Как да го слагам да седи

  • 955
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Здравейте!

Нашето дете май иска да седи  Confused. Днес цял ден както е в полу-седнало положение се надига, подпирайки се с крака. Аз обаче не знам как точно да го сложа седнал и как да го подпра.  Пробвах на дивана, опрях му гърба на облегалката, от двете страни му сложих по 1 възглавница, както съм чувала, но той все се клатушкаше като пиян на всички страни, освен това се накланяше и напред. Не знам дали изобщо правилно съм го наместила, страх ме е да не му увредя гръбначния стълб или нещо друго и изобщо не съм сигурна дали му е дошло времето за такива опити.  Embarassed Моля, споделете вашия опит.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 941
Мисля, че ви е рано Peace

# 2
  • Мнения: 203
Абе по принцип и аз така си мисля, та за това реших да попитам.

# 3
  • Мнения: 941
аз като я слагах седнала, леко я накланях напред докато тя сама си почваше да пази баланс, задължително една възглавниза отпред, защото докато стане стабилно много често ще се захлупва напред, и ние на вашата възраст започнахме да седим, на 6м седеше вече съвсем сама, успех в начинанието

# 4
  • Мнения: 5 362
Според мен правилно го слагаш да седи.Щом има желание-оставяй го да стои седнал,но за кратко и постепенно увеличавай времето.Така правех аз.Отстрани и отзад като има опора-няма страшно.А за клатушкането-нормално е в началото да е така.Ние бяхме така на вашата възраст и на 6 мес. стоеше вече сама,без опора.

# 5
  • Мнения: 3 499
Рано е да го слагаш да седи.Трябва да изчакаш поне да навърши 6 месеца.

# 6
  • Мнения: 3 478
Аз изчаках до 6 мес., че и малко повече преди да я сложа. Но иначе ти действаш правилно, аз слагах  възглавница и отпред ( и все още го правя), че много се обръща напред.

# 7
  • Мнения: 2 047
   Като започна да прави опити да седи (което беше по-рано от вашата възраст) не я слагах на диван, а й слагах по-високо възглавници отзад и отстрани, разбира се, за да има някакво равновесие. Относно това дали е рано - някак си не можех да си представя - тя да се опитва да се изправя, а аз да я бутам назад.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ами не го слагай. То само ще се изправи и седне когато му дойде времето. Иначе за повдигане с възглавница - може, но това е като да го сложиш на шезлонг в полулегнало положение. Друго може да е седнал в теб, но задължително облегнат и за кратко.

# 9
  • Мнения: 1 701
Олелеее, като чета и лошо ми става!  Rolling Eyes Калина от сега се напъва да седи и вече не знам как да го удържа това дете...  Crazy Не ще да лежи, сяда облегната /полу-легнала/ в мен или в баща си, но постоянно се дърпа напред да седи без опора /и на всичкото отгоре успява  Sad/... Ще се побъркам още 2 месеца!  Crazy

# 10
  • Мнения: 742
   Относно това дали е рано - някак си не можех да си представя - тя да се опитва да се изправя, а аз да я бутам назад.

Щом детето иска само. И както вече са ти казали правилно го слагаш. Peace

# 11
  • Мнения: 4 399
Малко е да седи. Всякакво слагане на възглавници и подпиране е отдавна отречено. Тази седмица водих дъщеря ми на лекар който проследява развитието на децата. Отнесох голямо конско за това че съм я сложила да седи преди тя сама да седне. Да обясня по-подробно, аз я сложих когато детето само можеше да се задържи в седнало положение и когато се надигна само до седнало положение в количката. Никога не съм я подпирала с възглавници. Това стана на 6 месеца. Сега лекарят ми обясни, че трябва да се изчака докато детето започне да пълзи и само от позиция за пълзене се обърне в седнало положение. Дотогава трябва само да лежи. Това менение може да ти се стори много крайно, но такова е естественото развитие на детето. Моето дете също не искаше да лежи и ако го бях питала него, трябваше да го подпра в третия месец с възглавници, защото тогава започна само да се надига.  Wink И макар че не слагах възглавници, според лекаря съм избързала със седенето.

# 12
  • Мнения: 4 362
И аз започнах от 5-ти месец да я слагам да седи,като я подпирах с възглавнички отзад и отсрани

# 13
  • Мнения: 4 915
Мариела беше голямо шило, всъщност още е, и от 3-ти месец започна с коремните преси в опити да се надигне.

Докато не навърши 6 месеца, не съм я слагала да седи самостоятелно, на 5,5 месеца за 1-2 минутки е посядала в скута ми.
Въпреки интереса и желанието й, изчакахме си 6-те месеца.


Колкото повече се изчака да укрепне гърба и тазовите кости, както и мускулите на детето, толкова по-добре. Навършени 6 месеца са безопасна възраст детето да се слага да седи. Дали е готово, то ще покаже тогава. Мариела точно за 3 дни се научи да стои с изправен гръб, без да залита встрани. Други деца са готови на 7 месеца.

Важното е да не прибързвате. Всеки ортопед ще ви го каже.

На 5 месеца ви е рано да го учите. Детото само ви го показва, все още не е укрепнало достатъчно.

# 14
  • Мнения: 7 803
и моите искаха на по 4 месеца да седят, ама нямааааа  Wink когато бяха готови физически сами си седнаха на дупетата, аз седнали не съм ги слагала  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт