Рицарки на бялото кантарче - седмична 20.11. - 27.11

  • 11 516
  • 358
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 806
Рицарки, достойни спътнички в нелеката мисия по преборване на излишествата телесни.
Както винаги сме пълни с инициативи и най-новата от тях е: въвеждаме седмични теми, за да няма притеснения по повод какво и колко да се пише. Правим по една месечна тема, в която да се съобщават мерки и теглилки.


Правилата на Ордена са изложени в предходната тема. Ако е необходимо, ще ги опресняваме. Към днешна дата, а и винаги са актуални следните неща:


  Какъв режим да изберем? Отговорът е прост – здравословен, гарниран с изискването да отговаря на нашата природа (темперамент, навици, дневни ангажименти).

  Какво е водата? Ха, освен че е Н2О, тя е изключително важен спътник на всеки режим. Норма? 400 – 600 мл на килограм живо тегло (при тегло от 60 кг това прави между 2,5 и 3,5 л на ден).

Какво ни трябва още? Воля и търпение, търпение и воля. Без тях нищо не става. Често кантарът отказва да следва повика на сърцето ни и не помръдва. Тогава те са най-потребни – затова запасявайте се с тях отрано и в големи количества.

Тук ще разкрия една малка тайна – любимият цвят ми е сивият. Съчетава в себе си строгост и възможност за полет на въображението. Едновременно с това, прави всички останали цветове да светят край него – оцветява по – ярко от всички останали.
Затова пожелавам тази ни тема да открои всички цветове на живота извън нея. Пожелавам много радост, много забавления и само добро да ви заобикаля.


Сърце Рицарско трудно удържа на подобно изкушение, ама призовавам да си нямаме постинги със съдържание „честита нова тема”… Не за друго, а да проявим милосърдие към сървъра, дето ще се мъчи да пази тези премного ценни мисли

Старата тема:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141974.0

# 1
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Хоп Party
Ассе докато кажеш нещо и вече си го направила-хайде успех на начинанието
Искам да вмъкна един въпрос, относно облеклото-искате ли да си разкажем какви дрехи -тип модел, са подходящи за рицарки с големи ханшове и по-тънки талии?
Аз имам доста голям избор от поли-всякакви, е не къси естествено, но и вашето мнение по въпроси ще ми е в помощ?
хайди очаквам ва
Нали тук ще говорим не само за храна, а за чисто женски неща, свързани с външния вид-ако съм се пообъркала-извинете ме

# 2
  • Мнения: 4 806
м-не, Тони, не си се объркала. Точно това предложих и аз.
Откровено казано, мечтая си на моменти да се върне модата с подплънките. Тогава този дар на майчицата - природа се прикрива по -лесно с някаква права връхна дреха.
На този етап моето решение е в носенето на пуловери или блузи, които са прави, без ластици отдолу. Определено мноооого трудно си намирам, защото обикновено са с ластици, а за да прикрия (или поне да си мисля, че съм прикрила) таз природна щедрост, тези с ластиците трябва да са толкова големи, че не мога после да си навивам ръкавите. Кофти е. Ама си мисля, че трябва да са поли - прави. По възможност от платове, които не се разтягат, защото при седене, после става ... неестетично (това меко казано)... Та това са моите мнения, май не бях много полезна...  newsm78

# 3
  • Мнения: 4 447
Eто ме, на  линия в новата тема!
По въпроса за полите - смятам, че правите, с цепки отзад, отпред или отстрани са най подходящи. Или малко разширени, да следват линията на брича (защото някои го имаме). Ако имаш фин прасец -  може и по-къси. Аз лично нося почти до земята и често забърсвам стълбите! Смятам, че дебели или не имаме женски прелести, които не трябва да се крият! Тук взаимствам от Аня Пенчева, ама сякаш изказва моите мисли: "Все още гледам какво да покажа, а не какво да прикрия". В този смисъл беше.
Така, че съм за големите деколтета и прозрачните блузи (аз имам доста дръзки прояви Embarassed) . Като резултат от тези прояви се чува само : "Ах" и " Браво"

# 4
  • Мнения: 1 680
В предишната темичка бях малко отчаяна и вие маалко ме порязахте Wink, но да се похваля - правя упражнения в къщи  и ходя на тае-бо. Диетата, ако може да се нарече така е порция наполовина, не ям хляб и сладко, пия вода и чайове и наблягам на плодовете.
Започнах да вървя отново надолу. Честно да си кажа съм си позволявала 2-3 пъти по парченце шоколад- не искам да си създавам строги правила, за да не ги нарушавам. Чувствам се страхотно, жизнена, енергична, весела мама, която вечер скача и играе с малчовците, а не е депресирана и изморена.
Все още си нося старите(дебелите) дрехи, но вече ми хлопат.
Вчера се вкарах обаче в един панталон и оттогава не съм го свалила.

# 5
  • Мнения: 4 447
Хей, Светле, как сме те порязали? Ако си усетила нещо такова - извинявам се от името на всички рицарки! Някакво недоразумение, вероятно!
Поздравления за свалените килограми! Продължавай напред!

Няма с кой да си говоря, значи ще си лягам, а може би нещо друго.......!

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 23:31 от tanita_ko

# 6
  • Мнения: 597
Здравейте Рицарки Страхотни! Аз само да отбележа,4е не съм се изгубила,НО..ще празнувам 4 дни ..много празници,много нещо..и при това положение съм на онази диета ,дето вси4ки я знаете.."От Понеделник.." Надявам се,тогава ,най сетне ве4е сериозно да си обърна внимание,а и няма да имам оправдания...

# 7
  • Мнения: 2 487

     Ей , не сте рекли , не сте го направили. Бравос !
     Ама аз  сега къде да са фаля , че кантара ме зарадва сабахлян. Тука ли , в другата ли  newsm78 Ох, май още не съм съ събудил.
     Хади , кат са сафирясам после ша въ нагледам. Heart Eyes

# 8
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Добро утро и от мен-хубаво тръгна темата, ама да не зарязваме старата тема-10част, ей го търся я -няма я на първа страница
А за полите-аз нося особено в есенно-зимния сезон много поли до коленете, с високи ботуши-повечето ми модели са леко трапецовидни и с ниска талия-сякаш така се губи ханша, а и при мен е налице поне някаква талия-тъй че мога да си позволя по-вталени полета, блузки или ризи с полуполоверчета без ръкави
Лятото съм като Тани-до долу плътно, само ако съм на моренце се отпускам с полички до колената-че там нали знаете, всеки си отпуска душата и почива
Приятен ден от мен и мерсаж голям за отговорите

# 9
  • Мнения: 2 487

    Аз поли не нося. Имам две , три дълги от младите ми години дет си ги държа за спомен Laughing. За по- късичка само си мечтая. Нали съм много ниска и кат облеча дълга пола познай за кво става въпрос. Лятото пък все ми е много горещо и кат ми са трият кълките под таз пола , пощръклявам.  smile3511
   Пък панталончета имам сякви тюрлии. Нося ги с по-дългички блузи и тъй са аресвам най- много.
   Тонче , тва Мариеткиното мазило дет си го слагаш на кофилото , много хубуу , ама ако му сложиш малко алкохол по-голяма файда ша има. Да загрява кожата и меденозехтинестото да действа по-ефикасно.

# 10
  • Мнения: 1 366
Хайде разпис и аз туканката! Добро да ви е утрото момичета!

Тони, ко са вкисваш, нали знаеш, че ша ги пребориш тез натрупвания, пък и си поотпусна душата. Това само иде да ти покаже, че така ша да е цял живот. Няма закотвяне за жалост. Все войни ще да е!

Айче, а похвали се де! Какво ти каза тази сутрин Кантаров?

А за полите направо не зная какво да ви кажа. Аз мисля, че панталон отива и на слон много повече от пола. За пълна жена полата я прави излишно ниска и кръгла. Панталон с туника до средата на бедрото е далеч по-добъра опция от дълга до долу пола. Същото за широк ханш. Ако ти е плоско коремчето като на Тони, и сега са модерни широки долу панталони, не виждам никакъв проблем. Абе не знам, изобщо мисля, че полата някак състарява. Аз съм фен само и единствено на правите класически поли до коляното или малко над. Всичко друго - вън!

Само не разбрах Ассето къде са тури и тя в темата!! Щиглец такъв!!!  newsm78

Айди да си оправдая заплатата малко   Wink



# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 193
оОО смятай че съм си го намазала на главата-тая неделя съм сама-няма кой да плаша вкъщи и ще се кльопам, пък да ти кажа туй дето си го писала в другата тема-дето щяло утре да "стани билни"-тъй ми напомни на баба ми-тя тъй се изразява и ми стана много мъчно,че не съм я виждала от пролетта
За падаща коса едно време майка ми ми правеше копривена вода-просто сваряваш коприва и се изполиваш с нея след къпане, не е необходимо да се миеш отново. И копривен чай да се пие-ама сега откъде тая коприва а?

# 12
  • Мнения: 13 731
Айде и от мен добро утро!

Ама май още не съм се  smile3507 съвсем, нещо не вдявам. Кво правим сега, пишем на едното, на другото, на третото място #Crazy И къде какво пишем newsm78 Тук си бърборим, там се отчитаме, така ли newsm78 А къде се оплакваме Wink Нещо нищо не разбрах Shocked
А пък аз тъкмо разчистих къщата от мъже и деца, пооправих я (като лисицата с опашката Mr. Green), направих си кафе и викам "Ще сядам да работя", ама първо да ви видя, нали, и кво да видя - темите се раздвоили. Изненада #Crazy Да съм пияна, не съм Mr. Green Само съм гладна и ядосана на кантара. И хич не мисля да ходя в другата тема, за да ви го кажа това Crossing Arms Тук само за поли ли ще си говорим morning

# 13
  • Мнения: 745
Здравейте и от мен
Относно дрехите, понеже съм ниска само 1.57  Crazyи хмммм да кажем пълничка, като сложа пола се чувствам като тапишонка равна със земята. Така че аз залагам на дънки и  панталони - прави, а блузите отгоре са без разни ластици, и те са прави, а деколтето е по-голямо ( е и аз да покажа нещо женственно).
А как искам да се обличам по - модерно  Cry Cry Cry

# 14
  • Мнения: 2 487

    Тонче , ми то и на мен си ми е от баба. Laughing
 
    Майче , кантаря го отчетах в другата тема , щот и на мен кат на Птичката ми й малко замотано къде и какво newsm78

Общи условия

Активация на акаунт