Давайте идеи за сладкиш...

  • 926
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 277
с течен шоколад, вчера казах на мъжа ми да купи едно малко бурканче на Милка, той ми донесе цяла кофа Финети, едно че не го харесвам, друго-толкова много какво ще го правя Shocked ...та ако имате някаква идея как да го изразходя ще съм много благодарна, жал ми е да го хвърля...все пак си е шоколад Grinning

# 1
  • Мнения: 6 243
Grinning (грешка)

# 2
  • Мнения: 6 243
Как ще го хвърляш, това и на майтап не го казвай #Shocked

Сладкиш не знам, но ако с идея мога да ти помогна - моите хора вкъщи го ядат преди всичко като сандвич с бисквити - бисквита - шоколад дебело намазан - бисквита. Използват се предпочитаните от  вас бисквити, ние вземаме разни маслени такива или Закуска. Може евентуално и бисквитена тортичка да си спретнеш, само ги сиропирай предварително с прясно мляко. Отгоре - сметанка, кокос...

# 3
  • София
  • Мнения: 3 328
Палачинки с шоколад, кроасани /бутер тесто/ с шоколад, крем с шоколад, дребни сладки, тунквани в шоколад...

# 4
Ето една рецепта от мен.

Шоколадови трюфели

ПРОДУКТИ:
100 г краве масло
100 г пудра захар
300 г шоколад
100 г ром (или портокалов ликьор)
125 г стафиди
150 г смлени орехи (запечени) или шоколадови пръчици за овлване
 
ПРИГОТВЯНЕ:
Залейте стафидите с рома и ги оставете да се накиснат за около 3-4 часа в плътнозатворен съд.
Разбийте маслото с пудрата захар до въдушна смес, добавете разтопение на водна баня шоколад и още веднъж разбийте. Добавете стафидите и рома в които са киснали. Разбъркайте добре, Оставете в хладилник са се втвърди сместта (но не напълно). След това с помощта на мокра лъжица или с мокри ръце) оформете малки топчета и ги оваляйте добре в смлените ореи(или шоколадови пръчици). По възможност поставете всеки трюфел в хартиена формичка за бонбони и оставете на студено да се стегнат.

# 5
Я набързо да направиш едни браунис!

# 6
  • Мнения: 72
Направи бисквитено руло, като слепиш кръгли чаени бисквити с шоколада, а отгоре го намажи с разбита сметана и поръси с шоколадови пръчици Simple Smile
Можеш да направиш  еклери и да ги напълниш с течен шоколад.
Друга идея - изпечи си някакви  кръгли сладки, слепи ги две по две с шоколада и оваляй отстрани със смлени орехи.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 277
Благодаря ви, да се отчета:опекох мини кроасани от бутер тесто, обилно напълнени с шоколад, станаха супер и даже вече свършиха Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: Katrin_77
Благодаря ви, да се отчета:опекох мини кроасани от бутер тесто, обилно напълнени с шоколад, станаха супер и даже вече свършиха Grinning

Радвам се, че си приела предложението ми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт