : може да му се парализира лицевия нерв но по рано от март2007 не мога да ви приема защото всичко е заето ще чакате и ще се молите. според специалиста при когото сме в момента няма такива неща но незнам на кого да се доверя .Моля ви за съвет и ако някой има информация за симптоми
да пише . много съм объркана и не знам какво да правя

# 4
той е професор унг значи дали защото на детето му беше спряла секрацията може и това да ги е заблодило /надявам се да е наистина заблуда/ му постави тази диагноза каза ми също така че било вродено и тази гной в средното ухо е тляла и от там някаква кост почва да изтънява и т.н и аз не можах да разбера защо като е вродено 6 години това дете е нямало никакви оплаквания от уши в унг отделение бяхме гледали са го с микроскоп и това нещо предполагам че все някой щеше да го види като е вродено . на всичкото отгоре като попитах лекаря дали не трябва да се направи някаква снимка нещо той отговори че скенера нямал такава разделителна способност за да се види. операцията е 2500 с ДДС ако не искам фактура може да ми направят отстъпка 20%
трябва да си намеря квартира в София за 30 дена за да мога да ходя на превръзки след операцията . като попитах спешна ли е и какво може да се случи отговорът беше : може да му се парализира лицевия нерв но по рано от март2007 не мога да ви приема защото всичко е заето ще чакате и ще се молите. според специалиста при когото сме в момента няма такива неща но незнам на кого да се доверя .Моля ви за съвет и ако някой има информация за симптоми
да пише . много съм объркана и не знам какво да правя

# 5
  • Мнения: 15 619
Консуртирай се и с друг специалист. Може да направиш запитване към мамите, ще се отзоват. Не се шашкай. За съжаление не мога да ти препоръчам никого. Дано да се включат повече мами. Hug  С теб съм. Ще следя темата.

# 6
  • София
  • Мнения: 797
 Чувала съм добри отзиви за д-р Френгов от Транспортна болница - София.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 880
кой лекар ви каза това, мила?
аз препоръчвам проф. Едрев в Транспортна Болница, той е прекрасен дългогодишен специалист и за него казват, че е виртуоз в ушните болести и операциите. дано не се налага и се окаже напразна тази тревога Praynig
на един приятел му бяха казали, че има рак на гърлото в Пирогов и после отиде при проф. Едрев и се оказа просто възпаление и с лекарства се оправи много бързо.
надявам се положението да не е такова, каквото звучи!!!

# 8
  • Мнения: 1 428
Отидете при трети лекар ако трябва.Момичетата са посочили един специалист.Може да отидете и при него.И на мен не ви се вярва това да е вродено заболяване и 6 години да тлее без да рецидивира.И какъв е тоя лекар дето ще каже ,че операцията е животоспасяваща,а ще я отлага до март другата година newsm78.Май си попаднала на шарлатанин.Бързо при друг лекар за уточняване на диагнозата.Не губете време и дано всичко да е фалшива тревога,за което съм почти убедена.

# 9
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Регистрирай се, за да може да ти оставяме бележки.

От къде сте?
Ако ви е по-удобно, отидете в Пловдив, д-р Карен Джамбазов, УНГ-хирургия, в хирургичната клиника на Пещерско шосе 66.
Как така ще ти искат толкова пари, нямате ли здравна осигуровка?

# 10
Благодаря ви много за огговорите но точно за цитирните по горе доктори става въпрос според мен става въпрос за обикновен гноен отит нелекув в самото начало както трябва в смисъл лекуван от специалист УНГ но явно с неправилни АБ или недостатъчен курс на лечение и понеже не можа да си свърши работата  същия този специалист каза че е говорил с въпросния професор по телефона /били стари приятели/ и така по телефона същия професор и казал че става дума за вродено заболяване и че е наложителна операция /това без дори да е видял детето/ това тя ми го каза по телефона защото при нас всичко си беше ок и не съм ходила при нея и така. имах работа в София обадих и се взех телефона на професора и отидох ,там ни посрещна Френгов той погледна детенце каза че всичко е ок и ни заведе при професора платих си прегледа 30 лв. погледна го за 2-3 мин каза  диагнозата с лекарски термини когато аз попитах за какво точно става въпрос той отговори доктора ще ви обясни .Но аз си мисля че като си платиш преглед при професор би трябвало той да ти разяснява всичко нали така   и ето до къде стигнах побърках се и сега се обвинявам защо изобщо я послушах като вече всичко си беше ок детето е добре не му тече ухото и ако не бях завела детенце сега щях да си живея по спокойно живота и да не знам тези неща. Има ли мами при които гноен отит е продължил повече от месец моля да ми пишат. казвайте какво да правя

# 11
  • Мнения: 377
И моят съвет е отиди и при друг ако трябва и при трети не е нужно предните лекъри да знаят че си ходила и при др.специалисти.За съжаление не мога да ти помогна по въпроса за тая болест-но се моля тоя лекър да не е познал и да не му има нищо сериозно на детенцето.На моя син му бяха открили трета сливица и "един добър специалист" му назначи операция веднага.Естествено отидохме и при друг и при трети и мнението на последните двама съвпадна -ТАКОВА НЕЩО НЯМА.а и има и друго предполагам че ще има и вариант на лечение.Пробвай.Разбирам те какъв шок изживяваш.Стескам палци всичко да е наред и да греши тоя д-р.

# 12
  • Мнения: 37
Здравей  първо всичко това ми се вижда много съмнително тоест как може за дете да ти искат пари?Почти съм сигурна и искрено вярвам че на твоето детенце му няма нищо затова ходи при други специалисти.Имам син на 2год.и всеки месец е със отити и така от 7 мес.насам като първият отит беше гноен и лежахме в болница 10 дни на венозен аб гнойните отити са много упорити.За четири дена 3 пъти му се пукаха тъпанчетата беше ад на нас ни казаха че причината е в третата сливица.Дано и при вас не е сериозно.Пиши! newsm78

# 13
благодаря за отговорите. дано наистина да не е такава диагнозата случва се понякога и професори да грешат. ако още някой може да ми бъде полезен с информация за тези отити как сте ги излекували продължителноста им и въобще всичко на тази тема ще бъда много благодарна. в момента наистина се нуждая от помощ от препоръки и всичко би ми било полезно .  мисля за сега да се въздържа от ходенето по други лекари защото в момента да не казвам голяма дума сме добре и лекуващия ни лекар казва че всичко е ок капиме само капки в ушите и трябва да му пазя ухото от влага . много съм изплашена и наистина незнам какво да правя

# 14
случва ло ли се е на някой от вас да му поставят грешна диагноза ма ли мами на които дечицата им да са били с гноетечение от ухото повече от месец моля ви пишете

Общи условия

Активация на акаунт