Имам проблем- синът ми заспива много късно вечер

  • 7 771
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622

 Допитвам се да разбера дали има и други такива деца като моето. Сутрин става сравнително рано- около 9-9.30. На обяд не мога да го сложа да спи- просто не иска. Доспива му се доста късно следобеда, към 17-17.30 часа и може да спи до 18-19 часа....  Rolling Eyes

Естествено след това заспива чааак след 24 часа, което вече си е проблем  Thinking

Понякога даже не спи на обяд, пак става в 9 и пак заспива след 12 вечерта  Shocked

притеснявам се да не му се отрази на нервната система този "режим"  Confused


# 1
  • Мнения: 3 367
здр,
колкото родители-толкова мнения,позволявам си да ти отговоря защото явно не го намираш за редно това..
според мен дете на тази възраст трбва да е отдавна станало в 9.30ам..
ако става в 7.30,после спи 2-4, кьм 8.30пм ще е готов да спи нощен сън;
ако не иска са спи следобед-ок,но ако става в 8 след 12 1асов ден ще е уморен в 8 ве1ерта..
децата са същества на навика,от нас зависи какви навици ще им иградим(има деца к спят по-малко,но за тази възрааст поне 12 1аса за 24 са изискване..)

# 2
  • Мнения: 155
Щом сам си е създал режима значи му стига и количеството сън  Simple Smile. Ако се притесняавш, че ляга късно, то тогава ти ще трябва да му го промениш. Опитай се да го будиш по-рано към 8 /ние ставаме в 7.30 за градината, час сън наобяд и после едва дочакват 21.30, за да легнат/, не го слагай на обяд да спи и го слагай в леглото по-рано -  към 10 например. Постепенно ще си създаде нови навици. И много игри и забави през деня , за да се уморява по-бързо  Grinning. Ако пък не стане, може би по-добре да го оставиш да си се наспива и да я кара по старому  Thinking

# 3
  • Мнения: 5 622
Абсурд е да го будя по-рано  Stop Аз едва се надигам в 9-9.30 когато той става. НЕ ме устройва. А защо мислите, че трябва да става по-рано?Той НИКОГА не  еставал по-рано, а до преди 2 месеца си заспиваше на време, както на обяд, така и вечер. НА обяд от 14-16 часа, вечер към 21-21.30  Peace

Просто изведнъж отказа да заспива навреме вечер и на обяд. И това стана като му махнахме бибата, като навърши две години....

# 4
  • Мнения: 3 367
А защо мислите, че трябва да става по-рано?
..не трябва..
 пове1ето социални ангажименти запо1ват преди 9 1аса,за мен ЛИчНО не е у1ене на добри навици да се спи до 9.30,но както казах още в миналия пост-колкото родители-толкоз глави..
*
може да има по-малко нужда от сън ве1е,затова да не заспива по-рано

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Абсурд е да го будя по-рано  Stop Аз едва се надигам в 9-9.30 когато той става. НЕ ме устройва. две години....

Сама си отговори на въпроса  Wink

Ако искаш вечер да си ляга по-рано сутрин трябва да става по-рано.  От както се е родила дъщеря ми държа максимално в 9 да е в леглото /но обикновенно в 8 и 30 е там/ и съответно сутрин най-късно в 8 е станала. Заспива малко по-късно, но тя си е сънла.

# 6
  • Мнения: 1 858
Усещам, че сега ще ме замеряте с развалени домати но все пак ще съм откровена. Моят син си ляга вечер около дванадесет и половина и спи до 12:00 на обяд. И мен и него този режим ни устройва и детето се чувства добре. След обедното спане го пропускаме от няколко месеца. Лягаме си късно защото баща му се прибира около девет от работа. Ако в девет съм го сложила да спи няма да види баща си и няма да поиграят. Когато ходеше на детска обаче нямахме проблеми с спането и събуждането. Бих ти казала да не се притесняваш ако детето не е кисело и го остави да спи колкото и когато си иска. Тръгне ли на градина или на ясла всичко това ще се промени.

# 7
  • Мнения: 1 680
Преди доста време бях пуснала подобна тема. Доста от мамите ми бяха отговорили, че и те са хора и имат нужда от лично време. Моите тогава заспиваха в 23ч.,  а аз бях уморена и депресирана.
Всичко е до навик и както има научаване, така има и отучаване.
Сега малката заспива в 20.30 , а баткото в 21ч. Малката я слагам, в началото плачеше, но се връщах и й говорех и я галех , но не я вземах от леглото. Сега като я сложа заспива веднага. На баткото четем приказки или си разказваме случки от деня в леглото, после го оставям и като се върна е отнесъл плувката(често заспива с цял гараж от коли, влакове, камиони - кво да се прави  33uu)

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
maatete, защо да те замеряме  Laughing Така е удобно на семейството, така сте го направили.
БУБА, 9-9:30 е далеч от ранно събуждане Simple Smile От там ти идва и проблема. Но ако теб те устройва този режим, няма смисъл да го променяш или да се притесняваш.
При нас събуждането е между 7 и 8. И аз обичам да поспивам до към обяд, но няма начин  Rolling Eyes малката към 8 вечерта е в леглото, синът 9. След 9 е моят час  Mr. Green Гледам ТВ, шетам в нета необезпокоявана, чета книжка или си правя терапия във ваната на свещи  Flutter Домакинска работа след 9 не върша  Whistling

# 9
  • София
  • Мнения: 2 003
.....
Просто изведнъж отказа да заспива навреме вечер и на обяд. И това стана като му махнахме бибата, като навърши две години....

Същото се случва и при нас от три дена насам. Без да има някаква причина (както при вас биберона) и съм се видяла в чудо. Надяам се че някакъв нов етап и ще се въоръжа с търпение докато мине.
А твоят син ако е заспивал с бибата, съсвсем логично сега да му е по-трудно да запива без нея.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Алекс е още малък и все още при него надделява гладът, та се събужда рано-рано да яде. Затова не мога да дам мнение, основано на личен опит, но мога да кажа какво знам за съня. При децата (и при възрастните също, но да ги оставим настрана) е изклюително важен сънят до 24 ч. От там нататък е просто спане. Именно до 24 ч е истинският здрав и здравословен сън. Този, от който се нуждае организмът, за да отпочине истински. Някой специалисти дори казват, че 1 час сън преди 24 ч. се равнява на 4 часа сън след 24. До тук с теорията и прочетеното/чутото.
Големият син на една позната започна да получава епилептични припадъци, когато беше на около 19 г. Чудиха се и се маеха какво да правят и как аджеба се "появи" това "нещо". Поредният лекар, при когото отидоха, каза, че според него това се е "отключило" вследствие от безсънните нощи на младежа, който по това време, като всяко 19-годишно момче, ходеше постоянно по дискотеки и купони, лягаше в 5, ставаше в 9, за да ходи на лекции и т.н...Тогава този лекар му обясни за важността на съня преди 24 ч. и му каза, че ако иска може да ляга напр. в 20, да "дремва" до 24 и после да излиза, а като се прибере, пак да спи. Така и направи, предпочете да излиза много по-късно от приятелите си, но все пак да излиза. И нещата наистина се оправиха. Води си нормален живот, почти е забравил какво му се е случило преди 3-4 години и всичко си е ОК.
Това не ви го разказвам, за да кажа, че ако децата не спят еди-кога-си ще стане и при тях така. При това момче явно е имало някакво предразположение към това, тъй като точно му бяха казали, че това е причината да се "отключи", а не да се появи, а и нашите деца не си лягат в 5 като преди това са омятали няколко водки (поне не все още). И все пак случаят доказва, поне за мен, че наистина сънят е от огромно значение за здравето.
Сори ако съм досадила  Hug Живот и здраве, тепърва ще се сблъсквам с проблеми със спането и т.н., но исках да кажа какво съм чула, пък вие си знаете. Всеки си има глава на раменете и всеки знае какво е най-добро за неговото дете    bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 13 204
Аз пък мисля, че ако му се събират около 10-12 часа сън на денонощие няма проблем. Това, че ляга в 1 след полунощ и става в 9 си е до режим. Аз съшо като си бях вкъщи налагах моя режим, никога не съм ставала преди 9:00.. Виж моята щерка сега си ляга към 23:00 и става в 7:30, следобед спи в детската. Това си е проблем за мен дори и ако щеш, защото аз нямам никакво време за себе си... ама не иска детето да спи и това е. Ако я сложа в 21:00 тя просто не заспива, мотае се, светва си лапмпата и т.н. и пак откарва до 23:00. Оставила съм я на самотек, не мога да се справя и това си е.. Да кажеш,ч е не се изморява, не е вярно.. като луда търчи в градината... и пак не й се спи.. ври и кипи!

# 12
  • Мнения: 791
Усещам, че сега ще ме замеряте с развалени домати но все пак ще съм откровена. Моят син си ляга вечер около дванадесет и половина и спи до 12:00 на обяд. И мен и него този режим ни устройва и детето се чувства добре. След обедното спане го пропускаме от няколко месеца. Лягаме си късно защото баща му се прибира около девет от работа. Ако в девет съм го сложила да спи няма да види баща си и няма да поиграят. Когато ходеше на детска обаче нямахме проблеми с спането и събуждането. Бих ти казала да не се притесняваш ако детето не е кисело и го остави да спи колкото и когато си иска. Тръгне ли на градина или на ясла всичко това ще се промени.

Няма да те нападам,много  Laughing,но мисля че при създаване на навиците в децата ни трябва да мисли и за напред. Навикът си е навик, и не е важно кога е придобит, а че е придобит!!!
Нашият татко също е до късно на работа. Когато Гого ходеше на ясла не се виждаха често - той заспиваше в 20.00ч. и ставаше в 7-7.30, а баща му се прибираше кум 21.30ч. и отиваше на работа към 7.00 (работи на две места), затова винаги когато го вземех от яслата отивахме при татко му да се видят, а събота и неделя наваксваха изгубеното време. Постепенно - като поотрасна, му се намали нуждата от сън, и сега заспива между 20.30 и 21.00 и сутрин става в 7.00.
Та имам предвид,че когато става въпрос за отглеждането на детето и създаването на навиците и формирането на характера му - майката и как на нея и е удобно не е важно, в крайна сметка това е един период който минава и отминава,но за детето оставя следи за целият му живот, а за майката са просто няколко години посветени на детето й.

# 13
  • Мнения: 237
Доскоро Алекс също заспиваше късно,към 23-23:30.И ставаше към 9:00.И това не беше,защото и аз ставам късно.Откакто ходи на ясла,вече е на друг режим,вечер най-късно 9 е в леглото,сутрин става 7-7:30.И прехода към новия режим беше съвсем безпроблемен.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
 Събуждане в 9.30 въобще не е рано Grinning

За сега те устройва, но като тръгне на детска и ти на работа ти гарантирам, че няма да е така.
Имам две приятелки, които така си оставяха децата да спят до късно за да поспят и те. Сега и двете ми се оплакват, че сутрин децата стават трудно и вечер заспиват много късно. Де, тоя моят късмет децата ми да заспивали в 9 часа. Ама те моите деца от раждането заспиват в 9 часа.

Ако после пък не Ви притеснява този режим - нямате проблеми - важно е да има необходимото количество сън и да не мрънка ако не си е доспал.

Общи условия

Активация на акаунт