Мили приятелки здревейте

  • 885
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте от мен днес.Имам едно въпросче.БТ ми е 37,2 почти 2 седмици след овулация.Болят ме гърдите.Дали е възможно да е бременност!!!

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей,
БТ се задържа висока от овулацията, до следващата менструация.
Това че имаш висока БТ гарантира, че си имала овулация и е много добра предпоставка за бременност Simple Smile Пожелавам от сърце да е така Simple Smile Но за съжаление, не значи непременно бременност.

Успех!

# 2
  • Мнения: 235

 Таня го е казала вече.

  При мен винаги е 37.2 - 37.3, след ову. И обикновено вечер преди да ми дойде почва да спада.

# 3
  • Мнения: 7 718
На мен след овулация винаги температурата ми е висока. Обикновено ми спада в деня, в който ми идва. Понякога ми спада и на втория ден от менструацията.

# 4
  • Мнения: 7 723
Здравей! Изчела съм доста литература по въпроса и нещото, което знам със сигурност е , че Т се покачва по време на овулацията, по което познаваш и че си в овулация и правиш бебе тогава. Когато овулацията отмине и няма бременност- Т спада . Ако температурата ти не спадне, а се задържи- това е първи признак на налична бременност. ЧЕСТИТО!
Това, че гърдите ти са напрегнати и те болят го потвърждават. Дано съм права! Спокойно можеш вече да си направиш тест.
Стискам ти палци Peace
 

# 5
Mylenka здравей.Наистина твоити думи ми вдъхват надежда.Но ще изчакам до датата(4 дни) и тогава ще правя тест.

# 6
  • Мнения: 7 723
amaliq, щом си решила да чакаш още 4 дъъъъъълги дни- добре. По принцип тестовете отчитат на три дни след евентуалното оплождане. Стискам ти палци.
....и после да споделиш! #Crazy

# 7
Mylenka и аз искам да разбера но по добре да изчакам.Аз също съм чела,че малко след Ов. температурата трябва да спадне ако няма оплождане.А пък ако има остава висока.Някой момичета казват,че температурата се запазва висока до следваща М.И аз не знам всъщност кое е истина Simple Smile

# 8
  • Мнения: 7 723
amaliq , разбирам опасенията ти.  Може би наистина е по- добре да изчакаш. За собствено спокойствие.
Не забравяй после да споделиш- успех Peace

# 9
  • Мнения: 4 324
mylenka практиката показва друго................
За съжаление по БТ не може да се прецени има или не бременност. След овулация температурата ми се покачва и се задържа така до деня на менструацията (или евентуално следващият). Не съм единствен случаий ..... Високата БТ не е гаранция за бременност, но пък е необходимо условие за такава (как се казваше това в математиката .....)

НЕ прави тест, това че на тях пише че отчитат 3 дни след овулация е пълна глупост и рекламен трик - няма как да стане това. Изчакай да мине поне датата на менструацията. Стискам палци. Успех!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Искам да кажа нещо на Миленка - абсолютно всеки месец температурата ми е висока от овулацията, докато ми дойде М, т.е. около 14 дни. И гърдите ми са напрегнати и болезнени през този период - тези признаци не доказват бременност. За да има съмнения за наличието на такава, БТ трябва да се е задържала висока поне 16 дни след овулация. А за тестовете, които отчитат бременност 3 дни след оплождането, мисля, че сама можеш да се досетиш, че е най-малкото несериозно. Искрено се надявам Амалия да е бременна, но това ще се разбере едва след закъснението на менструацията или с кръвен тест 1-2 дни преди датата на очакваната М. Всичко друго е само предположение.
Амалия, стискам ти палци  Peace

# 11
  • Мнения: 7 718
Аз също съм чела,че малко след Ов. температурата трябва да спадне ако няма оплождане.А пък ако има остава висока.Някой момичета казват,че температурата се запазва висока до следваща М.И аз не знам всъщност кое е истина Simple Smile

Амалия, нищо не си разбрала! Ако температурата след предполагаема овулация спадне значи не е имало изобщо овулация.
НОРМАЛНО Е температурата да е висока втората половина на цикъла независимо дали има зародиш или няма.
Високата температура показва, че е имало овулация и има вероятност за бременност, но гаранция няма.

# 12
  • Мнения: 7 723
amaliq , извинявай, ако съм те заблудила с нещо. Аз изхождам от личния си опит. Когато съм имала съмнение, че съм бременна- теста ми е отчитал преди да ми закъснее менструацията. Стискам ти палци Peace

# 13
  • Мнения: 128
И при мен теста отчете бременност пет дни преди датата на менструацията и наистина бях бременна! Пожелавам и при теб същия резултат.

Общи условия

Активация на акаунт