Смятам да съдя министерството на социалната политика

  • 5 543
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 336
Момичета, твърдо съм решена да съдя министерството за дискриминация и безхаберие и за нарушаване на конституционните права на мен и децата ми, респективно близнашките майки и децата им. Още не съм консултирала с адвокат, но мисля, че ще имма пълното право по всички тези показдатели да ги съдя.

В понеделник ще се консултирам с адвокат, един друг адвокат от Варна отдавна се е задействал по темата и е писал до сума ти министерства и близо година оттогава резултатът е никакъв. Разреши ми да използвам неговите материали  ище съдейства с кавото може, в понеделник ще чуя какъв хонорар ще иска за консултациите.

От Сдружение "Настоящи и бъдещи майки" на което съм зам председател, момичетата смятат, че можем да заведем общо дело, което да включва повече въпроси.

Искам да знам, ако Сдружението реши да се разграничи от такова дело , има ли желаещи да се включат и заедно да ги осъдим?

Друго е да се води лично дело, друго е група заинтересовани да водят общо дело, нали?

В понеделник ще пиша какво е станало.

Само с две думи да разкажа какво ми преля чашата - нашата председателка бе поканена в работна група по програмата за детегледачките. Помолих я да пита на колко детегледачки има право семейство, в което децата под 2г. възраст са повече от 1, на което са отговорили, че са наясно, че никой няма да иска да гледа 2 или 3 деца за същата сума от 180 лв, но след като майката има право само на 1 майчинство, то има право и на една детегледачка. Значи пак духаме сумата /с извинение/. И те са наясно с това още преди да въведат програмата.

Другото нещо е, че според адвоката е допусната неяснота в закона, благодарение на която МТСП и НОИ си тълкуват нещата както им е кеф. Защото в Закона пише " Обезщетение за отглеждане на малкО детЕ", т.е. за всяко дете следва да се дава обезщетение, но те дават само 1 ,защото според тях не е предвидено за още едно дете от същата бременност. Но това си е тълкувание на МТСП и НОИ, а в закона пише малко дете, което значи за всяко дете - обезщетение, нали?

Ще се радвам да видя  мнения и съм сигурна, че ще се развихрите по темата Hug

# 1
  • Мнения: 1 744
Мишленце, а защо адвоката от Варна не е постигнал никакъв успех? Той лично дело ли е водил?
И защо Сдружението би се разграничило? Гледам Многодетните майки имат един клуб и защитават конкретно своите интереси, Майките на деца с увреждания - друг, за инвитрото - друг, за алергиите - друг, изобщо няма никакво единство. Въпроса ми е риторичен, но докога всеки ще си гледа неговата паница, и ако опре до него тогава ще се обади.
Иначе аз  бих подкрепила такова начинание, пък и ми хареса да ходя по протести. Mr. Green Особено след като ми отговориха от МТСП, че 377лв общ доход на семейство с три деца е достатъчен, за да не получавам помощи за отопление. #2gunfire

# 2
  • Мнения: 3 336
Мишленце, а защо адвоката от Варна не е постигнал никакъв успех? Той лично дело ли е водил?
И защо Сдружението би се разграничило? Гледам Многодетните майки имат един клуб и защитават конкретно своите интереси, Майките на деца с увреждания - друг, за инвитрото - друг, за алергиите - друг, изобщо няма никакво единство. Въпроса ми е риторичен, но докога всеки ще си гледа неговата паница, и ако опре до него тогава ще се обади.
Иначе аз  бих подкрепила такова начинание, пък и ми хареса да ходя по протести. Mr. Green Особено след като ми отговориха от МТСП, че 377лв общ доход на семейство с три деца е достатъчен, за да не получавам помощи за отопление. #2gunfire


Наде, от Сдружението не са се разграничили, напротив. Момичетата сами предложиха да водим общо дело и за други недомислици, просто искам и аз да питам адвокатката колко ще струва подобно дело и да видим дали Сдружението ще има нужните финанси.

Адвоката от Варна засега не е водил дело,  а само е пускал предложения за промени в законите, но до момента няма никакво развитие. Уточнявам, че е започнал да праща писма още март месец миналата - 2005 година.

Има отговори от различни инстанции, никой от които зодоволителен.

А за отговора за отоплението от МТСП просто нямам думи #Crazy

Пазиш ли становището? Може да ни е от полза bowuu

# 3
  • Мнения: 7 803
Мишленце, а защо адвоката от Варна не е постигнал никакъв успех? Той лично дело ли е водил?
И защо Сдружението би се разграничило? Гледам Многодетните майки имат един клуб и защитават конкретно своите интереси, Майките на деца с увреждания - друг, за инвитрото - друг, за алергиите - друг, изобщо няма никакво единство. Въпроса ми е риторичен, но докога всеки ще си гледа неговата паница, и ако опре до него тогава ще се обади.
Иначе аз  бих подкрепила такова начинание, пък и ми хареса да ходя по протести. Mr. Green Особено след като ми отговориха от МТСП, че 377лв общ доход на семейство с три деца е достатъчен, за да не получавам помощи за отопление. #2gunfire

абе тия тотално са изперкали  #Crazy 377лв са памперси и мляко на близнаците, а другото дете  newsm78 пък и близнаците само мляко не ядат  Naughty направо не знам, според мен изчакайте догодина и тогава заведете делото. успех  Hug

