Хормонални изследвания-моля помогнете!

  • 1 025
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте мили момичета. Знаете ли много ли са лоши резултатите ми от двата хормона който направих днес на 15 ден след менструацията.
LH 129,0
 mlU/ml
FSH 17,6
 mlU/ml
От две години павим опити за бебе, но уви.
Много благодаря на всички който биха ми отговорили.

# 1
  • Мнения: 7 718
Хормони се правят 3-5 ден от началото на цикъла. Овулацията ти минала ли е? Дай реф. стойности. Нищо не си направила.

# 2
LH 129,0
 mlU/ml Ж(фол 2.58-12.1; лут 0.833-15.5 постмено 13,1-86,5
 
 FSH 17,6
 mlU/ml Ж (фол.1,98-11,6 ; лут.1,38-9,58; постмено 21,5-13
 

# 3
  • Мнения: 7 718
За да се определи в коя фаза си трябва да знаеш дали е минала овулацията.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 814
Повтори изследването на 3 ден от МЦ.
По време на овулация , ФСХ и ЛХ се повишават, така че може да е това - иначе няма логика.
 

# 5
Доктора ми каза да го направя на 15 ден след менструация за да се види дали имам овулация. Защото се очаквало при 30 дневен цикъл около 15-16 ден да бъда в овулация. Утре ще станат готови и другите резултати за инсулин, пролактин, естрадиол и хламидии. Ще пиша отново във форума и ще очаквам Вашето мнение. Благодаря

# 6
  • София
  • Мнения: 35 814
Доктора ми каза да го направя на 15 ден след менструация за да се види дали имам овулация. Защото се очаквало при 30 дневен цикъл около 15-16 ден да бъда в овулация. Утре ще станат готови и другите резултати за инсулин, пролактин, естрадиол и хламидии. Ще пиша отново във форума и ще очаквам Вашето мнение. Благодаря
Аз малко ще те посмъмря, защото така поднесена информацията много обърква.
Още отначало трябваше да споменеш всичко - кой, защо и кога е казал да се направят тези изследвания и по-каква причина, с какви съмнения.
Не е честно от твоя страна да постъпваш така.

ПП. Както вече предположих, явно е предстояла О. /може би часове преди нея/. Защото 48 часа след това ЛХ трябва да е паднало доста.
Естрадиола също ще покаже дали е имало О.



 

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 08:19 от denis_d

# 7
  • Мнения: 7 718
Лекарят прегледа ли те за да види, че има фоликул над 18 мм и овулацията е предстояща?

# 8
Здравейте отново. Първо искам да се извиня, че не съм поднесла правилно инфорацията. Сега ще обесня по подробно. От две години правим опити за бебе и нищо не се получава. Гинеколога ме прегледа и реши да направим цветна снимка там пише, че тръбите са проходими. Съпруга ми си направи спермограма лекаря каза , че е добре. И така нищо не ни предписаха. Аз продължих да ходя на гинеколог прегледи, видеозон и пак нищо. И понеже нищо не се получава лекаря реши да ме стимулира но без никакви изследвания на хормони. Изписа ми Серпафар, пих го юни, юли и август и отново нищо не стана. През септември ми дойзе на 21 ден. А по принцип менструацията ми е през 28-30 дни. Аз отново отидох на лекар той ме прегледа буквално за минута на видеозон и каза ,че при мен липсва овулация. Трябвало да изчакам 6 месеца да минат за да се изчисти организма от стимулиращите лекарства и след това следвала операция. Изписа ми оргаметрил за спиране на кървенето но аз не го взех. През октомври месец ми дойде на 28 ден. И понеже нищо не става реших да сменя гинеколога. Новия лекар при който почнах да ходя ме прегледа направи ми и видеозан и каза че ще пусне хормонални изследвания за да мое да добие представа за състоянието ми. В понеделник на 15 ден от цикъла ми каза да пуснем тези изследвания за мен и съответно за съпруга ми. Ще посоча резултатите на тези изследвания който са готови и ще Ви помоля да ми дадете съвет как да процедирам нататък.
LH 129,0
 mlU/ml Ж(фол 2.58-12.1; лут 0.833-15.5 постмено 13,1-86,5
 
 FSH 17,6
 mlU/ml Ж (фол.1,98-11,6 ; лут.1,38-9,58; постмено 21,5-13
 
 Серумен Инсулин 1,44
 mU/L 2.6 - 31.0
 
 Chlamidia Trach-Ig G 3
 АЕ под 9 - отрицателен, 9 - 11 граничен, над 11 - пол

 Prolactin 317,6
 mlU/l М(78-380), Ж(64-395)
 
 Estradiol 722,42
 pmol/l Ж(фол.97,5-592 ;овул.685-1404; лут.120-738 ;постме
 
Това са мойте резултати. На съпруга ми хламидии-същия като моя и Еякулат за антибиограма но той не е готов. Става за четири дни ако се изолира бактерии.
Надявам се да съм успяла да обесня по подробно положението ми.Ако има нещо не ясно ще пиша допълнително. Благодаря Ви момичета за отговорите който получих и който ще получа след тази публикация.


# 9
  • Мнения: 7 718
Лекарят прегледа ли те за да види, че има фоликул над 18 мм и овулацията е предстояща преди изследването на хормоните?

# 10
не не ме е прегледал.

# 11
  • Мнения: 7 718
В такъв случай нямам как да знаеш в коя фаза си и дали изобщо има/ или е имало овулация. Пусни си хормоните 3-5 ден от началото на цикъла.

# 12

Общи условия

Активация на акаунт