Прехвърляне на майчинството

  • 372
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 210
Здравейте. Търсачката не работи , а на мен спешно ми трябва отговор на следния казус. Аз съм в отпуск по майчинство, но искам да се върна на работа. Въпросът е там, че ще започна не в старата фирма, а ще сменям работата си. Намерението ми е да прехвърля остатъка от майчинството си на майка ми, която работи по трудов договор и е осигурена.  Как точно може да стане това в моя случай.

# 1
  • Мнения: 288
.. може .. в тази тема "НБМ- въпроси и отговори за майчинството и новите промени" .. колежките са го обяснили супер ..

# 2
  • София
  • Мнения: 1 210
Благодаря ти, но четох и не открих отговора. Моето питане е по-специално относно това дали прехвърлянето на майчинството трябва да се направи от новата фирма /който вариант предпочитам/ или трябва да стане от старата.
Предварително ти благодаря, ако можеш да ми дадеш разяснение.

# 3
  • Мнения: 867
Аз прехвърлих майчинството, когато ми изтече болничния от 135 дни.
Попълва се декларация от майката, че същата дава съгласието си детето да бъде отглеждано от бабата или дядото и датата от която се прехвърля майчинството.
Също така се попълва декларация и от лицето, на което се прехвърля майчинството, че се съгласява да отглежда детето.
Двете декларации, заедно със справка за майката относно времето, през което е била в майчинство, копие на акта на раждане на детето се представят във фирмата/счетоводството/ на лицето, на което се прехвърля майчинството.
Майката на детето само уведомява работодателя си от коя дата ще се върне на работа и също така, че не следва да и се заплаща 50% от майчинството, тъй като то е прехвърлено.
Майчинство може да бъде прехвърлено само на лице, което работи.
Надявам се да съм ти била полезна!

Общи условия

Активация на акаунт