Класически хомеопат с медицинско образование-София?

  • 2 357
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Моля помогнете ми да си намеря някой добър /не шарлатанин/ класически хомеопат, който е /бил лекар по професия. Живея в София, никога досега не съм се обръщала към услугите на хомеопат, но искам ве4е за детенце да имаме такъв. Незнам как да намеря, чакам от вас да ми помогнете да препоръчате някой, от който сте много доволни и да ми поясните точно как става - след като разберете 4е детенце е болно, какво правите -водите го при хомеопата, на не при педиатъра ли? Освен това след като хомеопата ви предпише лекарство/ле4ение, колко време 4акате то да подейства за да знаете дали да не се обърнете към традиционната медицина, за да не стане по-зле. За всички вирусни инфекции ли се прилага хомеопатията или само в определени слу4аи.Как да реше с какво да лекувам, когато детето се разболее и да не рискувам???

# 1
  • София
  • Мнения: 1 941
д-р Мария Влахова - терапевт-хомеопат 0888908121. Като се разболе я водиш при хомеопата, а на въпросите ти ще ти отговори самата лекарка - ще я наблюдава и ще прецени.

# 2
  • Мнения: 277
Благодаря за отговора,Анджела!

# 3
  • Мнения: 295
02-971 98 44 - д-р Рогелова. Педиатър по образование. Класически хомеопат от близо 10 години. Отскоро сме при нея. Много бързо оправи алергията на сина ми и сега всичко лекуваме при нея. Засега само настинки и грип, т.к. слава Богу от нищо по сериозно не сме се разболявали. С дъщеря ми (пак алергия) още се мъчим, но там е малко по-комплицирана ситуацията.

Ще останеш доволна. Неудобството е, че има адски много пациенти и не е лесно да се вреди човек. Трябва да е по-настоятелен и упорит. Но то най това важи за всички професионалисти, независимо дали са хомеопати или традиционни лекари.

По принцип всеки пациент си има 'лекарство' за него и като се разболее се започва третирането с него по схема, която лекаря определя. Ако се влоши се преглежда и се открива другото подходящо. Но това наистина лекарят е този, който ще ти го разкаже най-добре. Иначе съвсем скоро сама ще схванеш системата и ще се убедиш колко добре работи. И точно като при педиатъра се преглежда. В смисъл на моите деца при проблеми винаги им слуша гърдите, гледа гърлото и предписва (ако е необходимо) изследвания. Аз продължавам да посещавам и джипи-то (също педиатър), защото много неща към здравната каса минават от там, а и просто за да поддържам връзката. Понякога, когато не успея да намеря хомеопатката, отивам при педиатъра просто за да ги преслуша и потвърди че оздравяват. А и ми е съвсем на близо. Не ти препоръчвам да информираш джипи-то, че посещаваш хомеопат. Традиционните лекари го вземат много навътре и ще си навлечеш най-малкото 'кисели физиономии'. Вземай си рецептите за сиропи и хапове и си го лекувай според това, което хомеопата е предписал.

Това за лутането между двете медицини е много сложна дилема, с която аз самата доста дълго се борих. И все още ми е трудно. Просто трябва да решиш кого ще слушаш и да си търпелива. Аз самата, невярвайки на резултатите и очаквайки за 24 часа хомеопатията да излекува температура и хрема, не издържах и давах панадол и капки за нос на няколко пъти... А истината е че няма лечние, което толкова бързо да подейства - нито хомеопатичното, нито другото. Ако беше така, щеше да е панацея, а то не е.

Моят съвет е просто опитай - с необходимата сериозност и последователност. В момент, в който детето ти е просто настинало, реши че ще го лекуваш хомеопатично и виж какво ще стане. Ако следваш стъпките на хомеопата УБЕДЕНА съм ще се оправи. Звучи нереално вместо сиропи, хапчета и спрейове за нос - с едни капчици да оздравее - но е факт...

Бях май прекалено многословна, но се надявам да съм помогнала.....

# 4
  • Мнения: 1 615
Д-р Кирил Стоянов:
"Завършил съм Медицински университет – София през ноември 1996г. Работя като общопрактикуващ лекар. Основен следдипломен курс: Класическа хомеопатия към Лондонски колеж по класическа хомеопатия, с продължителност 2 години. Многобройни преминати и текущи хомеопатични курсове и семинари, вкл. и в чужбина – Швейцария, Германия, Украйна. Интересувам се от т. нар. работа с биографията, от различните форми на психо-терапия, медитация и др. "

Консултациите се извършват на телефон 8680269, сутрин между 8 и 9 часа.
Копирам извадка от бюлетина на самия лекар. Не се разпростирам в останалите детайли, защото не е много актуален, но който има желание, на телефона ще получи необходимата информация.

# 5
  • София
  • Мнения: 480
Д-р Марияна Стоименова- педиатър с 15-годишна практика.

Общи условия

Активация на акаунт