# 4
  • Мнения: 3 336
Мишленце, а защо адвоката от Варна не е постигнал никакъв успех? Той лично дело ли е водил?
И защо Сдружението би се разграничило? Гледам Многодетните майки имат един клуб и защитават конкретно своите интереси, Майките на деца с увреждания - друг, за инвитрото - друг, за алергиите - друг, изобщо няма никакво единство. Въпроса ми е риторичен, но докога всеки ще си гледа неговата паница, и ако опре до него тогава ще се обади.
Иначе аз  бих подкрепила такова начинание, пък и ми хареса да ходя по протести. Mr. Green Особено след като ми отговориха от МТСП, че 377лв общ доход на семейство с три деца е достатъчен, за да не получавам помощи за отопление. #2gunfire

абе тия тотално са изперкали  #Crazy 377лв са памперси и мляко на близнаците, а другото дете  newsm78 пък и близнаците само мляко не ядат  Naughty направо не знам, според мен изчакайте догодина и тогава заведете делото. успех  Hug

Няма какво да ги чакам, пускам документите, само да уточня нещата. И без това делоо ще се точи доста сигурно ,поне да хвана двойно майчинство за втората година Rolling Eyes Или пък да ми платят пропуснатите ползи със задна дата Mr. Green Представяте ли си Joy Парите може и да ми стигнат за една седмица ски в Банско hahaha

А, да ви се оплача и на вас, забравих онзи ден количката ни в парка и сега сме с лятната. Някой си я е присвоил, да му изсъхнат ръцете дано #Cussing out Децата много реваха и аз се заех да сменям памперси в колата преди да кача количката и така и си останана - на паркинга. Установих чак на сутринта и само дето се разкарах да я търся Rolling Eyes Тъкмо си я бях оборудвала с рязни неща за зимата, 120 лв за аксесоари Cry И самата количка още 120 на старо - 240.

Умрях от яд и даже си поревах вчера магарешката, та едсин шофьор от съседната кола му дожаля и започна да ми прави знаци да се успокоя и да не плача Laughing

Поръчала съм нова количка - на Бертони, ще дойде в сряда. Имате ли отзиви от тази количка?

# 5
  • Мнения: 15 619
Подкрепям Ви, момичета. Те ще продължат да си кютат така, ако не им се държи сметка. newsm10

# 6
  • Мнения: 7 803
на мен мисълта ми беше да влезем в ЕУ, все ще има значение мисля  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 148
Абсолютно съм съгласна и съм за и с двете ръце! smile3501

# 8
  • Мнения: 1 419
С интерес следя темата и ще се включа с каквото мога  Peace

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз пък смятам, че няма да постигнете никакъв успех  Confused Вятърни мелници...

# 10
  • Мнения: 1 419
Аз пък смятам, че няма да постигнете никакъв успех  Confused Вятърни мелници...
Ако не пробваме, никога няма да знаем дали ще успеем  Wink С много шум и търпение рано или късно ще дойде малко справедливост и за близнашките майки - сигурна съм  Peace

Аз пък се възхищавам на  инициативността на Мишленцето и другите мами, които отстояват правата на толкова други жени  bowuu

# 11
  • Мнения: 3 336
Аз пък смятам, че няма да постигнете никакъв успех  Confused Вятърни мелници...

Много хора така смятаха и за протестите, но те дадоха доста резултат, самият факт, че заплатата на майката от преди раждането се взима предвид вече за 9 месеца, а не за 3, което е двойно увеличение, смятам, че е достатъчен само по себе си. А за увеличението категорично смятам, че виновниците сме в най-голява степен ние - майките, които протестирахме и се борихме след това.  Peace

В сряда имам среща с адвокатката, няма да е днес, чакам с нетърпение да каже колко ще струва всичко това, защото от друго място чух, че загубилият делото поема всички разноски по него, включително и хонорарът на адвоката на противника. Трябва да е много сериозна обосновката, а смятам, че имам пълно основание за това.

# 12
  • Мнения: 7 640
аз имам Бертони- нямам оплаквания.
Много гадно с количката Sad
Пусни обява по форемите, може някой да я е видял и да я е прибрал.
Ако не са я отмъкнали цигани, има вероятност да ти я върнат.

# 13
  • Мнения: 156
Аз  също съм с Бертони и съм доволна.
Подкрепям те michlence за цялата инициативност.Но си мислбя след като има сдружение на такива като нас дали да не го направим с членски внос и така няма да има притеснения за разходите по адвокати.Пък и да попитам във форума няма ли мама правистка или не и се занимава с такива каузи.Нали знаете момичета че то днес е на нас но след време има голяма вероятност да е за нашите деца.Трябвя дя се организира нещо не може на принципа всеки сам за себе си да се спасява.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 224
  Мишленце и аз те подкрепям разбира се  Simple Smile Чакам с нетърпение новини от срещата с адвоката, че скоро и аз минавам на едно майчинство тъй като явно за малко новите промени за 9 месеца не ме хванаха  Simple Smile
  Това за количката е страшно неприятно. Аз съм с друг модел количка и съм много доволна. На Бертони май е малко много открита за зимата. Повече може да каже Надя мисля че тя е с такава количка

Общи условия

Активация на акаунт