Въпрос за АР и ХА млека

  • 721
  • 2
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ива е на почти три месеца и от както навърши 15 дни се храни с АМ. Има рефлукс и затова давам Аптамил АР, но преди две седмици имаше едни проблеми, които ме накараха да потърся помощ от алерголог и тя ми препоръча да я храня с НАН ХА въпреки рефлукса. Така и направих обаче беба го повръщаше цялото и след три опита се върнах отново на Аптамила АР. От няколко дни обаче започна да повръща и това мляко, е не на всяко хранене, но повръща и то около два часа след като го е изяла, което ме навежда на мисълта, че наистина може би трябва да яде ХА мляко. Та въпроса ми е има ли едновременно ХА и АР мляко. Естествено ще се консултирам и с педито, но ако има мама, чието дете е с подобен проблем ще се радвам да чуя как го е решила.   bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Изследвания правиха ли дали има алергия или само по симптоми така решиха? Щом се съмнявате и за двата проблема, трябва да се установи със сигурност има ли ги или не. Доколкото знам комбинирано такова мляко няма.
Решението е мляко ХА с инстантна каша против повръщане. Ето такава на Нутрилон, сигурно има и на други фирми:

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Изследвания за алергия не са правени, и алерголожката и личната лекарка са единодушни, че е твърде малка за някакви изследвания. Има фамилна обремененост за алергии /и аз и съпругът ми, а и майка ми имаме установени такива/, както и някой симптоми, та затова решиха, че би било добре да пие ХА мляко, но действително по-скоро профилактично отколкото с конкретни показания.
Благодаря ти за отговора, ще потърся тази каша и ще обсъдя варианта с педиатърката  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт