Каква марка колбаси купувате на децата?

  • 12 912
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
Честно да ви кажа все повече се двоумя каква марка колбаси да купувам на малките........... newsm78 За сега наблягам на "Кен" и най-вече на кремвиршите и телешкото саламче. Обожават го.
Толкова много марки плъзнаха из пазара, че човек се чуди какво е най-доброто. Все пак не можем да ги лишим от тези неща, нали?

# 1
  • Мнения: 843
        Много ме интересува темата, въпреки , че е писано, но пък и колбасите си сменят имената...  Аз самата не съм наясно какво да купувам!
       Избягвам кремвирши, макар, че дечко налита на тях.
        Тук прочетох , че е добре да е шунка.  Взех шунков колбас и съжалих.. безумно солен е.   Май  истинска шунка ще е най- добре:-))  Нямам марка, непърва ще търся и пробвам:-)

# 2
  • София
  • Мнения: 4 120
Нашия малчуган яде предимно кремвирши, салам, луканка. Засега имам само няколко сполучливи избора на марки. Салам - Перелик или Бургас на Аро (другите салами Бургас са с доста лошо качество), Кремвирши - Сачи, луканки - купуваме ги само от Метро, защото в другите магазини не мога да попадна на нещо, което да ни харесва.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Макар че и двамата много обичат телешки и хамбургски салам, твърдо избягвам да ги купувам, както и кремвирши. Без много да съм се задълбочавала ми се струва, че в меките салами месото е най-слабо застъпената съставка Sad
Купувам филета - пуешко и свинско (пилешките не са ми вкусни), понякога шунка, бекон или гърди (за готвене, не за директна консумация). Най-вкусна ми е варената шунка (мисля,че варена беше) - на едни огромни парчета, от които режат и е ужасно сочна и вкусна; но много отдавна не съм виждала такава (преди имаше до нас фирмен магазин на Тандем и оттам купувах). Таткото обича и купува телешка луканка и сушеница.

# 4
  • Мнения: 2 936
най-често на Тандем-телешки салам,кремвирши,пастет...

луканка на различни марки-не винаги е хубава...

пушени филета...

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 865
Изобщо не купувам колбаси!
На децата давам шунка, филета и рядко луканка.

# 6
  • Мнения: 139
Шунка на Соларис ,от близък човек знам ,че в колбасите  тази фирма слага месо ,а не прат.
Кремвирши давам само на кучето,в тях няма месо ,а само соя и прат! Sick

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 865
Какво е прат?

# 8
  • Мнения: 5 713
Не купувам такива неща. Никой не яде вече вкъщи. Понякога се случва да купя пуешка шунка или филе на КФМ, а ако ми трябва колбас за готвене взимам телешки салам пак на тях.

# 9
  • Мнения: 5 239
Купуваме предимно филе ( свинско, пуешко, пилешко на майстор Цветко)  Peace

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Засега не давам колбаси на детето, а и ние хапваме рядко. Предпочитам да сготвя едно пилешко филе например - поне знам, че няма да е солено и с добавки.......

# 11
  • Мнения: 323
Много интересна тема!Ще я следя с интерес.
Гледам да купувам горе-долу едни и същи колбаси,ако ми харесат.
Кренвирши рядко купуваме,и то предимно за нас.Преди купувах основно "народни"кренвирши,но напоследък ми се струват много съмнителни,за това минахме на тези на "Браво".Салам купувам луканков,на фирмаЧЕХ.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
За малката само филета- свинско, пуешко и пилешко, както и шунка.
За нас купувам кренвирши, шпекови и луканкови салами на Брадърс комерс предимно. Случва се и детето да хапва от тях, но в никакъв случай не ни е практика да яде колбаси  Stop

# 13
  • Мнения: 186
Не давам на малката колбаси. Наскоро обаче си открадна едно парченце лионска наденица. Много и хареса.

# 14
  • Мнения: 4 668
Не давам  кренвирши и разни меки салами  Naughty Аз не ги опитвам , какво остава за детето ...
Купувам му само пражка шунка или шунката от бут на Меском - Силистра , най - чисти ми се виждат и имат вкус на месо  Wink
Вземам често и филе  Peace Хапвал е и луканка няколко пъти , но избягвам да му давам .

Общи условия

Активация на акаунт