Моля някой с познания в областта на правото да разясни!

  • 452
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 271
В последния брой на Държавен вестник е обнародвано допълнение към точка 4, ал. 3 на Наредба № I-45, което гласи:
Цитат
(3) (нова - доп. ДВ бр. 93/2006 г.) Физическо или юридическо лице, което използва превозното средство по силата на правно основание, различно от правото на собственост, се регистрира като ползвател на превозното средство.
Не ми стана ясно, дали това се отнася за всички, или пояснението, че се ползва на правно основание, различно от собственост, означава Трудов договор, или нещо такова.
Та, ако някой адвокат се включи с превод на български, ще му бъда благодарна  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 978
Не съм юрист, но това означава, че щом ПС-то не е твоя собственост, но го ползваш, като средство за извършване на някаква дейност и т.н. (ако си шофьор или служител във фирма, който ползва сл. автомобил), трябва да си регистриран. Мисля, че това досега се уреждаше с пълномощно от собственика/управителя на фирмата...

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
И аз така го тълкувам, но някои хора твърдят, че се отнася за всички шофьори, които използват чужди автомобили. Звучи почти невъзможно, но от МВР всичко може да се очаква...

# 3
  • Мнения: 4 978
И аз така го тълкувам, но някои хора твърдят, че се отнася за всички шофьори, които използват чужди автомобили. Звучи почти невъзможно, но от МВР всичко може да се очаква...

не е за всички, защото

....Физическо или юридическо лице, което използва превозното средство по силата на правно основание, различно от правото на собственост.

Ако вземеш колата на съседа, да отскочиш до Метро, няма правно основание.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 271
Да, но по закон е задължително да караш чужда кола с пълномощно от собственика и. Не, че някой го спазва, но това си  е правно основание...
Абе, най-добре някой вещ да ни обясни, че да не се почесваме, където не ни сърби  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт