Пресконференция на многодетните мами!

  • 1 531
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Пак аз стигнах първа до компютъра.

Според мен, пресконференцията мина добре. Ева, както обикновено, говори задълбочено, аз съм много горда, че не дадох външен израз на вътрешното си треперене, те-тр направи много хубав анализ на семейното подоходно облагане, гал4е направи много емоционално изказване, което направо може да се цитира по въпросите за избора да бъдеш многодетен родител, КланГ говори малко, но ясно и убедително, тедивас не се престраши да вземе думата, но даваше пълнота на присъствието ни.
Като цяло ми се струва, че успяхме да събудим интерес към темата. Журналистите задаваха въпроси, което означава, че не са безразлични, дори след пресконференцията ми взеха интервюта от ТВ "Европа" и ТВ7, а Ева я интревюираха от Националното радио, което ме навежда на мисълта, че имат намерение да излъчат материал за нас. Освен това имаше журналисти от бтв, Диема+ и още две камери, но не помня чии бяха. От големите печатни издания бяха "24 часа" и "Сега", но имаше още репортери. За съжаление, списъкът на медиите остана у Ева, като ми го изпрати, ще ви кажа и другите кои бяха.
Най-важното според мен е, че се престрашихме да се покажем пред света и не се изложихме много. Браво на всички момичета!

Секстет е дала отчет от пресконференцията на многодетните мами, която бе днес! Копирах нейният постинг и пуснах тема в клюкарника за да гледа, който желае и чете вестници, които иска за участието на 5 мами от нашия форум! Това са - секстет, gal4e, te-tr, tedyvass, ClanG.

Кога точно - не знам,но най-общо - новините по изброените от секстет медии. А Ева е също многодетна мама и председател на асоциация Родители, към които ние - многодетните - си направихме  сдружение.


Ако темата нещо е в разрез с правилата ....... моля направете според правилата нужното!

Последна редакция: нд, 19 ное 2006, 20:52 от Мама Цоцоланка

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Grinning Много добре звучи. А за какво беше пресконференцията, какъв е поводът? Може да ви видим после в новините Peace

# 2
  • Мнения: 11 607
Повода е - държавата да обърне внимание на многодетните семейства и да се спре на нас да се гледа като на такива с ниска полова култура и все в този дух!

Вече по ТВ Европа дадоха репортаж за нас, дори имаше кратко интервю със секстет!

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ееее, ми свиркайте, де! После по БТВ ли?

# 4
  • Мнения: 11 607
Предполагам,че по Европа пак ще ни дадат! Аз след малко се зареждам през ТВ да следя новините! Така че със сигурност - гледайте ТВ Европа на всеки кръгъл час!

# 5
  • Мнения: 3 479
По БТВ може и нищо да не дадат, защото те имат зъб на Асоциация Родители, че е била главен инициатор за свалянето на предаванията за кеча преди няколко години и по принцип не отразяват техни изяви. Евентуално, ако не споменат за Асоциацията, може да кажат за клуба. Надявам се, поне че по Канал 1 ще отразят по-широко пресконференцията, така че за клуба да научат повече многодетни родители от цялата страна. Във форум Нашите деца има тема специално за клуба и който се интересува може да чете там.

# 6
  • Мнения: 11 607
По БТВ може и нищо да не дадат, защото те имат зъб на Асоциация Родители, че е била главен инициатор за свалянето на предаванията за кеча преди няколко години и по принцип не отразяват техни изяви.

Така е! Ееее, много са злопаменти,ама и има за какво???? Тогава какво дело беше..... Но спечелено от родители!!!
Новина за многодетните имаше и по ТВ7 - втората поред ако не се лъжа!

# 7
# 8
  • Мнения: 11 607

Благодарим много!

Медиите отразили почти в началото исканията на многодетните се увеличават - бТВ, Диема 2 ...

# 9
  • В офиса
  • Мнения: 3 998
Браво!  smile3501 Страхотни сте, момичета!
Дано все по-често се чува за какво се борите. И все повече да стават пълните къщи на тези, които правят деца не заради социалните помощи.
Тичам да пускам ТВ-то.

# 10
  • Мнения: 728
Аз ви гледах по БТВ, браво момичета   bouquet

И аз искам повече деца, обаче ме е страх, дали ще мога да ги осигуря достатъчно.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 25 449
Шапка ви свалям на всички вас!   newsm18  bouquet
Секстет, направо не мога да повярвам, че това си ти, предвид годините ти и броя на децата ти!  Shocked
 smile3525  love001

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Поздравления!   bouquet
Гледах репортаж по бтв, пожелавам Ви успешно начинание!

# 13
  • Мнения: 3 740
Благодарим за подкрепата! Иска ми се да стане ясно, че ние не искаме помощи за многодетните семейства, а държавна политика, която да подкрепя отглеждането на деца. Това е в интерес на всички ни, не само на многодетните.
Да вземем семейното подоходно облагане. В момента това е залъгване, че получаваш помощ от държавата - сумата, която се възстановява е толкова малка, ако я разпределиш по месеци, че не ти решава никой проблем. Ние искаме истинско семейно подоходно облагане - целият доход  да се разделя на броя на членовете на семейството и едва тогава да се налага на скалата за облагане. По този начин генерираният доход ще остава в семейството и това по никакъв начин няма да ощетява останалите членове на обществото, защото те ще си плащат толкова данъци, колкото и сега.
Искаме държавата да подкрепя семействата в здравеопазването и образованието на децата. Това може да става с отстъпки при покупките на лекарства, картите за транспорта, отпускане на стипендии и въвеждането на ваучери за услугите за деца - езикови курсове, спорт, занимания с изкуство. От тези възможности да се възползват всички деца, които имат доход на член от семейството под облагаемия минимум. Това не засяга само многодетните семейства. Още веднъж - не става дума да получаваме нещо безплатно, а да получим подкрепа в усилията си да отгледаме здрави и образовани деца, което е в интерес на цялото общество.
Дано да започне да се чува и нашата дума.

# 14
  • Мнения: 1 671
Поздравления, момичета. Гледах ви по БиТиВи. Бяхте трета поред новина, тоест в най-горещите.

Общи условия

Активация на акаунт