ТЪРСЯ СПЕШЕН ОТГОВОР

  • 2 410
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 690
Интересува ме има ли начин да се направи аборт в 5-тата седмица , но с инжекции!?Чувала съм че има такива , но нищо повече не знам за тях - как се казват , колко и къде трябва да се бият и след колко време плодът пада?!Прочетох за някакви " солеви инжекции" , но те се използвали чак когато си след 4 - ят месец - има ли други , които да се използват по - рано както е в случая?!?Ще се радвам ако някой ми обясни нещо по въпроса!Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 712
Не е ли по-добре да го обсъдиш с лекар?

# 2
  • Мнения: 690
Ами ако питах за мен - да аз щях да се консултирам с лекар , но се опитвам да помогна на една приятелка , която изпада в ужас когато чуе за гинеколог и т.н.и ме помоли да разбера нещо за тези инжекции защото искала тях!

# 3
  • Мнения: 4 324
Няма значение за кого питаш .........
Прегледа при лекар е задължителен, не само за самия аборт, ами и за след това!!!!

На колко е твоята приятелка, че я е страх от гинеколог. Няма да я изяде... Как въобще си представяте, че тази работа може да мине без лекарска намеса?

Най-добре я хвани за ръчичката и я заведи на преглед.

И, как щях да забравя най-важното - как установи, че е бременна в 5-та седмица.

Мисля, че в 4-ти месец вече е късничко за аборт по желание...

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Евита, кажи на твоята приятелка да не се помайва, а да отива на доктор!
  Колкото и да изпада в ужас от гинеколози, може да изпадне в далеч по - сложна и опасна за здравето й ситуация, ако реши да действа на своя глава.

П.П. А тези "солеви инжекции" предизвикващи аборт след 4 мес., които описваш, нещо ми се виждат много съмнителни  newsm78

# 5
  • Мнения: X
 Инжекциите за които говориш са изключително опасни. Те съдържат някаква киселина доколкото знам и разяждат плода, предизвикват много силни контракции на матката докато бъде изхвърлен. Моя позната аптекарка веднъж ми разказа за такъв случай с тези инжекции, каза че като започне да кърви отдолу, най-често е съпроводено и с кръвотечение от носа, а болката била неописуема. Все едно да ти правят аборт в пълно съзнание, а кръвта тече от всякъде. По всяка вероятност ще изпадне в безсъзнание ако не от болката то, поне от загубата на кръв. А шанса да се случи още по-лошо нещо е твърде голям ! Каква е тази приятелка която изпитва страх от гинеколози? Гинеколога неможе да и направи нищо по-лошо от това което е на път да си направи тя сама. Да не е някоя 14 годишна? До колкото знам дори те не са толкова немърливи към здравето си. Не се сърди за това което казвам но........ако наистина ти е близка, престани да ровиш по форуми опитвайки се да разбереш " как да си направим аборт в домашни условия", а я заведи на лекар.  Всичко което казвам е с добри намерения.

# 6
  • Мнения: 690
Благодаря Ви момичета!Ето малко по - подробно приятелката ми е също като мен на 25 год.,но никога в живота си не е ходила на гинеколог - не и се е налагало / за което чистосърдечно и завиждам!/и в момента е в панически страх и ужас , не разсъждава трезво изобщо!Направи си два теста в дом.условия , тъй като и закъсня около седмица и се оказаха положителни!Аз също смятам че това с инжекциите е много опасно , и всячески и обеснявам , че трябва да отиде на лекар още повече , че тя все още няма други деца и прибягването до такъв метод може да се окаже фатален при евентуално една по - късно желана бременност!Стискайте палци да успея да я убедя !!!

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Стискам палци и аз, но трябва да отидете на лекар. Придружи я и ти за подкрепа. За установяване на бременност вече не е задължително да се прави вагинален преглед, ако приятелката ти се притеснява точно от това. Разбирам смущението й, предвид, че прегледът ще й е първи в живота. Потърсете жена гинеколог, която да разполага в кабинета си с ехограф, на който ще се установи бременността. Аз през втората си бременност чак когато отидох да раждам ми направиха вагинален преглед за да установят разкритието, а на консултациите ме преглеждаха само на видозон.

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... приятелката ми е също като мен на 25 год.,но никога в живота си не е ходила на гинеколог - не и се е налагало...

  Е, сега вече се налага! Да водиш полов живот на 25 год. е нещо съвсем нормално, но да не посещаваш гинеколог в подобна ситуация - това вече не е нормално. И могат да станат големи бели.
  Добре, че ти си на друго мнение  Wink Дано, дано успееш да я убедиш!

# 9
  • Мнения: X
 Ако бременността наистина я има от 5 седмици ( незнам как сте го сметнали), то значи че детенцето вече има и сърчице ! Ще се види на видеозон със сигурност. Успех и....ако има начин да задържи детето ще е  най-добре. Тя е в прекрасна възраст, млада, силна, дори да не е с мъжа до себе си...ако има възможност...незнам, успех !

# 10
  • София
  • Мнения: 11 657
  Е, сега вече се налага! Да водиш полов живот на 25 год. е нещо съвсем нормално, но да не посещаваш гинеколог в подобна ситуация - това вече не е нормално. И могат да станат големи бели.
  Добре, че ти си на друго мнение  Wink Дано, дано успееш да я убедиш!
Peace
Наистина опитай се да я закараш на лекар,ако искаш и покажи и нашите мнения!

# 11
  • Мнения: 4 150
http://www.incite-pictures.com/resources/The_Abortion_Pill_guide.pdf

Няма ли кой да й даде да подьржи едно малко бебе?

# 12
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Абе я кажи на майка й Sunglasses, по-добре отколкото да викаш бърза помощ след това, или да я успокояваш цял живот ако се повреди от тези инжекции ...

# 13
  • Мнения: 666
 По - скоро съм увала за абортативни таблетки , но се прилагат до 7 г.с. , след това не може освен това са много опасни мен ако питаш вече е късно за аборт

# 14
  • Мнения: 3 647
Ами ако питах за мен - да аз щях да се консултирам с лекар , но се опитвам да помогна на една приятелка , която изпада в ужас когато чуе за гинеколог и т.н.и ме помоли да разбера нещо за тези инжекции защото искала тях!
Twisted Evil
ГИНЕКОЛОГ - да  си даде мнението
имам позната, която цял живот е с недоразвита ръка - защото навремето Майка  й решила сама да я маха с инжекция - е не е махнала, а детето страда
 никакви  бабини деветини  и само-лечение
това не е грип

Общи условия

Активация на акаунт