рубеола

  • 422
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 748
Някой може ли да ми каже до колко дни от заболяването децата са заразни  и не бива да контактуват с други деца?

# 1
  • Мнения: 2 529
Поне месец след преминаване на обрива е добре да не контактува с други деца и особено с бременни, така съм чела.

# 2
  • София
  • Мнения: 748
Лелеееее!Цял месец!!!!! Питам, защото родителите на едно приятелче на малчо, което се разболя преди седмица, вече го пускат на детската площадка. И на мен ми се вижда рано, поради което ги отбягвам, но дечицата ни си играят толкова добре, че е въпрос на броени дни да ни открият по площадките. Много се притесних, не съм бременна, но малчо ми е със сополи от 2 месеца и вече откачам като видя болни наоколо, оздравее ли, след 4-5 дни пак е същото.Не казвам че някой ми е виновен, просто тази рубеола ме накара да се замисля!

# 3
  • София
  • Мнения: 797
 Аз карах рубеола, когато Вени беше на 1г. и нещо, но той не се зарази, хем че бяхме постоянно заедно, та това съм го вадила от нета:
 -период ,през който болните са заразни - от 7 дни преди появата на обрива до 4 дни след това;
 - инкубационен период - средно 12-14 дни, максимум 19-23 дни;

 Така, че това за единя месец не е вярно!

# 4
  • Мнения: 1 004
А да попитам аз защо децата се разболяват от рубеола, след като ги ваксинират? Значи ли това че тази ваксина е въздух под налягане? newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 748
Благодаря за успокоението! На мен ми се въртеше нещо като 2 седмици след обрива, но не бях сигурна. Ваксинацията не значи, че имаш гаранция, че няма да се разболееш, означава, че ако все пак се разболееш ще боледуваш по-леко и вероятността от усложнения е по-малка. Поздрави!

# 6
  • Мнения: 2 529
Може и да е много 1 месец, но ако сега както съм бременна някое дете ме зарази например (не дай Боже  Praynig), защото майка му го е пуснала да си играе, представяте ли си ...?! macro, моля те, консултирай се с лекар, не само заради своята, но и заради безопасността на всички наоколо  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт